Negatywne Postacie W Historii Polski I Świata

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Miałem niedawno pewną ankietę ciekaw jestem jak Wy na nią odpowiecie: Twoim zdaniem ( proszę o uzasadnienie)
1 Najbardziej pozytywna osoba w historii Polski to:
2 Najbardziej negatywna osoba w historii Polski to:
3 Najbardziej pozytywna osoba w historii świata to:
4 Najbardziej negatywna osoba w historii świata to:

Mam nadzieje że nawiąrze się ciekawa dyskusja....
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
1. niech już będzie ten Józef Piłsudski :D
2. Józef Stalin
3. Jan Paweł II
4. Adolf Hitler, Józef Stalin, Napoleon Bonaparte...
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Dlaczego Napoleon ?? Ja nawet nie myślę o nim w kategorii negatywnej postaci, szanuje go ze względu na geniusz taktyczny, haryzmę.....skąd ten wybór?
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
1 To jest dopiero trudny wybór :] Powiedzmy, że Mieszko I, uważam że bez niego by nie było wogóle Polski ;)... W późniejszych czasach ciężko zdecydować, ale wydaje mi się, że Łokietek też był ważny, z całym jego uporem do zjednoczenia naszego kraju po rozbiciu dzielnicowym
2. Łatwo wybrać Hitlera lub Stalina, ale trudniej obiektywnie ocenić, kto odpowiadał za to, że kiedyś Polska zaczęła rozlatywać się od środka. Mnie bardzo drażniła polityka Zygmunta III Wazy, który wplątał Polskę w różne wojny z których nic nie mieliśmy, a także wszyscy jego poprzednicy, którzy ustępowali szlachcie na każdym kroku, już od XV wieku.
3. Będę oryginalny - cesarz Marek Aureliusz ^_^ ..
4. Hitler i Stalin, zgrany duet :]
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Oto moje typy:

1. Piłsudski, człowiek legenda, choć doprowadził do wybuchu wojny domowej, to jednak odzyskanie niepodległości jest w dużej mierze jego włąśnie zasługą...

2. Trudno mi tu znaleźć Polskie nazwisko..przychodzą mi tylko na myśl zagraniczne postacie..wahałbym sie między Katarzyną II, Hitlerem i wspomnianym Stalinem...

3. Zdziwiłbym sie jakby ktoś powiedział inaczej: Jan Paweł II

4. Chyba jednak Hitler, bo to zła posać w skali światowej..osobiście jednak, za największego oszołoma uważam Pol Pota....aczkolwiek jego 'wybry' dla całego świata miał dużo mniejsze znaczenie, niż 'życie i twórczość' porąbanego austriackiego malarza:p...


Co do Napoleona..to nie jest to postać jednolita...owszem wielki wódz, strateg, wiele tryumfów, symbol siły i zwycięstwa..ale prawde mówięc to on miał takie troche niebezpieczne zapędy..genialny wódz, genialnym wodzem, ale do cholery on chcaił siłą podbić całą Europę..to taki trochę pierwowzór Hitlera..może bardziej łagodny, ale jednak...najlepszy dowód to to, ze w dzisiejszej Francji postac ta budzi ogromne kontrowersje..nie traktują go za bardzo jago bohatera:p..
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Owszem ale Napoleon niósł także hasła oświeceniowe, to on zasiał chęć równości, praw człowieka w całej Europie, pozatym dla nas, Polaków przyniósł nieco dobrych rzeczy. Aczkolwiek nie neguje tego iż zrobił wiele złych rzeczy i miał imperialistyczne zapędy, ale po prostu chyba byli więksi zbrodniarze tacy jak wymienieni już Hitler, Stalin czy Himmler....
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Zgodzę się.. Pol Pot był straszny. Wymyślił, że napadnie na Wietnam i jak każdy Kambodżanin zabije 6 Wietnamczyków, to wygra :mruga:
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Zgodzę się.. Pol Pot był straszny. Wymyślił, że napadnie na Wietnam i jak każdy Kambodżanin zabije 6 Wietnamczyków, to wygra :mruga:

TO jeszce nic...największe wrażenie zrobiła na mnie idea budowy nowego państwa:
............................................................................
Zaraz po przejęciu władzy Czerwoni Khmerowie przystąpili do realizacji utopijnego państwa bezklasowego. Zamknięto szkoły, szpitale i fabryki, zlikwidowano banki i pieniądz, zdelegalizowano religię, zlikwidowano własność prywatną, zaś ludność miast wyrzucono siłą na tereny wiejskie do tzw. kolektywnych gospodarstw rolnych, które były de facto obozami pracy przymusowej. Uzasadniono to fałszywymi twierdzeniami, że wskutek amerykańskich bombardowań kraj był na granicy masowego głodu, co wymagało przeniesienia ludności na wieś, gdzie mogła produkować żywność.

