Nauka za granicą

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Elo. Chcę się uczyć języka obcego, a dokładnie niemieckiego. Czy jest możliwość nauki w Niemczech ? Mam w tym kraju rodzinę no i wiecie miałbym się gdzie podziać. Pojechał bym tam no i czy istnieją tam jakieś polskie szkoły które uczą języka niemieckiego ?
 

Wredna Egoistka

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
POLAND
a po co ci w niemczech polska szkoła do nauki języka niemieckiego... to tak jakbyś w polsce się uczył. Najlepiej iść prosto do normalnej niemieckiej klasy ;]
 

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Chcę się uczyć tylko języka niemieckiego a nie innych przedmiotów no i skończyłem już szkołę. Chodzi mi o takie kursy języka niemieckiego np. niemiecka szkoła dla polaków którzy mieszkają w Niemczech lecz nie znają języka.
 

Wredna Egoistka

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
POLAND
ahaaaaa jezeli tak to napewno takie istnieją. Jeżeli masz tam rodzinke to oni mogliby się dowiedzieć gdzie taka się znajduje.
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
No jak by poszedł do niemieckiej szkoły bez znajomości języka to by wiele się nie nauczył. Po za tym trochę dziwny wybór. niemcy? Zobaczysz zbrzydnie Ci po tygodniu. Lepiej byś postawił na Wielką Brytanie, czy USA. Angielski to najważniejszy język i uniwersalny.

A masz zamiar zaś wrócić do kraju?
 

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiem że angielski jest najważniejszym językiem w tym właśnie języku dogadam się wszędzie, ale podoba mi się język niemiecki zdawałem z niego maturę no i nie jestem kompletnie zielony z tego języka. Niestety nie mogę tego powiedzieć o angielskim, ten język jakoś mi nie idzie :( Jeżeli chodzi o powrót do kraju to zależy jak by mi się tam ułożyło. Chyba za wcześnie jeszcze o tym mówić.
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
nie orientuję się zbytnio ale ja uczęszczałam na kursy VHS, fajne można poziom wybrac i też sporo się nauczyc :)

wogóle na jakim poziomie jest twój niemiecki ?
 

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
nie orientuję się zbytnio ale ja uczęszczałam na kursy VHS, fajne można poziom wybrac i też sporo się nauczyc :)

wogóle na jakim poziomie jest twój niemiecki ?

Znalazłem dzisiaj stronkę z tymi kursami VHS http://www.vhs-hd.de/fset_prog.htm. Napisz jak się dostałaś na taki kurs oraz czy coś płaciłaś ? Ponoć mogą one być współfinansowane przez rząd i jest to 600 godzin nauki, a jak się jest bezrobotny (trzeba mieć na to papierek) to ponoć płaci się bardzo mało. Tak wyczytałem w necie. Jeżeli chodzi o mój niemiecki to na pewno nie jest on jakiś super ale podstawy znam.
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
a więc odpisuję na pw :)

co do kursów na vhs to sam wybierasz poziom ( grundstuffe, mittelstuffe, oberstuffe) i musisz się po prostu zapisac bo liczba osób w grupie jest ogranizona ( u mnie było max. 18), każdy może ten kurs zrobic, trwa prawie 3 miesiące i kosztuje 100 euro, kurs jest 2 razy w tygodniu półtorej godziny trwa, hmm ja nie byłam nim bardzo zachwycona ale to leżało po stronie prowadzącego ( nudny), ogólnie kładą nacisk na mówienie i gramatykę ( tak było na oberstuffe), i to jest tak podzielone na części np. oberstuffe teil A, oberstuffe teil B , oberstuffe teil C itp. jak wspomniałam każda częśc kosztuje 100 euro i trwa prawie 3 miesiące,na koniec każdej części a więc teil A, B , C dostaje się zertyfikat zaświadczający o uczęszczaniu na taki kurs.... o współfinansowaniu niestety nic nie wiem, ja płaciłam wszystko.
 

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
To nawet nie tak drogo, ale czy po takich kursach będę umiał mówić po niemiecku tak żeby normalnie się dogadywać z ludźmi ?
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
nie wiem, bo ja już miałam wtedy bardzo dobrze opanowany niemiecki, chciałam tylko zobaczyc jak to jest na takim kursie, wiele zależy też od nauczyciela ale znajomi nie narzekali i ja sama sporo nowego się nauczyłam :)


a gdzie masz rodzinę w Niemczech?
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
o Dortmund a ja mam w Köln czyli niedaleko :)

a kiedy planujesz wyjazd i na jaki czas?
 

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Na razie nie planuję, tylko chcę się wszystkiego dowiedzieć. Jak już będę wiedział co i jak to może wyjadę :)
 

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Powiedz mi czy w tych szkołach jest dużo polaków ? Czy też są inne narodowości ?
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
zależy od regionu Niemiec u mnie były oprócz mnie tylko dwie dziewczyny z Polski, dużo z Rosji było ale tu taki region masa ludzi z Rosji, ty chcesz dortmundzie to podejrzewam możesz spotkac więcej Polaków .
 
Do góry