Nie będzie piwa na koncertach i meczach

Status
Zamknięty.

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
To już przesądzone - na stadionach i na wielkich koncertach nie będzie można kupić piwa. Zdecydowaną większością głosów posłowie ostatecznie przyjęli senacką poprawkę, która zakazuje sprzedaży niskoprocentowego alkoholu na dużych imprezach.

Przeciwko zakazowi opowiadała się jedynie Lewica, która argumentowała, że możliwość sprzedawania niskoprocentowego alkoholu na dużych imprezach masowych, w tym - na meczach - to standard w wielu krajach europejskich.

Za wprowadzeniem zakazu były wszystkie inne kluby. Nie chciala go nawet część fanów futbolu, która prosiła i parlament, i prezydenta o zmianę ustawy. W tej sprawie protestowali również duchowni. Biskup Tadeusz Bronakowski, na co dzień przewodniczący Apostolstwa Trzeźwości przy Episkopacie Polski, przekonywał parlamentarzystów, że kibice nie powinni pić alkoholu.

W lutym Sejm dopuścił sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów, w tym piwa, zawierających nie więcej niż 4,5 proc. alkoholu na imprezach masowych - z wyłączeniem tych o podwyższonym ryzyku zagrożenia aktami przemocy. Jednak sprzeciwł się temu Senat, teraz posłowie się z zgodzili z decyzją Izby Wyższej.

Przyjęcie zakazu oznacza, że piwa nie będzie można kupić też na innych dużych imprezach masowych, w tym na wielkich koncertach.
http://www.dziennik.pl/polityka/article344705/Na_koncercie_i_meczu_piwa_nie_wypijesz.html
http://www.dziennik.pl/polityka/article344...koncertach.html


Polscy posłowie jak zwykle zajmują się sprawami najważniejszymi i jak zwykle podejmują mądre i przemyślane decyzje. Co widać na załączonym obrazku. Brak mi słów.
 

meww

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
I bardzo dobrze. Takie publiczne popijawy prowadzą tylko do niepotrzebnej agresji.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Posty takie jak twój meww powodują u mnie agresję a jestem trzeźwy :) Czy z związku z tym powinniśmy zakazać Ci pisać?
Zakaz jest bzdurny jak cholera bo zakłada to co zawsze zakładają lewacy że każdy kto wypije piwo = alkoholik i nie daj boże zrobi burdę jakąś.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Zakaz jest bzdurny jak cholera bo zakłada to co zawsze zakładają lewacy że każdy kto wypije piwo = alkoholik i nie daj boże zrobi burdę jakąś.
Jakbyś nie zauważył to przedstawiciele lewicy jako jedyni głosowali przeciw tej ustawie.
 

Modza

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
północ
: O

To producenci piwa przestaną sponsorować takie imprezy... co z tegorocznym open'er festivalem, który zawsze sponsoruje heineken..?... teraz to pewnie za późno żeby się wycofał... ale za rok?
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Bardzo dobrze. Mniej nachlanego, niebezpiecznego bydła.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Skończy się tak, że organizatorzy festiwali będą ustawiali budki z piwem poza jego terenem. Czysty idiotyzm.

I wiesz Diviner, jak ktoś jest niebezpieczny, to nie potrzeba mu do tego alkoholu, a Twoje pojmowanie uczestników imprez, których zakaz dotyczy jest co najmniej śmieszne i bezpodstawne.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
: O

To producenci piwa przestaną sponsorować takie imprezy... co z tegorocznym open'er festivalem, który zawsze sponsoruje heineken..?... teraz to pewnie za późno żeby się wycofał... ale za rok?
Na Twój avatar już doniosłem policji, a wzmianka o Heinekenie upewniła mnie, że to właśnie ten producent chce zbudować globalny rząd - przymierza się do tego organizując masowe msze otwarte. Dlaczego nie wspierasz naszego rządu w walce z tym niemałym zagrożeniem? ... <--- Te 3 kropki coś znaczą,  wiem, że większość sama wpadła, ale pewien odsetek czasem wypada na zakrętach :/ .

Bardzo dobrze, Mniej nachlanego, niebezpiecznego bydła.
A co powiesz na taki scenariusz - pan Mariusz, wierny kibic klubu A, mieszka piętro niżej, niż Ty. Mariusz chce dziś iść na mecz, ale wie, że nie dostąpi picia na miejscu! Co robi? Pije wcześniej, i na jedno wychodzi... Niezupełnie, ponieważ policja go może dziabnąć jeszcze przed wejściem, a tak musiałaby czekać, aż się upije. Co Ci to zmienia?

