Niechciana Ciąża W Wieku 16 Lat, (dla Mnie) = Aborcja

Status
Zamknięty.

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Dziewczyno... Łzy cisna mi się do oczu czytając to... nie chcę się wcinać, ale aborcja to najgorsze co może byc...
 

Agniesia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2005
Posty
156
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
stamtąd
A najbardziej przykre jest to, że większość ma ciała rozinięte o wiele bardziej niż umysły... Przez to ponosimy konsekwencje, jak np. mojej ś.p babcia, która gdy ponownie zaszła w ciążę spanikowała i usunęła dziecko. Zmarła na raka, a powodem był niesterylnie wykonany zabieg.

Zresztą wszystko co sądzę na temat aborcji napisałam w stosownym temacie. Też jestem bardzo młoda, ale (przynajmniej teraz tak uważam) nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na aborcję.
 

Nineczka

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
No co ty aborcja, powiem tak trzeba myśleć so się robi wcześniej a nie po fakcie. A za swoje błędy konsekwęcje się ponosi. Co to dziecko niby jest winne, że matka z ojcem są młodzi. :( Ma takie samo prawo do życia jak każdy inny człowiek, aborcja dziecka to tak jak zabicie człowieka to dziwne, że niektórzy jeszcze tego do końca nie rozumieją. <_< :/
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Powiedzcie mi jak to jest.Ludzie idą ze sobą do łóżka.Bawia się bardzo dobrze, a jak przychodzi co do czego to uciekają od odpowiedzialności.Czy rozumiesz dziewczyno,że chcesz zabić SWOJE WŁASNE dziecko.Ja rozumiem,że masz dopiero 16 lat.Twój świat by się zmienił i to bardzo, ale czy z tego powodu chcesz zabić ten płód?
Może są inne powody,dla którego chcesz dokonac aborcji niż to że masz 16 lat?
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Co do aborcji to wiedz, że nawet najlepiej wykonana może przyczynić bądź spodowodać bezpłodność a w dalszym życiu różne powikłania związane z układem rozrodczym. Co do tabletek to rzeczywiście są, powodują one przekrwienie w miednicy mniejszej przez co płód odrywa się od ściany łożyska no a jak pozbawiony jest substancji odżywczych to umiera. Teoretycznie mogą to wywołać leki przeczyszczające ale po pierwsze trzeba wiedzieć które a pod drugie takie coś po takich lekach może się zdażyć raz na ileś tam tysięcy, prędzej odwodnisz organizm, bądź upośledzisz pracę układu pokarmowego w szczególności perystaltykę jelit. Jeżeli nie chcesz tego dziecka to je donoś a po porodzie zrzecz się praw rodzicielskich, przez to nie będziesz miała problemu i nie zabiejesz dziecka. Tak czy siak i tak je skrzywdzisz, jest też trzecia droga - pokochaj je.
 

Wredota

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Miasto
Centrum dowodzenia światem :&gt;
czytam ten temat i az nie moge uwierzyc ze jakas dziewczyna chcicala usunac dziecko... aborcja to najgorsza rzecz na swiecie.... dokladnie jak mowicie wczesniej dojrzalas do seksu to powinnas tez dojrzec i do macierzynstwa...
cale szczescie ze nie bylasw ciazy bo wspolczuje temu dziecku cokolwiek by sie z nim stalo mialo... a czemu tak pisze?
u mnie w szkole bya dziewczyna lat 15 zaszla w ciaze z 27 czy 28 latkiem tutaj szkola tutaj dziecko co wybrac? dziewczyna strasznie sie wachala tym bardziej ze facet nawet nie chcial sie przyznac do dziecka ale miala nas (przyjaciol) mowilismy jej zeby urodzila ,ze wszystko sie jakos ułozy, rodzice byli obojetni ale mowili ze zaakceptuja kazda jej decyzje...
Dziewczyna urodzila zdrowa coreczke sliczna malutka istote, ktorerj teraz nie oddalaby za nic w swiecie, facet jak zobaczyl Joasie(bo tak mala ma na imie) od razu wymiekl.. teraz stracilam z nia kontakt bo wyjechala z facetem do jego rodzicow i podobno zyja sobie cichutko spokojnie ona uczy sie on pracuje jego matka opiekuje sie dzieckiem... a pomyslec ze mogla to wszystko stracic...i zyc ze swiadomoscia zabojstwa (bo inaczej tego nazwac nie mozna) do konca zycia...
wiec jesli ktorakolwiek dziewczyna rozwaza taka mysl to niech najpierw sto razy sie zastanowi i porozmawia z zyczliwymi jej ludzmi a nie podejmuje decyzji sama pod wplywem emocji...
pozdrawiam
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
zgadzam się z Wrediotą.Jest dużo przypadków kiedy nowo narodzone dziecko zmienia wszystko na dobre.

