lolek1400

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam.
Jestem uczniem Technikum klasa III. Od poniedziałku zaczynam trzytygodniową praktykę zawodową. Z większości przedmiotów mam wystawione oceny, ale niestety pojawił się problem z Językiem Polskim. Otóż nauczycielka wystawiła mi nieklasyfikowanie jako ocenę końcową. Wiadome jest, że należy ją poprawić (u mnie w szkole odbywa się to ok. 26 czerwca) Mam 43 godziny nieobecne i 41 obecnych, niestety by zdać trzeba mieć 51% obecności (czyli brakuje mi 3h). Praktykę kończę dnia 22 czerwca, więc pozostaje cały tydzień szkoły, ponieważ w tym roku chodzimy do końca czerwca. W tygodniu mam 3 lekcje Języka Polskiego, więc gdybym był obecny na wszystkich uzyskałbym upragnione 51%. Problem jednak tkwi w tym, że konferencja w mojej szkole odbędzie się 25 czerwca. Więc czy obecności, które uzyskam w dniach 25-29 czerwca zostaną wliczone do frekwencji semestrowej ?
 
B

bilq

Guest
Pamiętaj, że nauczyciele wystawiając proponowane oceny muszą "zabezpieczyć się" wystawiając osobą zagrożonym ndst lub nkl najniższą ocenę (zagrożenia muszą być wystawione najczęściej miesiąc przed klasyfikacją). Najczęściej jednak bardzo łatwo to nadrobić, najlepiej przyjdź do niej i pogadaj. To zawsze działa... :)
 

lolek1400

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Powinienem zaznaczyć, że na pierwszy semstr także miałem nkl, lecz poprawilem go w terminie na ocenę dopuszczającą. Na semestr drugi także wychodzi mi ocena dopuszczająca. Nauczycielka wstawiła zagrożenie nkl już na początku maja. Od tego czasu chodziłem i zaliczałem. Gdy dziś poprawilem ostatnią ocenę, nauczycielka zliczylla godziny obecne i nieobecne. Efekt opisałem wyżej...
Z klasy liczącej +- 15 osób 7 otrzymało ocenę niedostateczną i 1 nkl (czyli ja).
 
Do góry