Nie ukonczone liceum

mariopif

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Edmonton/Kanada
Hejka ;)
Mam takie pytanko; otoz uczylem sie w Kanadzie. Z pewnych powodow, niestety nie ukonczylem liceum- zabraklo mi doslownie 1 semestru. Niedlugo wracam do Polski i chcialbym kontynuowac nauke. Czy bede musial zaczynac liceum od nowa, czy od jakiejs klasy? A moze bede mogl przystapic do jakiegos testu..? Nie znam realiow, dla tego prosze was o jakies porady co powinnienem zrobic. Dodam tylko, ze mam 22 lata
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Coś późno się obudziłeś. 22 lata...

Nie, nie wydaje mi się, żebyś musiał zaczynać od nowa. Po prostu zrobisz rok, którego wcześniej nie ukończyłeś.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Moment, moment. Jest coś takiego, jak różnice programowe. Podstawową różnicą programową jest to, że absolwent polskiego liceum jest po trzech latach wkuwania języka polskiego (literatura, gramatyka). Prawdopodobnie zakres wiedzy z pozostałych przedmiotów też jest różny (chyba, ze chodziłeś w Kanadzie do polskiej szkoły). Sugestia - wyguglaj sobie liceum dla dorosłych w miejscowości, w której masz zamiar się osiedlić i - póki rok szkolny trwa i w szkole siedzą jeszcze zorientowani ludzie - zadzwoń albo wyślij maila. Wylicz przedmioty, których się uczyłeś, podaj jak długo się ich uczyłeś i zapytaj o warunki przypisania cię do właściwej klasy.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Ale przecież nikt nie powiedział, że musi się uczyć w polskim programie. Przecież istnieją szkoły dla dzieci i młodzieży, którzy nawet nie znają języka polskiego... Jest na przykład coś takiego jak matura międzynarodowa, ale zakładam, że autor tematu nie chciałby robić od nowa dwóch lat. Naprawdę, istnieje mnóstwo alternatyw, wystarczy tylko poszukać lub popytać się.
 
Do góry