Nie zapominajcie o Panu Bogu

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 412
Punkty reakcji
208
Może więc nie jesteś tak "wybitny", jakbyś sobie tego życzył?
"Ludzie wybitni znani byli z tego że byli leniwi"

Te słowa przypisuje się w anegdocie Wieniawie Długoszowskiemu.
Innymi słowy "wybitność" znaczy w moim użyciu "lenistwo".
Bo zakładam że forumowicz ma na myśli moje wpisy z użyciem słowa wybitny.
Aby nie brać tego słowa dosłownie zapisywałem je w ten sposób "wybitny".
Zatem wybitny w odniesieniu do mojej osoby nigdy nie znaczyło tego co się na myśl nasuwa.

Moim argumentem jest IQ na poziomie zbliżonym do mensy, dzięki któremu potrafię zauważyć korelację między stylem pisania tego gościa kiedyś i dziś.
  • IQ nie jest tu żadnym argumentem
  • styl pisania? Dlaczego AntyPolak robił w swoich wpisach błędy stylistyczne.
zaś w wpisach Mony Lisy ich nie dostrzegam?

Jak widać nie byłem pierwszy, Serwor szybciej zauważył z kim mamy do czynienia (na PKP też mają te testy dość zaawansowane i maszyniści to nie są goście z pierwszej łapanki, pewnie to dlatego), ale dziwi mnie, że Ty tak oczywistych zależności nie zauważasz.
Forumowicz na na myśli tego mungoła który
  • obraża każdego kto jest innego zdania niż on
  • "odkrył" że w Polsce obowiązuje ukraiński kodeks karny a to na podstawie jednego filmiku na yt który na dodatek niebawem usunięto
  • "odkrył" że jestem z pochodzenia Ukraińcem
Swoją drogą nie uzasadniajmy swojej opinii tym że "bo ktoś powiedział"
bo to trochę niepoważne jest jeśli ktoś nie jest powszechnie uznanym autorytetem.Między tym, że to warszawiak, co widać i dziś po jego wpisach.
Warszawiaków jest ponad milion.
Jak może to być argumentem?
(Gdyby to był ktoś z Brzegu albo chyba Oleśnicy
no to można by było coś podejrzewać)

Czy idąc tym tropem nie dojdzie się też do wniosku że każdy szczekający pies to Burek
a każdy piszący głupoty forumowicz to AntyPolak?
Zapytam więc gdzie w takim razie umieścimy Stalowego?
Właśnie Stalowego do którego jej wpisy są bardziej podobne tylko np mniej chaotyczne czy też odrobinę bardziej zrozumiałe.

Oczywiście wątpliwości tutaj można mnożyć a forumowicz i tak pozostanie przy własnym zdaniu
jednak ja bym jeszcze zapytał dlaczego AntyPolak dziennie zakładał jakieś pięć nowych tematów
w których dominowała polityka(czasem też naprawa samochodu, komputery czy też "sprzedajność" kobiet bądź pogarda dla swoich rodaków)
w których trudno było dostrzec uzasadnienie stawianej tezy.

Próbuje sobie przypomnieć czy AntyPolak wchodził w konflikty z głowonogiem na forum i wydaje mi się że nie.
Wchodził ze mną choć właściwie to ja z nim bo takie głupoty pisał.
Głowonog kłócił się z Moną Lisą ale wydaje mi się (przecież nie będę czytał wszystkich wpisów)
że powodem były jej bzdurne wpisy.
Nasuwa się więc pytanie dlaczego skoro wpisy jej były podobne do AntyPolaka to forumowicz nie kłócił się z AntyPolakiem?
Jakoś takich sporów nie mogę sobie przypomnieć.

Można szukać dalszych różnic jak np ta że AntyPolak nie zabrałby głosu w temacie o Warszawie.
O ile pamiętam nie był zbyt religijny więc:
  • nie zakładałby tematu religijnego
  • nie nawoływałby na takim forum do modlitw

Być może mam mniejsze IQ od forumowicza ale moim zdaniem we wpisach bliżej Monie Lisie jest do Stalowego niż do AntyPolaka.
Wpisy AntyPolaka były debilne a jej na tym tle "jedynie" głupie.