Polityka ta, znana jako "Rok Zerowy", doprowadziła do śmierci ogromnej liczby osób, zarówno wskutek zagłodzenia, jak i przepracowania i egzekucji. Czerwoni Khmerowie systematycznie zabijali wszyskie osoby, które miały jakiekolwiek powiązanie z poprzednim reżimem, a także fachowców i intelektualistów - zabijano nawet za sam fakt posiadania okularów lub zbyt delikatnych dłoni. Ofiarą padła również mniejszość wietnamska w tym kraju. Większość źródeł podtrzymuje, że liczba ofiar Czerwonych Khmerów jest w proporcji do liczby ludności wyższa niż w jakimkolwiek kraju na świecie we współczesnej historii. Najniższe szacunki mówią o 10% strat, ale częściej przyjmuje się, że liczba zamordowanych osób sięgnęła 20-25% całej populacji. Politykę Czerwonych Khmerów określa się powszechnie mianem ludobójstwa.

Dokładna liczba ofiar jest ciągle przedmiotem sporów. Osadzona przez Wietnamczyków władza mówiła o 3,3 mln zabitych, ale jest to mało prawdopodobny szacunek. CIA szacuje liczbę zabitych w egzekucjach na 50-100 tys., ale jest to niewielka część wszystkich ofiar. Amerykański Department Stanu, Amnesty International i Yale Cambodian Genocide Project mówią odpowiednio o 1,2, 1,4 i 1,7 mln ofiar. R. J. Rummel podaje liczbę 2 mln. Średnią z przeprowadzonych szacunków jest liczba 1,5 mln zmarłych spośród 7 mln obywateli tego kraju przed 1975 rokiem.

............................................................................
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Raczej standardowo:

1 Jan Paweł II
2 Katarzyna II i Poniatowski oraz Wanda Wasilewska
3 Jan Paweł II
4 Hitler, Stalin, Mao Tse-tung, Himmler
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Staszek Poniatowski ? Pewnie za brak woli walki :] ... Ale moim zdaniem raczej nie zasługuje on na miejsce w tym gronie. Przynajmniej za rozbiory bym go nie obwiniał.
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
Dlaczego Napoleon ?? Ja nawet nie myślę o nim w kategorii negatywnej postaci, szanuje go ze względu na geniusz taktyczny, haryzmę.....skąd ten wybór?
dlaczego jego wybrałam? dla mnie on jest nawet porównywalny z Hitlerem... zachciało mu się hegomenii w całej Europie no to zaczął te wszystkie wojny. a dlaczego Polacy traktują go jak wielkiego wybawce? bo zrobił wielką łaskę i dał nam, Polakom kawałek ziemii, abyśmy mogli na nowo tworzyć naszą ojczyznę. dla mnie to negatywna postać.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Ale jednak, za panowania Staszka powstała pierwsza nowożytna konstytucja w Europie. To wielkie osiągnięcie. Gdyby całkowicie był przygnieciony pantoflem Kasi, nie doszłoby do niego :p
 

holi

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2005
Posty
288
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z Batona Krymskiego
ta pierwsza konstytucja Europy została praktycznie przegłosowana pod nieobecność większości przeciwników w Sejmie ;p tak jak kwietniowa z resztą
taka jest wada demokracji, że większość zwykle nie ma racji
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
1 Najbardziej pozytywna osoba w historii Polski to: Piłsudski
2 Najbardziej negatywna osoba w historii Polski to: Kwaśniewski
3 Najbardziej pozytywna osoba w historii świata to: Jan Paweł II
4 Najbardziej negatywna osoba w historii świata to: Hitler, Stalin
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Dlaczego Kwaśniewski?
oraz dlaczego tak często wybieracie Piłsudskiego..nie żebym coś do niego miał ale w końcu to był wódz autorytarny, który całą opozycję więził w Brześciu i Berezie Kartuskiej, choć oczywiście zrobił wiele dobrego...

A co do Poniatowskiego abdykacja jako prezent imieninowy dla Katarzyny II nie stawia go w dobrym świetle, poza tym są jeszcze inne teorie na jego temat.....
 

-=Tomi=-

tutaj o nic nie chodzi.. :| lecz ludzi prawdziwych
Dołączył
22 Lipiec 2005
Posty
1 151
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
N50°19’ E18°50’
1 Najbardziej pozytywna osoba w historii Polski to: Jurk Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy..
2 Najbardziej negatywna osoba w historii Polski to: Tadeusz Kościuszko..
3 Najbardziej pozytywna osoba w historii świata to: Jan Paweł II
4 Najbardziej negatywna osoba w historii świata to: Dużo by wymieniać..
 
Do góry