Niemniej jednak podoba mi się ten świetny plan zmniejszania skutków kryzysu, poprawy PKB i tak dalej... Bym o bezrobociu zapomniał.





A teraz już na poważnie: Jestem za, jeżeli chodzi o sytuacje skrajne - np. małe zoo na wolności - jednak pozbawiać koncerty % ? Przecież w większości przypadków jest to jedyne, co pozwala tam wytrwać i nie zwymiotować "muzyki" jaką puszczają(ew. drą się na żywo).  Niestety tutaj pomysł ma mniejsze walory pozytywne, jakkolwiek może przyczynić się do wysublimowania gustów muzycznych ludu Polskiego... 

Reasumując: Dobry pomysł, tylko niechże część koncertowa pozostanie martwa, jako ten zakaz sprzedaży nieletnim... Którym btw powinni się zająć.
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Ten kto będzie chciał się napić i tak to zrobi, zacznie pić w domu, wniesie alkohol ze sobą itp. Zaczyna nam się robić kraj, w którym obowiązują jedynie zakazy i nakazy. A gdzie wolność obywatelska? Każda impreza masowa łączy się z ryzykiem bójek i nie koniecznie ma to związek z alkoholem.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
glupi pomysl. zarowno przed telewizorem jak i na trybunach lubie sobie wypic piwo ogladajac mecz. jeszcze gorzej, ze obejmie to tez inne imprezy masowe :/
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
@jacobbs
SLD to żadna lewica, to drobni krętacze którzy nie wyznają "ideałów" lewicowych" Lewakami nazywam ludzi którzy wymyślają takie absurdalne zakazy, chcą regulować każdą dziedzinę naszego życia.
 

Modza

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
północ
Na Twój avatar już doniosłem policji,
... i tak moi ludzie Cię dopadną.


a wzmianka o Heinekenie upewniła mnie, że to właśnie ten producent chce zbudować globalny rząd - przymierza się do tego organizując masowe msze otwarte. Dlaczego nie wspierasz naszego rządu w walce z tym niemałym zagrożeniem?

po co wspierać rząd?... mam w tym swój interes... zapewne tez wiele byś poświęcił dla kraty piwa ;)
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
"Jakbyś nie zauważył to przedstawiciele lewicy jako jedyni głosowali przeciw tej ustawie."
A widzisz obecnie w naszym rządzie inne partie od lewicowych bo ja nie.
SLD przeciwnicy ? Dziwne. :niepewny:
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
nie długo młodzi nie bedą mogli sie wcale zrelaksowac-tylko do koscioła będą wysyłac na relax
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
Skończy się tak, że organizatorzy festiwali będą ustawiali budki z piwem poza jego terenem. Czysty idiotyzm.

Właśnie. Wszystko się da obejść.
Ale nasi wspaniali i jakże opiekuńczy parlamentarzyści zdają się o tym nie pamiętać...
Teraz jeszcze powstaje pytanie: kiedy jeszcze na imprezach będzie można piwo sprzedawać, a kiedy już nie (bo rozumiem że nie na wszystkich będzie obowiązywał ten zakaz...)?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Kolejny głupi pomysł z rządu.

Mają ludzi za idiotów, co by tylko burdy po pijaku robili. :zdegustowany:

Wrrrrrr!!! :icon_evil:
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
myślę, że to nie rozwiąże żadnego problemu
bo jak nie kupią na miejscu, to przyniosą ze sobą albo w sobie ;)
a niestety często bywa tak, że najwięcej spustoszenia sieją Ci, którzy przychodzą na taką imprezę już pod wpływem alkoholu (nie mam tu na myśli 1 piwa...) i szukają tylko zaczepki
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
A co powiesz na taki scenariusz - pan Mariusz, wierny kibic klubu A, mieszka piętro niżej, niż Ty. Mariusz chce dziś iść na mecz, ale wie, że nie dostąpi picia na miejscu! Co robi? Pije wcześniej, i na jedno wychodzi... Niezupełnie, ponieważ policja go może dziabnąć jeszcze przed wejściem, a tak musiałaby czekać, aż się upije. Co Ci to zmienia?

Zmienia się to, że pewien (myślę, że spory) procent kibiców / osob będących na koncercie nie będzie jednak chlać przed (mimo wszystko ludzie mają resztki godności). Bo co to za przyjemność pójść zalanym na mecz / koncert? Po prostu trzeba ludzi oduczać mitu, że bez alkoholu nie ma zabawy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry