Nie wiem jak zacząć

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Witam wszystkich

Mam taki problem ponieważ mam dobrą przyjaciółkę a ona sama uważa mnie za bardzo dobrego przyjaciela no i jest tak że ja chciałbym coś więcej niż tylko przyjaźni

Miałem kiedyś dziewczynę 8 miesięcy i wgl... ale jakoś teraz nwm jak zacząć do przyjaciółki.. :/
Powiedzcie w jaki sposób miałbym się do niej odnosić i jak zacząć...
Dla mnie to trochę trudniejsze z przyjaciółką niż inną dziewczyną.. :/
Wiem że ona chce jedynie czystej przyjaźni
Będzie trudno albo wcale nie będzie próby

Dzięki za podpowiedzi
 
A

alfabeta11

Guest
Jeśli ona chce czystej przyjaźni to szczerze mówiąc Twoje próby mogą w ogóle skończyć się zanikiem nawet tej przyjaźni.
Jesteś pewien, że tego chcesz?
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Hmm pomyślałem że rozwinę bardziej tą przyjaźni... pojeździć gdzieś z nią i wgl.. wiesz o co chodzi.. no i wtedy małym kroczkiem spróbować..
Też nie chcę naciskać :p
 

Leeroy

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
534
Punkty reakcji
28
Miasto
Iława
maciejusek100 napisał:
Hmm pomyślałem że rozwinę bardziej tą przyjaźni... pojeździć gdzieś z nią i wgl.. wiesz o co chodzi.. no i wtedy małym kroczkiem spróbować..
Też nie chcę naciskać :p
Ja bym poszedł w drugą stronę. Rozwijaj kontakt z innymi koleżankami. Chodzi tu o to, żeby wzbudzić w niej lekką zazdrość.
Skoro zadeklarowała, że chce czystej przyjaźni, to nie widzę pozytywnego zakończenia tej relacji. Kwestią czasu będzie, kiedy ona przedstawi Ci swojego chłopaka - i wtedy będzie bolało. Tak niestety bywa w tych przyjaźniach.

Możesz również posłuchać alfabeta11, tylko nie licz na to, że będziecie razem.
 

DagaDe

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Leeroy napisał:
Hmm pomyślałem że rozwinę bardziej tą przyjaźni... pojeździć gdzieś z nią i wgl.. wiesz o co chodzi.. no i wtedy małym kroczkiem spróbować..
Też nie chcę naciskać :p
Ja bym poszedł w drugą stronę. Rozwijaj kontakt z innymi koleżankami. Chodzi tu o to, żeby wzbudzić w niej lekką zazdrość.
Skoro zadeklarowała, że chce czystej przyjaźni, to nie widzę pozytywnego zakończenia tej relacji. Kwestią czasu będzie, kiedy ona przedstawi Ci swojego chłopaka - i wtedy będzie bolało. Tak niestety bywa w tych przyjaźniach.

Możesz również posłuchać alfabeta11, tylko nie licz na to, że będziecie razem.
Ja też bym poszła w kontakt z innymi kobietami. Będzie zazdrosna i ją zyskasz.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Czyli powiedzmy pyta sie mnie co robiłem to mam napisać " aaa byłem sobie z koleżanką na spacerze" xD
 

Leeroy

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
534
Punkty reakcji
28
Miasto
Iława
Tak, o ile rzeczywiście byłeś na tym spacerze. Najważniejsze jest, żeby ona widziała jak Ty się dobrze z innymi dogadujesz.
Ona ma w ten sposób zrozumieć, że jeśli się nie pospieszy, to może Ciebie stracić.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Pamiętaj tylko, żeby jej nie okłamywać. To Twoja przyjaciółka, a kłamstwo ma krótkie nogi.
Może być tak, że będzie zazdrosna, ale też, może być tak, że będzie się cieszyć z tego, że z kimś zaczynasz się spotykać.
Nigdy nic nie wiadomo. Musisz patrzeć na jej zachowanie. Jeśli Ci na niej serio zależy znajdziesz sposób, żeby jeszcze
bardziej się do niej zbliżyć. Jakiś wyjazd wspólny może trochę podnieść relację między wami, tylko musiałbyś się trzymać
trochę na wodzy, żeby jej jeszcze bardziej nie zniechęcić. Wszystko i tak od Ciebie zależy.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
No właśnie chcę ją gdzieś wyciągnąć ale wiesz ona nie ma czasu.. zawsze coś robi
 

SiliKon133

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem, ale moim :) Powinieneś powoli jej dawać jakieś znaki. Np. zaprosić ją do restauracji, na spacer, lub dać jej jakiś drobiazg. Zapytaj się jej czy ma chłopaka, czy ma kogoś na oku, bo przecież się przyjaźnicie.
Jest również drugi sposób. Możesz po prostu zaprosić ją na spacer i jak będziecie przy jej, lub twoim domu po prostu powiedzieć jej, że Ci na niej zależy, że chcesz, aby wasza przyjaźń była czymś więcej niż przyjaźnią. SZCZEROŚĆ pierwsza podstawa przyjaźni i miłości.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak przyjaźń pomiędzy kobietą, a facetem, a to dlatego, że z reguły kobiety w "przyjacielu" poszukują cech, których nie daje im ich partner, a faceci akceptacji. Po drugie pompowanie takich relacji zawsze prowadzi do kwasu. Po trzecie co definiuje Waszą przyjaźń? Skoro ona nigdy nie ma czasu?
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
yesmer napisał:
Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak przyjaźń pomiędzy kobietą, a facetem
To, że Ty nie trafiłeś na taką przyjaźń, to nie oznacza, że nie istnieje.
Osobiście mogę potwierdzić, że jednak istnieje. Wszystko zależy od ludzi.

A do autora tematu, ciekawa jestem jak rozwiążesz tą sprawę.
Daj znać jak zrobisz jakiś krok do przodu :)
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
yesmer napisał:
Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak przyjaźń pomiędzy kobietą, a facetem, a to dlatego, że z reguły kobiety w "przyjacielu" poszukują cech, których nie daje im ich partner, a faceci akceptacji. Po drugie pompowanie takich relacji zawsze prowadzi do kwasu. Po trzecie co definiuje Waszą przyjaźń? Skoro ona nigdy nie ma czasu?
E tam czasu nie ma bo rodzice dają jej różne rzeczy do zrobienia i wgl... więc to nie chodzi o to że nie ma czasu bo jej się nie chce :)

Odważny też nie jestem żeby jej od razu powiedzieć to co mam powiedzieć... :/ Ale to też za wcześnie moim zdaniem... Na razie lepiej żeby pospacerować w ładną pogodę, zabrać gdzieś.. iść na miasto :)
 
Do góry