Jeśli naprawdę nie chcesz to je oddaj po porodzie ale nie usuwaj.Są pary,które zaadoptują Twoje maleństwo.

Pozdrawiam . Wierzę że wybierzesz sluszną dezyzję.
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
ja tez nam wiele takich przypadków ze dziecko zmienia swiat..

ja tylko dziekuje Bogu i siotrze ciotecznej ze nie usuneła ciazy.. ze nie załamała sie tak jak ja... bo teraz sliczną coreczke... Marysie... co do jej ojca nie bede sie wypowiadac... bo nie zasługuje na to...
wiem tylko ze załuje tego co zrobił ze ją zostawił... i moze zdarzy sie kiedys ze wroci do niej..
 
P

Pawelko

Guest
Co zabić człowieka to nic złego!!? Ba zabicz człowieka który pochodzi od nas?!! normalna dziewczyna która zabije własne dziecko nigdy się z tego nie otrząsnie... może inni jej wybaczą może Bóg jej wybaczy ale czy ona sama sobie wybaczy...jeszcze raz powtórze ŻE ZABIŁA WŁASNE DZIECKO!!!!
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Kocurekola zgadzam sie z tobą we wszystkich twoich tutaj postach.Dziewczyna ma troche poprzewracane w głowie (przepraszam jak uraziłam). Dla mnie to niedopomyślenia jak można zabić dziecko! też mam 16 lat i jakbym sobie wpadła to nawet przez myśl by mi to nie przeszło.
Nie będe się rozpisywac bo sądze że to nie ma większego sensu ale moje zdanie jest takie: za nim się pójdzie z chłopakiem do łużka trzeba dorosnąć psychicznie! a po przeczytaniu twoich postów kolikol16 to jakoś twojej dojrzałości nie widze
 

werkanika

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
wiesz co uważam, że nie powinnaś współżyć...
nie wiem czy wiesz, ale jednym ze skutków sexu może być ciąża...
jeśli zdecydowałaś się na współżycie to powinnaś być świadoma tego, że może się tak zdażyć, że zostaniesz mamą....

wiesz po twojej wypowiedzi mam wrażenie, że traktujesz sex jak zabawe klockami

bawisz się nimi, układasz, a jak coś pójdzie nie po twojej myśli to je wyrzucisz
dziewczyno, dziecko to nie rzecz!!!

chciałabyś żęby np. ktoś tak zadecydował o Twoich narodzinach???

ehhh :) :zdegustowany:
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
najpierw sie zastanówcie, a poźniej przechodzcie do sexu!
teraz widac,ze te wsyztskie 15stki,16stki jednak nie są takie dorosłe jak to myslały.
Sex wiąze sie z ciąża i o tym trzeva mysleć..a nie..
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Ale tu nie chodzi o wiek, czasami osoba 15-16 letnia est lepiej rozwinęta psychcznie niż ta 18-19 letnia. Do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć tak jak pisały poprzedniczki. Jednak jak już jest ta ciąża to trzba wziąść pod uwagę wszsytkie rozwiązania a nie tylko aborcję, choć presja otoczenia czasami jest wielka.
 

dagmarawww

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wiem ale nie powiem ;p
ale i tak w pełni popieram aborcje!!

ale ja uważam ze aborcja nie jest zła. zależy od osobowości i wytrwania.

kolikol Taka jesteś mądra? Ciesz się że twoja matka nie miała takiego zdania bo nigdy byś się nie wypowiedziała na tym forum i nie była z tym swoim cudownym chłopakiem! Widać po twoich tekstach ile masz lat... Jesteś taka cwana to obejżyj to i życzę Ci aby lekarz prowadzący twoją aborcję za którą tak jesteś (i jeśli kiedyś ją wykonasz) Tobie pokazał to samo! A mówią Polak mądry po szkodzie...

http://www.cyberfoto.pl/inne-tematy-zdjec/...a-plenerowa.htm
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Kolejna 16 latko która uwarza się za dorosłą i seks to dla niej zabawa brawo, ale wiesz co nie jest mi ciebie żal zaczynając uprawiac seks ze swoim chłoakiem powinnas być gotowa na wychowanie dziecka .. dla mnei to idiotyzm dla mnie seks to nei zabawa dla osob w twoim wieku to wogle nie jest zabawa tylko skzoda że wszycy za to to uważają...
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
Ludzie moze byscie poprzestali tak jezdzic na niej.. dziewczyna zrozumiala swoj błąd i wie co to znaczy zycie...
to niej wina ze boi sie rodziców.. ze są inni :mruga:
Ja mam 20 lat.. ale jak pomysle o drugiej nie oczekiwanej ciazy to mam wizje kłutni z matką jaka jestem nie odpowiedzialna..
Nie powinnismy oceniac... ludzi po tym jak mowią.. ale jak postepują.. czy jedno słowo wypowiedziane.. zamieniają w zdanie.. w ktorym załują tego słowa..