To wszystko sprawia że wykluczam iż Mona Lisa to AntyPolak.
 
Ostatnia edycja:

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
187
Punkty reakcji
0
Konto Kibic Polski to wydaje sie prawdziwy porzadny facet na tym forum tak jak konto Sienna to prawdziwa babka reszta uf bez komentarza.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
306
Punkty reakcji
55
Miasto
Los Angeles
Nie tumanie my Chrzescijanie nie robimy tak ! Ja obchodze Boze Narodzenie , Wielkanoc , Swieto Wszystkich Swietych Urodziny i Imieniny uczestnicze w Eucharysti .... itd itp Chcialabym nie wyzywac bo Pan Bog podpowiada mi ze nie daje dobrego swiadectwa Bozego takim zachowaniem ..... Pan Bog przykazal ze nawet jesli ktos rzuca w Ciebie kamieniami to Ty w niego chlebem ale ja nie potrafie tak jestem zbyt porywcza musze nad tym pracowac ... dlatego bujam sie stad !
my Chrzescijanie nie robimy tak ! Ja obchodze Boze Narodzenie , Wielkanoc , Swieto Wszystkich Swietych Urodziny i Imieniny uczestnicze w Eucharysti .... itd itp Chcialabym nie wyzywac bo Pan Bog podpowiada mi ze nie daje dobrego swiadectwa Bozego takim zachowaniem ..... Pan Bog przykazal ze nawet jesli ktos rzuca w Ciebie kamieniami to Ty w niego chlebem ale ja nie potrafie tak jestem zbyt porywcza musze nad tym pracowac ... dlatego bujam sie stad !

Najpiękniejsze w tej Twojej wizji jest to całe Twoje wyimaginowane chrześcijaństwo... Ciekawi mnie skąd wzięłaś wzór i o jakim Ty Bogu mówisz. Pytam bo w tych kilku zdaniach sama sobie zaprzeczyłaś i powiazałaś nie tego Boga z nie tą religia przy okazji nazywając siebie czy nawet i innych czymś do czego Tobą / Wam bardzo daleko. Obchodzisz Boże Narodzenie trochę nie w tym dniu ani nie w tym miesiącu w którym powinnaś. Więc już na starcie mylisz wiarę z Bogami. Obchodzisz święto wszystkich świętych czyli mowisz o świecie zmarłych. Bog kilka razy wspomniał o zmarłych. Więc działasz wbrew woli Boga, ba grzeszysz modlitwą do czy nawet za zmarłych. Samo "rozmawianie" ze zmarłym jest trochę nie zgodne z tym co i jak Bog przykazał. Więc ta Twoja wiara jakaś taka dziwna jest.

"Niech nie znajdzie się u ciebie wróżbita ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani wzywający zmarłych, gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni” (5 Mojż. 18,10-12)

Ludzie zmarli, choć za życia może i byli świętymi i błogosławionymi, nie są jednak w stanie komukolwiek pomóc. Więc bez sensu jest modlenie się do nich proszenie o coś i cokolwiek. Zmarli są zmarli. Nie przekazują oni próśb modlitewnych dalej, ponieważ ich nie słyszą... Logiczne. Nie są oni wszechobecni i dlatego nie mogą być pośrednikami między Bogiem a człowiekiem. Skuteczna modlitwa musi być kierowana bezpośrednio do Boga w imieniu Jezusa Chrystusa. Uczmy się modlić roztropnie i wytrwale. Bog zabronił kontynuacji pogańskiego kultu zmarłych. Dlatego zabronił kontaktu ze zmarłymi... Więc dokąd ta Twoja wiara podąża ?

"ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają,
bo pamięć o nich idzie w zapomnienie."

"Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość - już dawno zanikły,
i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego
we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem." - Stary testament Księga Koheleta polecam...

