Niebieskie czy mieszane ?

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Mam dosyć dziwne pytanie.

Otóż mam oczy niebieskie jak sama sądziłam, ale ostatnio gdy się tak przyjrzałam dostrzegłam, że moja tęczówka ma bardzo wyraźną granatową obwódkę, później kolor przechodzi w niebieski, następnie w szaro-niebieski a później przy samej źrenicy widoczny jest kolor żółty zlewający się z szaro-niebieskim.

I teraz pytanie czy mogę swoje oczy nazywać mieszanymi, czy po prostu niebieskimi.
Dosyć dziwny problem, który nie jest problemem ale bardziej ciekawością, mam nadzieję że udzielicie mi odpowiedzi ;)

Pozdrawiam :)
 

Abstrakcyjna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
32
kolor oczu mieszany? takiej nazwy sie raczej nie uzywa, zostań przy niebieskim
zreszta z tymi kolorami oczu jest roznie, zawsze wydawalo mi sie ze mam piwne a ostatnio zuwazylam ze wpadaja w zielen :p :niepewny:
 

miikes

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
160
Punkty reakcji
0
Najlepiej walnij fotkę ;p
Skoro z odległości 50cm wyglądają na niebieskie, to tak możesz nazywać ten kolor ;] A co pod mikroskopem, to chyba mało istotne...
 

Sysunia``

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
335
Punkty reakcji
10
Wiek
35
Miasto
z miasteczka;)
Lepiej zostań przy niebieskich, kto Ci będzie patrzyl dokladnie jakie masz. A oczy koloru mieszanego dziwnie brzmi. Tak bym nazwala oczy jedynie osób tych, które mają jedno oko zielone a drugie niebieskie. A zdarzają się takie przypadki ;)
 
Do góry