Nauka

Agebu

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
podhale
ostatnio zakończyło sie półrocze i wylądowałem z dwiema baniami a dokładnie z polskiego i angielskiego jest to w moim przypadku porazka ponieważ wcześniej miałem 4 z tych przedmiotów. Jest to spowodowane moim lenistwem bo nie sądze by wszystkie wiadomości pozarte przezemnie w poprzednich klasach tak nagle wyparowały. Czy wy tez mieliście problemy z lenistwem, i czy sobie poradziliście ???
 

Yoko310

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ok. Rz-wa
Tak ja mam problemy z lenistwem i się nie uczę prawie w ogóle. Mój sposób to siadanie w pierwszej ławce i słuchanie wtedy na pewno wszystkiego nie zapomnę ... No ale z zadań to mam same jedynki bo ich po prostu nie robię ...

Czy od niedawna masz taki problem ?

pozdrawiam
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Mam okropny problem z lenistwem, ostatnio doszło do niego uzależnienie od komputera i pewne problemy osobiste, które tworzą mieszankę wybuchową. Jak sobie z tą przypadłością poradzić? Jeszcze nie wiem (oczywista, standardowe porady - AFK i brać się do nauki, ale każdy komputerowiec wie ile takie rady są warte), ale jeśli znajdę odpowiedni sposób, to z pewnością się nim podzielę.
 

Agebu

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
podhale
ja mam ten problem od zawsze wszystko zrobie byle by sie nie uczyc hehe. a tak a propo to siedze w pierwszej ławce i z tego korzystam, nauczyciele wtedy napewno maja inne zdanie o mojej osobie (tak myśle :p )
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
sposób na lenia??? hmmm ja miałem niesamowitego lenia... niechęć do robienia czegokolwiek do tego doszło konto na nk i fotce to już zostałem pożarty przez kompa... ale..... poradziłem sobie z tym tak:

Po pierwsze.. zlikwidowałem Fotkę i Nk i gg ponieważ one najwięcej zabierają czasu i to bezsensownie bo taka prawda jak teraz o tym myślę.
Po drugie.. ZERO komputera i to stanowczo na początek a 4 dni... po 4 dniach rozmyślałem jak to było przez ten czas bez kompa :) i doszedłem do wniosku że... zarąbiście:) odpoczołem wruciła chęć do robienia czegokolwiek a nie tylko Komp i TV :) jest wiele innych ciekawszych żeczy..
I ostatnia rada wyjść na świeże powietrze... rany to jest coś:) pooddychać tym w miarę czystym powietrzem:) zaraz milion pomysłów do głowy wpada... wiadomo w domu w zimie powietrze takie zastane ciepłe itp.. wychodzę na polko i otwieram lekko okno żeby mi się w domu przewietrzyło... hmmmm bez paniki kaloryfery nie zamarzną:)

To są moje rady jak w sobie zlikwidowałem lenia:) teraz od czasu do czasu zerkam na laptopa ale nie tak jak przedtem gg nk i fotki nie mam do dziś:) i baaaardzo dobrze mi z tym:) Pozdrawiam

aha PS. zarąbisty ten napis pod "szyldem" Forumowisko :) hehe "Forumowisko.pl Cię kocha" :D hahahahha dobre:p
 

pistacjowy_smak

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Honolulu - małpki giglam ;)
Dex188 Podziwiam! :)

A co do mnie to ja mam ostatnio lenia na wszystko! Totalnie na wszyssko.
A totez dlatego, że jestem w 2. klasie LO i w pierwszym półroczu sobie powiedziałam ,że sie biore porządnie, żeby te oceny jakoś wyglądały.
I powiem Wam, że byłam bardz z siebie zadowolona, bo praca popłacała. Tylko że zawsze musiało sie coś na złośc pojawic ;/ a mianowicie tuż przed wystawianiem ocen (dokladie 2 tygodnie) dopadla mnie straszna grypa.
Tydzień przeleżałam w łóżku i na nastepny tydzień musiałam wszytskie sprawdziany nadrobic, a było ich 10!!! wiadomo, że nie dałam rady, mimo, że się dwoimłam i troiłam. no i przez taką jedną ocene każda półroczna ocena poszła w dół a do tego ta niesprawiedliwośc w mojej szkole to już w ogóle szkoda gadac.
Zdołowało mnie to totalnie, ale szybko do się doszłam i sobie powiedziałam , że nie będę tyle sie produkowac przed książkami, bo życie jest tylko jedno, a nie ciągle książki i książki.
Ale pytanie co tu do tego ma lenistwo?
Otóż ma, bo jak tak sobie zaczęlam olewac, to juz nie potrafię zmusic do tego aby chociaż na odpowiedź sie nauczyc.
Tylko non stopa komputer albo nie ma mnie w domu, a wieczorem juz kaput.
Za to w szkole się uczę i jakoś daje radę. Tylko w domu juz nie umiem. ;)