W ogóle to całe chrześcijaństwo dziś opiera się wyłącznie na Nowym Testamencie. Co ciekawe jest bardzo. Nowy testament to nic innego jak Stary testament wzbogacony o postać Jezusa który sam się nazwał Synem Bożym... I nie, nie kłamie. Jezus sam się nazwał Bożym synem. Bog nigdy nie nazwał Jezusa swoim synem Bog nigdy i nigdzie nie wspomniał o Jezusie swoim synu. Bog - Bog ojciec ten najprawdziwszy swoim synem nazwał Izrael. Z kolei umilował Dawida. Dziwne jest to że ani Tora ani Stary testament nie mają chocby wzmianki o nadejście mesjasza będącego Synem Bożym. Dziwne ze Bog nie wspominał np Mojzeszowi o tak ważnym wydarzeniu jak narodziny Syna Bożego. Próżno tego szukać w Torze. Próżno tego szukać w Starym Testamencie. Dopiero Nowy testament mowi o Jezusie. Zatem dlaczego kościół odrzuca nauki Starego testamentu choć Stary testament występuje. Jednak wiara to tylko Nowy testament. Kościół natomiast zupełnie nie dopuszcza Tory. Uznawana jest za żydowskie pismo.
Problem w tym ze Tora powstała jako pierwsza. Po niej Stary testament. I ani wzmianki o przyjściu na świat Syna Bożego.

Wygląda to tak jakby instytucja kościoła sobie napisała jakaś historie opierając się większości na Starym Testamencie. Kilka niewygodnych treści usunięto inne zmieniono na takie by pasowały... I ot cale chrześcijaństwo które to bardziej pluje Bogu w twarz niż wypełnia jego wolę.

Skoro taka jesteś chrześcijanka to wytłumacz proszę dlaczego działasz wbrew woli Bożej i modlisz się nie tak jak należy. Modlitwa Ojcze Nasz - odmawiasz ja źle nie znasz nawet prawdziwej treści tej modlitwy tylko taka która kościół Ci podal. 10 przykazn Bożych ???
Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego że dekalog to nie 10 a 12 przykazań Bożych.

Prawdziwy dekalog prosto od Boga brzmiał tak :

1. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

2. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

3.Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą

4. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań

5. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego, Jahwe, do czczych rzeczy, gdyż Jahwe nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

6. Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty

7. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.

8. Nie będziesz zabijał.

9. Nie będziesz cudzołożył.

10. Nie będziesz kradł.

11.Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

12. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

W dalszej części Twojej wypowiedzi gdzie mówisz o kamieniach i chlebie że jak ktoś Ciebie kamieniem to Ty go chlebem bo Pan Bog tak przykazał ? Bóg nigdy nie wypowiedział słów że masz zlo dobrem zwyciężać. Dopiero Nowy testament takie słowa przekazuje. Ich autorem jest Jezus. To Jezus nakazał nadstawiac drugi policzek. ITD ITP. Jezus - a nie Bóg.

Pwt 19,16-21 Jeżeli przeciw komuś wystąpi fałszywy świadek, aby go oskarżyć o przestępstwo, (17) wtedy obaj mężczyźni, między którymi powstał spór, stawią się przed PANEM, wobec kapłanów i sędziów, którzy w tym czasie będą sprawować urząd. (18) Sędziowie pilnie zbadają sprawę, a gdy się okaże, że fałszywy świadek złożył kłamliwe świadectwo przeciwko bratu, (19) wtedy uczynicie mu to samo, co on zamierzał uczynić swojemu bratu. W ten sposób usuniecie zło spośród was. (20) Gdy inni dowiedzą się o tym, będą się bać i już nigdy więcej nie zostanie popełniona podobna niegodziwość wśród was.(21) Nie okażesz litości: życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, ręka za rękę, noga za nogę. To mowi Bóg...Pewnie nawet nie wiecie że powiedzenie "Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada". pochodzi ze Starego Testamentu. Pojawia się tam ono aż kilkakrotnie (Prz 26,27; Koh 10,8; Syr 27,26).