macie po 16 ... 17 lat... czy w takim wieku nie to samo byscie zrobili... i mysleli.. bo przeciez cale zycie jest przed wami.. wątpie rozne mysli by przez was przechodziły... !! czy urodzc to dziecko .. czy poprostu usunac.. życie..
jakbyscie sie postąpili byscie urodziły te dziecko.. do chłopakow... czy byscie nie zostawili dziewcyny z dzieckiem... czy byscie nie namawiali na to by usunąc?? zastanówcie.. bo takie pytania bedą do was wracac.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Nawet jak nie chcesz tego dziecka, nie zabijaj go.
Urodź i oddaj bezdzietnemu małżeństwu.
 

dagmarawww

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wiem ale nie powiem ;p
macie po 16 ... 17 lat... czy w takim wieku nie to samo byscie zrobili... i mysleli.. bo przeciez cale zycie jest przed wami.. wątpie rozne mysli by przez was przechodziły... !! czy urodzc to dziecko .. czy poprostu usunac.. życie..
jakbyscie sie postąpili byscie urodziły te dziecko.. do chłopakow... czy byscie nie zostawili dziewcyny z dzieckiem... czy byscie nie namawiali na to by usunąc?? zastanówcie.. bo takie pytania bedą do was wracac.

Tak się składa że mam niespełna 18 lat i nawet jeśli to całe życie jest przede mną to urodziłabym to dziecko (a jeszcze wczoraj rano myślałam że tak będzie) bo przed nim też jest jeszcze całe życie, tyle że wiele dziewczyn nie myśli o ich życiu tylko o swoim bo nie chcą sobie go niszcyć... To po co w ogóle szły do łóżka...? Na to wychodzi że chodzi się do łóżka uprawiać sex żeby niszczyc sobie życie... Sama pisała, że ma super chłopaka to dlaczego nie może urodzić i mieć super rodziny? Rodzice zawsze potrują i nagadają głupot ale tak naprawdę poźniej cieszą się z wnuka i błagaja na kolanach żeby się nim opiekowac a nawet jeśli tak by nie było to są instytucje pomagające takim młodym ludziom przeżyć i wychować dziecko. A Odeon ma rację jeśli go nie chce to niech odda do adopcji jest przecież tyle ludzi którzy nie mogą mieć swoich dzieci.
 

kolikol16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
wY NIC NIE ROZUMIECIE! wRZYCACIE NA MNIE A NAWET NIE WIECIE O CO CHODZI!! POMYŚLCIE ZANIM KOGOS CHCECIE OBRAZIĆ!!! Nie jestem w ciąży, miałam tylko takie przypuszczenia..
ale to inna historia..
A co do aborcji to dla mnie to jest tym samym co prazerwatywa czy tabletki
i to tacy ludzie jak wy wyolbrzymiają aorcje!! nie jest tak ze sie nie zapomina itp.. traktuje sie to jak tabletki antykoncepcyjne ale juz po stosunku! i tyle!!!!
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
kolikol16 tylko ze w tym rozumowaniu bys zabiła własne dziecko... jestes młodziutką osobą.. i jeszcze duzo przed Toba.. z tego co pisalas ze masz chłopaka cudownego.. ale on tez powinnien stanąć po stronie tego ze by nie zabijac dziecka... a nie jak Ty powiedzialas ze aborcja.. jest srodkiem natykoncepcyjnym po stosunku.. w takim razie.. po co sie kochac.. jesli by sie natrafila wpadka.. to sie mowi trudno trzeba poniesc konsekwencje i wziąść odpowiedzialnosc za to sie popełniło.. za te nowe zycie.. bo ona bedzie Ci pozniej dziekowac ze dalas zycie..

FaBiŚ niestety inne dziewczyny mają pusto w głowie.. i jesli sie wspołrzyje to powinno odpowiadac za swoje czynny i poniesc konskwencje..
trzeba myslec co by było gdy by poczeło sie dziecko.. co ja mu dam.. czy dam rade.. jak postawi sie wtej sytuacji chlopak..
do bycia odpowiedzialny za bycie matką.. i danie zycia.. to jest dopiero granica.. od 18 lat.. wtedy kiedy juz w naszym otoczenie.. są osoby ktore mają dzieci...
 
Status
Zamknięty.
Do góry