Nie mam pojęcia na jakie studia pójść :( informatyka? :(

kolasss

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
282
Punkty reakcji
1
Witam

Mam 21 lat. Gdy skończyłem technikum informatyczne rok temu musiałem z powodów osobistych przerwać naukę... później znalazłem sobie pracę, ale byłem traktowany jak śmieć (mobbing), wyjechałem do Holandii troszkę kasy zarobiłem i mam zamiar iść na studia zaoczne. Pomyślałem, że może informatyka? .. ale w sumie nie do końca jestem pewień czy tego chcę. Ostatnio bardzo wiele czasu przy stronach www (tworzeniu) spędziłem i nauce tego (powtórzeniu w sumie). Napisałem tutaj z nadzieją żeby jakąś poradę od Was dostać. Każda informacja będzie dla mnie pomocna!. Proszę o pomoc!

pozdrawiam
 

malutka91

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Za malo szczegółów podales, Jak mamy Ci pomóc w wybraniu odpowiedniego kierunku skoro nie znamy Cię nie napisałeś czym sie interesujesz ,co lubisz robić . Powiedziałeś tylko o informatyce więc to tak jakbyś wiedział co chcesz wybrać tylko potrzebował od nas potwierdzenia .
Najważniejsze żebyś wybral zgodnie ze swoimi zdolnościami i zainteresowaniami ale musisz brać też pod uwagę sytuację na rynku pracy , bo bez sensu jest studiować kilka lat, męczyć się , zaliczać wydawać na to pieniądze żeby później pracować w Lidlu czy podobnym miejscu .
Tak czy inaczej życzę powodzenia ^_^
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Jeśli masz wiedzę z informatyki nie idź na studia. Załóż własny interes. Tylko naprawdę musisz być dobry, przemyśl sobie dokładnie, abyś się nie przeliczył.
 

kolasss

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
282
Punkty reakcji
1
myślę że wiedzę mam po łepkach. W Ti wiele rzeczy było na teorii a mało praktycznych rzeczy... Chciałbym wiele rzeczy próbować, ale nie mam wiedzy praktycznej. Podstawy jak skonfigurowanie Routera ok... ale co dalej?...

Jeśli chodzi o zainteresowania to lubię psychologię: filmy, książki (typowo psychologiczne, popularnonaukowe), sport- dużo jeżdżę na rowerze...
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Na studiach nie poznasz wielu praktycznych rzeczy^^. Wiadomo, że pod względem praktyki lepiej na Politechnikę, ale też się cudów nie spodziewaj. A nie myślałeś nic na temat studiów za granicą, jak tam byłeś?
 

malutka91

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
. Podstawy jak skonfigurowanie Routera

To są podstawy każdy przeciętniak to potrafi .

eśli chodzi o zainteresowania to lubię psychologię: filmy, książki (typowo psychologiczne, popularnonaukowe), sport- dużo jeżdżę na rowerze...

Więc pomyśl o psychologii zapotrzebowanie na psychologów jest, było i będzie . ^_^

a do czego masz szczególny talent ?
 

kolasss

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
282
Punkty reakcji
1
Na studiach nie poznasz wielu praktycznych rzeczy^^. Wiadomo, że pod względem praktyki lepiej na Politechnikę, ale też się cudów nie spodziewaj. A nie myślałeś nic na temat studiów za granicą, jak tam byłeś?
Politechnika w moim wypadku odpada bo nie jestem bardzo dobry z matmy....
Za granicą studia :)? Nom chyba taki agent to ja nie jestem ;p

To są podstawy każdy przeciętniak to potrafi .



Więc pomyśl o psychologii zapotrzebowanie na psychologów jest, było i będzie . ^_^

a do czego masz szczególny talent ?
Do czego mam szczególny talent?... w sumie nie wiem.,, a może ich nie widzę?
Myślałem też o pracy socjalnej..
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Matematyki na informatyce nie ominiesz, czy to będzie uniwersytet czy politechnika.
A czemu nie? Jeśli dobrze znasz angielski możesz spróbować.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
informatyk bez angielskiego to ... żaden informatyk. Informatyka to niemalże nieustanne poszerzanie wiedzy, pytanie google w nadziei, że ktoś miał podobny problem, to nowe trendy itp. I to wszystko tak naprawdę głównie w j. angielskim jest. Do Polski docierają skrawki.
 

kolasss

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
282
Punkty reakcji
1
czyli bez zdolności językowych nie da rady nic cokolwiek?.....
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Angielski w informatyce głównie jest potrzebny do rozumienia dokumentacji technicznej i ogólnych pojęć komputerowych. Skończyłem studia informatyczne i powiem tyle że nie było dużo praktycznych rzeczy, ale zawsze jest papier. Teraz zamierzam iść gdzieś na magistra, ale infa pewnie odpada, choć nie wiem. Jak dowiedziałem się od kumpla na magisterce, że musi on na pracę magisterską tworzyć grę 3D z nową technologią Nvidi - CUDA, to aż się przeraziłem :D Z tego co wiem, ma on marne szanse na zrobienie tego w pierwszym terminie, i zastanawia się nad zmianą tematu. Chciał zmienić na grę 2D, ale promotor się nie zgodził...

W sumie to psychologia też mnie interesuje i też w sumie mam dylemat gdzie iść. Zastanawiałem się też nad ekonomią, bo w sumie informatyka i ekonomia to dobry duet. Może ktoś na forum coś Nam doradzi :D
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
oj nie zazdroszczę tego, żeby wybierać kierunek studiów, ważna decyzja. Ale też nie masz się co martwić za bardzo grunt to poszukać czegoś, co będzie zgodne z Twoimi oczekiwaniami. A jeśli się wahasz, co będzie najlepsze dla ciebie możesz też sobie zobaczyć np. tutaj http://www.wsaib.pl/ jakie są kierunki, jakie przedmioty, może to w jakiś sposób pomoże ci podjąć decyzję?
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
33
Miasto
pod krą...
CzL Wiesz generalnie taj;) ale na niepublicznych są różne cuda XD

chodzi mi o matematyka na informatyce...

Może będzie liczyć na patyczkach;)

To zart na temat poziomu studiów.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@up Przez pierwsze dwa semestry przewinęło mi się co najmniej 3 przedmioty czysto matematyczne^^. Bo tyle mi się akurat z głowy przypomniało.
Na matematyce z pierwszego semestru odpadło najwięcej osób^^.
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
Jeśli jesteś faktycznie dobry w tworzeniu stron, o studia nie są Ci za bardzo potrzebne. A matmy nie ominiesz i na uniwerku. Generalnie wiedzę praktyczną zdobędziesz bardziej w dobrej firmie, niż na studiach. A jest jeszcze coś, co Cię interesuje, w czm jesteś dobry, co chciałabyś studiować?
 
K

klaidua

Guest
Z tego co widzę to chcesz iść na studia ot tak, żeby tylko iść... jeżeli masz wiedzę, potrafisz pisać strony itp to robotę i tak znajdziesz
 
Do góry