Nazwy miejsc fantasy

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Hi.

Chciałbym napisać jakieś większe opowiadanie Fantasy, i jak to robił Tolkien najpierw chcę stworzyć mapę ^^
Tyle, że nie mam pomysłu na nazwy miejsc ;)
Macie jakieś pomysły?

L
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Są generatory imion w fantasy, krain pewnie też. Looknij na google.
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Imion to widziałem, jednak Krain znaleść nie mogę, więc skoro podobno jest, poproszę o linka...
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Nazwy to angielskie połączenia słów, a mi chodzi raczej o takie bardziej fantastyczne w stylu Tolkiena. Coś jak Rivendell, Rohan, Gondor itp.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Generatory imion i nazw fantasy??? Zgroza! Niedługo będą generatory opowiadań i powieści. A wtedy nic już nie pozostanie jak posadzić kwiatki na grobie literatury.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie dramatyzuj ;). Żaden profesjonalny pisarz raczej nie korzysta z tego typu wynalazków, to głównie dla erpegowców.
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Taaaa... Dlatego więc nie chce jakichś głupich generatorów, tylko wymysł żywego człowieka... Dlatego zwróćiłem się tu...
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Nie no, przepraszam Cię bardzo... Jeżeli ty masz być autorem tego opowiadania, to sam powinieneś wymyślać do niego nazwy. Z doświadczenia wiem, że wystarczy tylko trochę wyobraźni, głównie po to, by dobrać ODPOWIEDNIĄ nazwę krainy... Nie nazwałbyś chyba, dla przykładu, krainy prawdziwie idyllicznej tak, by brzmiała po orkowemu, czy po niemiecku zgrzytliwie. Zawsze możesz jeszcze szukać inspiracji w nazwach rzeczywistych miast, rzek itd., ale to raczej, nawet po ich przerabianiu, pójście na łatwiznę.
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Wymyśl najpierw fabułę, napisz jakiś zarys wydarzeń i nazwy określaj np. numerkami bo w literaturze tak jak w historii to wydarzenia tworzą nazwy, a nie na odwrót, więc wstawisz je sobie na końcu
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Jak ja bym chciał mieć jakąś nazwę dla lokacji, a nie miałbym na nią pomysłu, to bym się zabrał za to w taki sposób:
- oznaczył "charakter" lokacji
- znalazł słowo/słowa pasujące/określające ten charakter
- przełożył to słowo/słowa na język obcy (np. łacina, greka, niemiecki)
- zmodyfikował to co uzyskałem tak aby nadawało się do moich potrzeb (skrócenie, zmiana liter, połączenie z innym słowem)

Efekt: oryginalna nazwa, która na dodatek niesie za sobą ukryty przekaz :)

Na przykład: mamy krainę zamieszkiwaną przez jakieś złowrogie chochliki psocące co niemiara (sikanie do mleka i takie tam :p)i jedziemy (tłumacz google najszybszy):
tonttu(fin.) - chochlik
kepponen (fin.)- psota

mmmmmmmmmmmmmmm

"Keppont"


Wyszukiwarka google za wiele mi o takim słowie nie powiedziała, a to oznacza, że raczej ten zbitek literek nic nie znaczy.

Może być? :p
Autorski generator ;q
 
Do góry