Może pokasuj wszytskie Fotki, n-k i gg i na pewno wtedy bedziesz miał więcej czasu, bo to naprawdę zajmuje kupe czasu.
Ja nie mam tych debilnych kont, ale u mnie za to duzo cazsu pochłania sluchanie muzyki ;)
Zastanów sie jesczze nad tym i przemysl sprawe kim chesz kiedys tam byc :)
Pozdrawaim ;))
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
Dex188 Podziwiam! :)

A co do mnie to ja mam ostatnio lenia na wszystko! Totalnie na wszyssko.
A totez dlatego, że jestem w 2. klasie LO i w pierwszym półroczu sobie powiedziałam ,że sie biore porządnie, żeby te oceny jakoś wyglądały.
I powiem Wam, że byłam bardz z siebie zadowolona, bo praca popłacała. Tylko że zawsze musiało sie coś na złośc pojawic ;/ a mianowicie tuż przed wystawianiem ocen (dokladie 2 tygodnie) dopadla mnie straszna grypa.
Tydzień przeleżałam w łóżku i na nastepny tydzień musiałam wszytskie sprawdziany nadrobic, a było ich 10!!! wiadomo, że nie dałam rady, mimo, że się dwoimłam i troiłam. no i przez taką jedną ocene każda półroczna ocena poszła w dół a do tego ta niesprawiedliwośc w mojej szkole to już w ogóle szkoda gadac.
Zdołowało mnie to totalnie, ale szybko do się doszłam i sobie powiedziałam , że nie będę tyle sie produkowac przed książkami, bo życie jest tylko jedno, a nie ciągle książki i książki.
Ale pytanie co tu do tego ma lenistwo?
Otóż ma, bo jak tak sobie zaczęlam olewac, to juz nie potrafię zmusic do tego aby chociaż na odpowiedź sie nauczyc.
Tylko non stopa komputer albo nie ma mnie w domu, a wieczorem juz kaput.
Za to w szkole się uczę i jakoś daje radę. Tylko w domu juz nie umiem. ;)

Może pokasuj wszytskie Fotki, n-k i gg i na pewno wtedy bedziesz miał więcej czasu, bo to naprawdę zajmuje kupe czasu.
Ja nie mam tych debilnych kont, ale u mnie za to duzo cazsu pochłania sluchanie muzyki ;)
Zastanów sie jesczze nad tym i przemysl sprawe kim chesz kiedys tam byc :)
Pozdrawaim ;))


a co podziwiasz?? że okna w zimie otwieram??:p hehe żartuje:)
hmmmm za dużo muzyki..a nie pomyślałaś że można zawsze wrzucić na mp3 ulubione utworki i słuchać muzyki robiąc coś itp?? a nie psuć oczy przed kompem?? na jedno wychodzi a plusy takie że czasu nie marnujesz bo coś robisz DLA SIEBIE :) a nie gnijesz przed kompem:) ja np0 teraz robie sobie statyw podświetlany do rysowania:) i słucham muzyki na mp3:) i jest ok 2 w 1 :) hmmm kupiłem sobie mp3 za 50zł:) baardzo fajne bez wyświetlacza takie jakie chciałem:p i słuchaweczki do tego i gra muzyka:p no tyle że słuchawki mnie kosztowały bańkę:p ale nie ważne:)
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Tak ja mam podobny problem...
Mam ostatnio strasznego lenia.
Ale dla mnie porażką jest ocena poniżej dost.
A takowej nie mam na podsumowanie.
Więc jakoś sobie z tym radzę.
Musisz sobie cele wyznaczyć i ambitnie do nich dążyć.
To pomaga, uwierz mi.! ;)
 

pistacjowy_smak

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Honolulu - małpki giglam ;)
a co podziwiasz?? że okna w zimie otwieram??:p hehe żartuje:)
hmmmm za dużo muzyki..a nie pomyślałaś że można zawsze wrzucić na mp3 ulubione utworki i słuchać muzyki robiąc coś itp?? a nie psuć oczy przed kompem?? na jedno wychodzi a plusy takie że czasu nie marnujesz bo coś robisz DLA SIEBIE :) a nie gnijesz przed kompem:) ja np0 teraz robie sobie statyw podświetlany do rysowania:) i słucham muzyki na mp3:) i jest ok 2 w 1 :) hmmm kupiłem sobie mp3 za 50zł:) baardzo fajne bez wyświetlacza takie jakie chciałem:p i słuchaweczki do tego i gra muzyka:p no tyle że słuchawki mnie kosztowały bańkę:p ale nie ważne:)
[/quot


a co Ty myślisz, że ja mp3 nie mam?
i nawet telefon mam z mp3 <łał>
Tylko problem, że ja ostatnio bez muzyki nie dam rady ani minuty ;p
A z muzyką nie umiem sie uczyc...
E tam teraz o tym nie myśle, bo ferie sie ropocęły ;))
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
[/quot


a co Ty myślisz, że ja mp3 nie mam?
i nawet telefon mam z mp3 <łał>
Tylko problem, że ja ostatnio bez muzyki nie dam rady ani minuty ;p
A z muzyką nie umiem sie uczyc...
E tam teraz o tym nie myśle, bo ferie sie ropocęły ;))
[/quote]

oszszsz kurde:D z mp3 wow:D hahaha żartuje
Ja poddałem przykład z tym mp3 proszę sie nie bulwersować:)
Tylko mi nie mów że słuchasz jak jesteś na mieście muzynki z telefonu bez słuchawek:D????
 

