Nie mogę odtworzyć filmu

misiek_02

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Tak jak w opisie, chcę pobierać filmy z chomikuj.pl ale nie wszystkie później działają. (oczywiście pobieram legalnie, mam dostępny transfer). Problem jest taki, że gdy pobiorę już film na mój komputer to on nie chce się odtwarzać. Co zrobić aby działał???
 

misiek_02

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dodam jeszcze, że plik był chyba zablokowany i nacisnąłem odblokuj. Później znalazłem info o błędzie, który niby jest spowodowany brakiem KODERA-DEkodera. Można to jakoś naprawić?
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Pierwsza sprawa - to że masz dostępny transfer na chomikuj.pl to nie znaczy że możesz wszystko pobierać legalnie.

Co do pytania, jakiego odtwarzacza video używasz? Polecam VLC media player.
 
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
73
Punkty reakcji
3
Wiek
25
Miasto
Małopolska
Źeby ci film działał musisz go przekonwertować na konwerterze www.programs.pl/podkategoria,Multimedia,Konwertery_plikow_video,1,1.html
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Źeby ci film działał musisz go przekonwertować na konwerterze www.programs.pl/podkategoria,Multimedia,Konwertery_plikow_video,1,1.html

Skąd wiesz, że plik filmu np nie jest uszkodzony ? Albo, że misiek nie ma wszystkich niezbędnych kodeków ? Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
1.Zmień rozszerzenie pliku na "avi" (jeśli takowego nie posiada ten plik)
2.Zainstaluj K-lite mega codec pack
3.Zainstaluj Real Alternative
4.Zainstaluj Quick Time Alternative

Wszystkie filmy będą działać ;)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
@up Nie napisałem, że jest. Czytanie ze zrozumieniem. Trzeba rozważyć wszystkie możliwe opcje. Co by mu dało przekonwertowanie filmu ? Jeżeli plik filmu byłby uszkodzony można by go naprawić. Jest dość dużo programów które pomogą w takich wypadach. Zakładanie odgórnie jednego rozwiązania zazwyczaj kończy się klapą.
 
P

Pan_Ktosik

Guest
lol, jaka rada z konwersja filmu ;d pierwszy raz cos takiego widze.
Najpierw trzeba rozwazyc opcje takie jak na Gressil.

Codeci pobiera sie z oficjalnej strony tam tworza najnowsze paczki z najnowszymi wersjami codecow. Ja zawsze sciagam wersje Basic lub 64-bit. Pozostale nie wiem na cholere w ogole sa ;p potem instaluje wersje 'PlayBack only' aby nie instalowac zbednych smieci. Dlatego nie polecam zadnych wersji Mega etc.

Jesli po zainstalowaniu codecow nie dziala ci film, to znaczy ze sciagnal sie z bledem, bo kto wrzuca zepsute pliki ? Nie robi sie zadnych konwersji bo i tak bedziesz mial w pewnym miejscu zrabany film, na co komu taka wersja.
Jesli sciagnelo sie film beznadziejnej jakosci czyli .rmvb - cos typu kinowka, podpisana jako 'dvdrip' ;D to trzeba doinstalowac codec Real Alternative o ktorym byla mowa wyzej.
 
Do góry