Co niedzielę biegacie do kościoła oddając pokłony figurkom, relikwiom, modlicie się do obrazów. Tego wszystkiego Pan Bóg zakazuje ale Wy wiecie lepiej i robicie jak chcecie myśląc że tak jest dobrze. Nie jest. Chodzicie do kościołów które kościołami nie są a,z całą pewnością nie ma w nich Boga. Bog przekazał w jaki sposób należy budować jego świątynie. Na całym świecie nie ma ani jednego kościoła który został postawiony tak jak Pan Bóg tego chce. W kościele nie może być schodów a ołtarz ma być zrobiony tak by kapłan nie odwracał się ani na chwilę do Boga plecami. Na całym świecie nie ma takiego kościoła. Więc do żadnej świątyni Bog nie przyszedł bo gardzi takimi miejscami. Wystarczy przeczytać Stary testament - tam jest wszystko.

Zatem całe to chrześcijaństwo jest jakieś bardzo odległe od Boga. Powiem więcej to jest wiara która grzeszy myśląc że nie grzeszy :D Wy się od Boga odsuwacie matoły. Tysiące razy Bog przestrzega przed kapłanami którzy będą zwodzić 3 z 4 części świata i te części odejdą od Boga. Bog o tym mówił by być czujnym bo będzie mnóstwo znaków które wskaza drogę. Mimo to pójda na stracenie... I Bog miał rację .Sami idziecie nie tam gdzie powinniście
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
306
Punkty reakcji
55
Miasto
Los Angeles
I ostatnie proste pytanie do tych najtwardszych chrześcijan. A szczególnie do Monalisy bo widzę ze Pani ma połapane wiara jest na wysokim poziomie więc na pewno Pani wie i podpowie. Otóż ta Wasza wiara pięknie opisuje postać Jezusa. Ale jest bardzo nie pełna. Jezus się rodzi. Jest bobasem później znika i pojawia się jako dorosły facet w wieku ok 30 lat. Gdzie był Jezus w okresie od powiedzmy 10 do 25 roku życia? Gdzie mieszkał co robił itd itp ??? Gdzie się uczył chocby ? Mieszkał sam czy z mama a może mama i Józefem ? Skoro cala Wasza wiara opiera się na naukach tego osobnika to musicie wiedzieć o nim coś więcej...

I dlaczego 3000 lat przed pojawieniem się Jezusa na świecie dokładnie taka sama historię przeżył Horus Bog slonca. Urodził się tak jak Jezus ale świętował urodziny 24 grudnia. Byl również nazywany Synem Boga, czynił cuda, uzdrawia, nauczał, miał 12 uczniów, umarł na krzyżu a po 3 dniach zmartwychwstał... Skoro Horus swoją historię przeżył 3 tysiące lat przed Chrystusem to raczej Chrystus został skopiowany razem z całą ta historia co za tym idzie cala ta chrześcijańska wiara jest kopia czegos innego.

Jakbyście nie byli tak bardzo ograniczeni (przez wiarę) to byście takie rzeczy wiedzieli .Po Horusie do pojawienia się Chrystusa takich samych historii świat słyszał kilka. Jezus ze swoim byl dopiero jako 8 syn Boży ;) I wiecie co jeszcze ? Wszystkie inne religie świata wspominają o Jezusie synu Bożym. O tym że ktoś taki był zyl nauczal istniał. I nazywał się synem Bożym. Sa inne religie mówiące o naszym Bogu. O jego istnieniu. Nikomu to z niczym nie koliduje. Ale chrześcijańska wiara juz innych Bogów nie uznaje. Jest tylko jeden Wasz. W 3 osobach żeby inni Bogowie na to nie wpadli i nie zajęli jakiegoś dobrego miejsca :)

Wszystkie inne wyznania każda inna wiara jest według Was zła i nie dobra. Inny Bog jest zly i na pewno chce zabić chrześcijaństw :D

Jak juz tak tej wiary się czepiamy to skad np w katolikach przeświadczenie że muzułmanie nie widzą nic innego jak zabijanie chrześcijan i ze dla nich to nagroda od ich Boga i zapewnienie drogi do raju ? Wierzyć w to trzeba tak jak wierzycie w Jezusa który jest synem ojcem duchem a nawet matka święta. No ale ogarniam przekaz ma być taki ze to Chrzescijanie są jedyna grupa Religijna która jest naj prawilniejsza i Chrzescijanie nie zabijają bo wiara nie pozwala.

