Nauka wygrała

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
ptak123a napisał:
Brave,ciekawe jakiego wyznania byli ci naukowcy co go oskarżyli ?,i jaka im ksiazka mózgi wyprała ?
To "podstępne" pytanie wraca i wali obuchem.
Jeśli wszyscy uczestnicy konfliktu byli katolikami, to jaki ma ich wspólne wyznanie związek ze sporem?
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
przecajo napisał:
Brave,ciekawe jakiego wyznania byli ci naukowcy co go oskarżyli ?,i jaka im ksiazka mózgi wyprała ?
To "podstępne" pytanie wraca i wali obuchem.
Jeśli wszyscy uczestnicy konfliktu byli katolikami, to jaki ma ich wspólne wyznanie związek ze sporem?
Pewnie ,ze podstępne ,czyli to nie ateisci donieśli .
Przypomnę więc Tobie mimochodem, że Sanctum officium została powołana właśnie do zwalczania heretyków w łonie chrześcijaństwa i tym na początku głównie się zajmowała(taki dzisiejszy mobbing). Po całkowitej eksterminacji choćby Katarów, czy Braci i Sióstr Wolnego Ducha i paru jeszcze odłamów „odszepieńców” z mateczki-kościoła, Inkwizycja stanęła więc przed nie lada problemem – mianowicie braku roboty. Wymyśliła sobie więc nowe herezje – czarnoksięstwa, przymierza z Diabłem i innych tego typu atrakcyjnych zajęć (wcześniej ani sądy świeckie, ani też kościelne nie zajmowały się raczej zbyt gorliwie tego typu bzdurami jak latanie na miotle, sabaty, współzycie cielesne z inkubami, czy sukkubami itp. pierdołami). No, a potem już poszło…
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ptaku, jak zwykle obok... ciągle jakoś nie mogę się przyzwyczaić, twe pytanie jest trochę takie, jakby w stadzie wron, jedna krakała ze zdzwiwieniem, że wszystkie inne wrony, są wronami...
a co do samego Galileusza, to na tym forum jako jeszcze Szpak spaliłeś go chyba na stosie....
 
N

Naxxramas

Guest
Brave napisał:
ucz się więc historii, jeżeli powołujesz się na nią, a Wikipedia? no cóż, mi znudziło się prostowanie mitów tam zamieszczonych...
Wychodzi na to, że masz własną prawdę a tym zdaniem odpowiedziałeś mi, że wiki to bzdura : P (ja tak nie sądzę-za wiele weryfikacji)

Poza tym - G. de Santillana, The crime of Galileo. Time Inc., New York 1962, s. 317-318 - to nie jest wikipedia :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
naxxramas, wiki bywa niezłym, złym i dobrym źródłem wiedzy (różnie)
tak jak prawdą było to iż skazała Galileusza Święta Kongregacja Kardynalska Rzymska i Powszechnej Inkwizycji (w miejsce poprzedniej Inkwizycji - wielość tytułów w różnym czasie), ergo nie jest prawdą, że skazała go Inkwizycja Rzymska, jak i inne Portugalskie, Hiszpańskie itd (już nie istniała, chociaż to co powstało często "po staremu tak nazywano), a tzw Święte Oficjum (pełna nazwa wcześniej, gdzie w tytulaturze przewijał się termin Inkwizycja), natomiast bzdurą (często spotykaną na lewackich czy antyklerykalnych portalach), jest to, że Papież nastawał na jego życie, co sam zresztą powtórzyłeś
cywilni profesorowie podburzyli kilku hierarchów watykańskich i ci zmusili Papieża do zgody na proces (jak poszukasz znajdziesz co, nie co o niuansach polityki w Watykanie)
ja nie kwestionowałem tego, czy skazanie miało miejsce, kwestionowałem konkretne sprawy...
powiem ci więcej, ta reforma wcześniejszej Inkwizycji, powodowana była tym, że "smycz" inkwizytorów, była zbyt luźna i wielu narozrabiało solidnie, więc ich osadzano po skazaniu, stąd centralizacja, a to po centralizacji (wiek wcześniej) miał miejsce ten proces


ptak, jeśli tak to przepraszam, pomyliłem się..
 
N

Naxxramas

Guest
Brave napisał:
natomiast bzdurą (często spotykaną na lewackich czy antyklerykalnych portalach), jest to, że Papież nastawał na jego życie, co sam zresztą powtórzyłeś
Nie no Brave ja wiem, że papieżowi nie zależało na tym aby go zabić za wszelką cenę. Chodzi o to, że by posłał człowieka na śmierć jeśli ten by nie wyrzekł się swojej "herezji" - to jest chore - i kto to robi ? ludzie z 5. nie zabijaj ? ŻENUA.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w twej wypowiedzi znalazła się informacja że nastawał na jego życie (bez dopowiedzeń, czy po prostu, czy za wszelką cenę) - to było bzdurą, co jest żenujące właśnie


gdyż tobie daje pole do następczych wniosków, a z piasku bicza nie ukręcisz - taka metafora tycząca się logicznego wnioskowania
 
N

Naxxramas

Guest
przecajo napisał:
Chwała Bogu że nie ma już kary śmierci, teraz sędziowie nastają tylko na wolność, na życie już nie
To prawda - szkoda, że św Inkwizycja nie podzielała Twojego poglądu xD
 
Do góry