nutkaa

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Hajnówka
chyba każdy ma czasami problemy z lenistwem. jeśli chodzi o nauke to trzeba się po prostu dobrze zmotywować i zrozumieć, że nie uczymy się dla innych, ale dla siebie. wtedy nauka przychodzi łatwiej ;)
 

Yoko310

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ok. Rz-wa
Co do mp3 i muzyki też nie umiałam tego pogodzić z nauką. Aż w końcu znalazłam sposób.
Na niektórych lekcjach piszemy tak szybko, że bazgram w brudnopisie i to takimi skrótami że co drugie słowo kończy się kropką. No a po szkole przepisuję przy muzyce i jakoś zapamiętuję przy okazji. Po za tym skróty to b. dobra metoda nauki mimo. że czasami zapominam o co mi chodziło, ale to już mniej ważne.
 

Agebu

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
podhale
-a do tego lenistwa dochodzi dziewczyna to znaczy ciągłe pisanie lub gadanie przez tel. (bo nie pisać ani gadac nie umie poprostu)
-a propo tej muzyki gdy sie ucze zawsze włączam sobie jakies wysłuchane piosenki (w sensie fajne tylko znudzone słuchaniem)i wiedza jakoś lepiej wchodzi po nie musze sie skupiać na treści piosenki bo ja praktycznie znam :)
-NK, Fotka, gg: niestety mam ale fotka poszła w odstawke ale związku ze ferie nadeszły zas w tym siedze, nk-sporadycznie wchodze po to zeby zobaczyć co słychać lub zdjęcie dodac albo komenta oddac ale zadko, gg całe szczęście mnie wkurza bo jak wchodze od razu kilka naście łańcuszków po prostu ku....cy mozna dostać.

Podsumowując: Jestem leń ale sie wylecze, jak to mój brat mawi "ucz sie i zdobywaj dobre oceny a sie nakręcisz ze coś osiągnąłeś bedziesz sie lubiał i chciał uczyć"
 

pistacjowy_smak

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Honolulu - małpki giglam ;)
[/quot


oszszsz kurde:D z mp3 wow:D hahaha żartuje
Ja poddałem przykład z tym mp3 proszę sie nie bulwersować:)
Tylko mi nie mów że słuchasz jak jesteś na mieście muzynki z telefonu bez słuchawek:D????



Nie no luz ;p
Ej no burakiem to ja nie jestem, żeby prosto z komórki słuchac muzyki ;p
Obowiązkowo słuchawki muszą byc ;)
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
Nie no luz ;p
Ej no burakiem to ja nie jestem, żeby prosto z komórki słuchac muzyki ;p
Obowiązkowo słuchawki muszą byc ;)
bardzo sie cieszę że burakiem nie jesteś:) nie śmiał bym tak powiedzieć:) a nauka z muzyką?? hmmm zawsze to robię:) jestem w szkole o profilu grafika komputerowa więc uczę sie i słucham muzyki:) jakoś mi to nie wadzi wręcz przeciwnie. Ale to całkiem inny rodzaj nauki niż w liceum czy gimnazjum:)
 

pistacjowy_smak

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Honolulu - małpki giglam ;)
bardzo sie cieszę że burakiem nie jesteś:) nie śmiał bym tak powiedzieć:) a nauka z muzyką?? hmmm zawsze to robię:) jestem w szkole o profilu grafika komputerowa więc uczę sie i słucham muzyki:) jakoś mi to nie wadzi wręcz przeciwnie. Ale to całkiem inny rodzaj nauki niż w liceum czy gimnazjum:)


Albo burakiem w rodzaju żeńskim ;p
Wiesz jakoś próbuje z muzką, ale kończy sie na tym, że zadania z matmy zrobię w tle z muzyką ;p
nie umiem sie skupic nawet jak slysze za oknem jakiś przejezdzajacy smaochod:)
szczescie ze nie mieszkam przy ruchliwej ulicy :)
Jak inny? To czego Ty tam się uczysz? :)
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Ja mam dalej ten problem i nie umie sobie nim poradzić jakoś . Znalazłem fajna piosenkę , oto fragment


"... do niczego się nie zmuszam chce to się wybijam nie to się nie ruszam... "
 
Do góry