Ogólnie Koran równiez również zabrania zabijania. Nasze więcej Koran zabrania zabijania chrześcijan. Wręcz odwrotnie. Muzułmanin który w jakiś sposób spotka chrześcijanina badz kilku ma mu pomagać we wszystkim i dbać by nie stała mu się krzywda. Allah zabrania zabijania chrześcijan. Malo tego w koranie jest zapisane ze muzułmanie maja zezwala chrzescianom na modlenie się po swojemu kiedy tylko chcą... Ale co Wy możecie wiedzieć jak ważniejszy jest czarny frajer klecha co na tylek ministranta czycha. A Wy to wszystko sponsorujecie. Bezboznicy

Nie to żebym kogoś bronił ale z tym tumanem to tak trochę przygarniał kocioł garnkowi... A sama z wiarą jesteś w,czarnej dupie. Jesteś chyba Świadkiem Jehowy. Tylko Wy możecie mieć tak zepsute lby. Elo
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 412
Punkty reakcji
208
Byłem chrzczony, byłem "komunistą", brałem ślub kościelny, chrzciłem dzieci.
Czy jestem chrześcijaninem?
Pewnie tak.
Czy przeszkadza mi to że nie wiem co się działo z Chrystusem gdy był np nastolatkiem?
Nie bo do czego ta wiedza mi się przydać może?
Wiara to każdego prywatna sprawa i na takim forum jej temat nie powinien się pojawiać.
A że komuś ona przeszkadza?
To plujmy na takiego debila i miejmy go poniżej pleców.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
187
Punkty reakcji
0
Zgadzam sie .... tylko nie debhila dlatego ze Nasz Pan Bog zabrania tego zeby wyzywac i krzywdzic ludzi .... Ja sie modle i prosze Boga zeby mi wybaczyl ze pobilam kobiete ze kogos wyzwalam kiedykolwiek ..... bede sadzona za to przez wymiar sprawiedliwosci i nie wiem co mnie czeka jestem oskarzona . Co bedzie to bedzie .... tez zostalam ofiara przemocy i to duzo gorzej w tej calej bojce ale prokurator moje oskarzenie wycofal poniewaz to ja zaatakowalam ... ale zostalam sprowokowana i dzialalam pod wplywem silnych emocji i ogromnego wzburzenia .... mimo to zaluje bardzo bo tak sie spraw nie zalatwia nikt mi nie musi przebaczyc licze tylko ze Bog mi wybaczy . Nigdy mi sie taka akcja nie zdarzyla mam ogromne wyrzuty i juz nigdy nie podniose reki na drugiego czlowieka bo nikt nie zasluzyl na to co zrobilam no i na to co ktos mi zrobil . Zawsze bylam przeciwna takim zachowaniom i nie moge pozbierac sie po tym wszystkim . Jestem bardzo silna psychicznie i fizycznie ale po tym jak uderzylam glowa boje sie ze moge wykitowac .... a wtedy facet ktory mnie pobil moze isc siedziec .... a w sumie gdybym ja nie zrobila tego tamtej babce to pewnie nic by sie nikomu nie stalo . Pan Bog byl ze mna w areszcie i przed prokuratorem a raczej Aniol Stroz : ) Jestem pewna mam na to dowody nawet policjant ktory ze mna kontaktowal sie po calym incydencie i zrobil cos dla mnie co bylo nie wykonalne ale ja Go o to nie prosilam nie wiem dlaczego to zrobil i znikl i nie istnieje ...... taki ktos ale pobral moje odciski palcy : D Dziwne to bede chciala to kiedys wyjasnic o ile bedzie to mozliwe . Kocham Pana Boga i wierze w Niego i nigdy nie przestane .
 
Ostatnia edycja:
Do góry