Nie zabijaj

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Brave, nie spodziewałem się... Czyli czego Jezus nie zabronił, to na to pozwolił?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
maver mysli jezusa nalezy zawsze odczytywac w kontekscie otoczenie antopologiczno religijnego - starego testamentu
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
coz jezus obrony jakos nigdzie nie potepil... w czym jest zgodny z wiara ojcow

Jak zareagowali chrześcijanie na kamienowanie Szczepana ? Przyglądali się biernie ? Nie chwycili za miecze ? Gdzie masz o wendecie i skrytobójcach chrześcijańskich w Dziejach Apostolskich ? ;)
Ginął ich przyjaciel a oni nie mordowali ? Jak oni bronili swoich rodzin ?

Armagedon piszesz żeby zasłonić własną piersią. Ja mam lepszy pomysł uderz w niego zanim on uderzy w Ciebie. Jeśli ty zginiesz pierwszy to kto obroni twoich bliskich ??
Może to jest mało wyszukane myślenie ale ja jestem prosty chłop.

Weźmy za przykład aborcje. Co zrobisz ? Lekarz morduje Ci syna. Bierzesz broń i strzelasz mu w potylice ? :lol:
Absurd goni absurd u zwolenników zabijania. :D
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Jak zareagowali chrześcijanie na kamienowanie Szczepana ? Przyglądali się biernie ? Nie chwycili za miecze ? Gdzie masz o wendecie i skrytobójcach chrześcijańskich w Dziejach Apostolskich ? ;)
Ginął ich przyjaciel a oni nie mordowali ? Jak oni bronili swoich rodzin ?



Weźmy za przykład aborcje. Co zrobisz ? Lekarz morduje Ci syna. Bierzesz broń i strzelasz mu w potylice ? :lol:
Absurd goni absurd u zwolenników zabijania. :D

Armi w swych wywodach filozoficznych za bardzo się pogubiłeś, nic nie zrobili bo raczej nie mogli byli w mniejszości i sami się bali. Chrystus powiedział, że kto mieczem wojujie od miecza ginie ale sam też batem przepędził handlarzy ze świątyni. życie ludzkie jest największą wartością na ziemi w świecie doczesnym, i normalne jest to, że masz prawo go bronić. Bóg dał człowiekowi wolność ( wolną wolę), prawo do życia i ochrony go oraz rozum, z czego wartowałoby czasami korzystać (tu akurat uwaga nie do Ciebie a do innych i to bardzo wielu forumowiczów).
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Nie pogubiłem się. Oni nie bali się śmierci po zmartwychwstaniu Pana i po otrzymaniu Ducha Świętego. Jeśli z nimi Bóg to czemu nie stawali z bronią w ręku w obronie przyjaciół i rodzin ? Nie mieli się mścić i mordować ani zabijać. Używali innych metod aby chronić rodziny. Ucieczkę przed oprawcami.

Gdyby ludzie nie zabijali na wojnie to Polaków juz by nie było

Ale byliby chrześcijanie Pańscy. My nie mamy ojczyzny. Czy Niemiec, Rosjanin, Ukrainiec czy Żyd to nasz brat w wierze. Nasza ojczyzna jest w Niebie.
 

mazi88

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z nicości :)
Weźmy za przykład aborcje. Co zrobisz ? Lekarz morduje Ci syna. Bierzesz broń i strzelasz mu w potylice ? :lol:
Absurd goni absurd u zwolenników zabijania. :D


Tylko, że do aborcji kobieta idzie świadomie z mężem lub chłopakiem ( lub bez ). Co innego jak wyskoczy ci jakiś buhaj z lasu i będzie chciał cie przetrącić siekierką.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Nie mówię o takiej sytuacji bo to by było za proste dla Ciebie. Dziewczyna nie chce dziecka A Ty je pragniesz ? Kogo zabijesz, ją czy lekarza ?
Powtarzam ona chce zabić Twoje dziecko. Czas ucieka. Stoisz i przyglądasz się ? Aborcjaaaaaaaaaaaa właśnie dokonuje się <_<
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
o dziwo bardziej przeciwni są aborcji ateiści niźli wierzący, bo dla ateisty zygota, która sobie tam powstaje wesoło w kobiecie jest to zalążek przyszłego życia człowieka a dla ateistów życie tu an ziemi to jedyna wartość tak nawiasem mówiąc.
 

mazi88

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z nicości :)
Hmmm nie wiem co bym wtedy dokładnie zrobił. Na pewno chciałbym ją jakoś przekonać żeby urodziła.
Lekarza bym zostawił w spokoju. W końcu wykonuje tylko swój zawód. Jej też bym nie skrzywdził. Każda sytuacja wymaga innego podejścia.
Mam nadzieje że nigdy nie będę w takiej sytuacji.

Nie bierz mnie za osobę która wszelkie objawy agresji, nawet te najmniejsze, rozwiązuje siłowo. Chodzi mi o takie szczególne przypadki kiedy naprawdę zagrożone jest życie - taki mały offtop.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Aborcjaaaaaaaaaaaa właśnie dokonuje się

Armi wyjaśnij mi na logikę czym się różni aborcja w momencie gdy zagrożone jest życie matki, a zabicie człowieka dorosłego w obronie własnej.

Bo rozumiem, że jako pacyfista pierwszy przypadek dopuszczasz, a drugiego nie.

Dziewczyna nie chce dziecka A Ty je pragniesz ? Kogo zabijesz, ją czy lekarza ?

A po jakiego walca kogoś zabijać?

Stoisz i przyglądasz się ?

Spaczony schemat myślenia. Przecież właśnie teraz możesz ją 'osłonić ciałem' jak sam mówisz.

Ewentualnie stosujesz lekką przemoc w stosunku do lekarza i uciekasz z księżniczką :D
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Armi wyjaśnij mi na logikę czym się różni aborcja w momencie gdy zagrożone jest życie matki, a zabicie człowieka dorosłego w obronie własnej.

Bo rozumiem, że jako pacyfista pierwszy przypadek dopuszczasz, a drugiego nie.
A po jakiego walca kogoś zabijać?
Weźmy za przykład aborcje. Co zrobisz ? Lekarz morduje Ci syna. Bierzesz broń i strzelasz mu w potylice ?
Absurd goni absurd u zwolenników zabijania.

Ja żadnego przypadku nie dopuszczam. Posłużyłem się tym przypadkiem aby pokazać bezsens jednego jak i drugiego.
 

apostrofa14

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielka Polska
Zastanówmy się, ilu z Nas walcząc na wojnie zastanawiałoby się nad tym, czy zabicie wroga w tym przypadku jest grzechem, czy też nie. ;} Jest chyba jasną sprawą, że lepiej zabić wroga, który w przeciwnym razie zabije Nas. ;]
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Hmmm nie wiem co bym wtedy dokładnie zrobił. Na pewno chciałbym ją jakoś przekonać żeby urodziła.
Lekarza bym zostawił w spokoju. W końcu wykonuje tylko swój zawód. Jej też bym nie skrzywdził. Każda sytuacja wymaga innego podejścia.
Mam nadzieje że nigdy nie będę w takiej sytuacji.

Nie bierz mnie za osobę która wszelkie objawy agresji, nawet te najmniejsze, rozwiązuje siłowo. Chodzi mi o takie szczególne przypadki kiedy naprawdę zagrożone jest życie - taki mały offtop.
dla mnie bomba!! bardzo dobra wypowiedź !!
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
arthas od kiedy opisywanei faktow jest antysemityzmem? jak widac armi filosemita nie jest, ale bez przesady...

Ja chciałbym być Żydem. Ciekawe by to było czy zafascynowała by mnie postać pokojowego Jezusa.
A czy jestem polakofilem ? Krytykuje przecież grzechy polskie :lol:
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Gdyby ludzie nie zabijali na wojnie to Polaków juz by nie było
Gdyby wyznawcy różnych religii biorących udział w obu wojnach światowych, trzymali się przykazania: "nie zabijaj", to wojny by nie było.
Katolik nie musiałby się bowiem obawiać katolika, protestant protestanta, lub nie musieli by się obawiać siebie nawzajem.

lepiej zabić wroga, który w przeciwnym razie zabije Nas. ;]
On myśli tak samo i dlatego jest wojna.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Jak zareagowali chrześcijanie na kamienowanie Szczepana ? Przyglądali się biernie ? Nie chwycili za miecze ? Gdzie masz o wendecie i skrytobójcach chrześcijańskich w Dziejach Apostolskich ?
Ginął ich przyjaciel a oni nie mordowali ? Jak oni bronili swoich rodzin ?
to niezrozumienie, czy objaw zlej woli?

wybaczcie protagonisci pacyfizmu - ale dla zydow pacyfizm byl rzecza obca, jezus byl zydem, i nie przyszedl aby zmienic prawo
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Zastanówmy się, ilu z Nas walcząc na wojnie zastanawiałoby się nad tym, czy zabicie wroga w tym przypadku jest grzechem, czy też nie. ;} Jest chyba jasną sprawą, że lepiej zabić wroga, który w przeciwnym razie zabije Nas. ;]

Jeden z forumowiczów ma trafną sygnaturę:

Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s****le umierali za swoją.
 
Do góry