Nauka a komputer

lexin

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
55
Punkty reakcji
1
Mam dziwną rzecz....

Akurat uczyłem sie chemii i wszystko sobie zapamiętałem. Zrobiłęm sobie 1 dzień bez komputera - tylko wkuwanie chemii. No i wszystko było cacy dopóki nie weszłem na komputer i na forum(jakby co to nie chodzi o wasze :D). Po przeczytaniu kilku postów odrazu zacząłem zapominać pare informacji.

Zauważyłem, że mam tak zawsze ze wszystkich przedmiotów.

Macie jakieś rady na to ?

P.S. Tylko nie wychodźcie z tekstami, że mam wyrzucić komputer czy coś :)

Pzdr.
 

makaroniarz

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Hmm, dziwna przypadłość. Jedyne rozwiązanie to nie korzystać z kompa jak się uczysz, dopóki czegoś tam nie zaliczysz :) No, ale na to sam możesz wpaść. Ciekawe, czy ktoś ma na to, jakąś radę. Zaciekawiło mnie to i też chętnie poczytam.
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
A może dlatego tak sie dzieje, ze wkuwasz raczej na blache niż ze zrozumieniem, i jak się uczysz chcesz przyswoic wiedze prosto z ksiązki, być może to co sie nauczyłeś przechowujesz w pamieci ulotnej, albo masz jakiś problem z wielowatkowoscią jak procek pentiuma?? Może jak właczasz komputer i wiedza ulatuje wynika z tego ze juz od poczatku dnia myslisz co bedziesz robił na kompie i przyswajasz wiedze na zasadzie odznaczenia tylko tej czynności, żebyś miał spokojne sumienie. Ja an studiach zaczołęm uczyć sie ze skryptów które są zapisane w pdf więc czytam na monitorze i bezproblemu wszytko sobie przyswajam. Raczej też Ci nie pomogłem bo przedstawiłem przypuszczenia, najlepsze bedzie chyba niekorzystanie z kompa kiedy czeka Cię jakiś ważniejszy spr. skoro Cię to rozprasza :)
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
komputera nie musisz wyrzucać, ale ograniczyć ;)

Póki co wiedza dobrze się przyswaja jeśli po kilku minutach ją powtórzymy i później po godzinie lub dwóch. Tak więc jak "zakuwasz" to później powtórz materiał, musi być urtwalany. Zakuwanie przez godzinie czy dwie i później odpuszczenie sobie moze powodować, że sie czegoś zapomni.
 

innaboinaczej

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
skądś.
moze Ci sie tylko tak zdaje?... ja to naprzyklad po RED BULU wszystko zapamietuje w mega szybkim tempie chemie.;] ale to chyba bardziej psychike. a jak odrabiam lekcje to przy kompie, w miedzy czasie odpisujac na gg i tak dalej, i to jest takie skupianie sie na niby... a jak jetsem z dala od kompa to zupelnie inaczej wiedze przyswajam ;] A Ty moze sprobuj przy red bulu albo tigerze? hm?
 

kleopatra36

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Najlepiej uczyć się na sposób długotrwały. Jeśli uczysz się dzień przed sprawdzianem to dotyczy do zasady zzz. Należy uczyć się systematycznie w ten sposób wzrasta procent zapamiętywalności :)
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Też tak mam ale za to jak rano wstaje to wszystko wiem , A może po porostu ograniczyć ilość spędzanego czasu na komputerze .
 

krzywowlinie

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
379
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nowhere
Piszesz, że wkuwałeś. Czy ta chemia jest/będzie Ci potrzebna? Czy robisz to tylko dla oceny? Jak to drugie, to sobie odpuść. Jak pierwsze - nie wkuwaj, tylko ucz się systematycznie po trochu.
 

pysiex91

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
430
Punkty reakcji
0
Miasto
Józefów woj. Lubelskie
no to nastepnym razem nie wkuwaj tylko ucz sie "ze zrozumieniem" heh 3x Z "Zakuć Zdać Zapomnieć" xD
a co z kompem hym moze uwolnij sie troche od niego na jakis czas;p albo ogranicz do 2h dziennie xD ;P
 

Entuzjazm

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
176
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
kraniec świata.
rzeczywiście mega dziwne ; p

a może tylko zdaje ci się , że jesteś nauczony ; p ? może tylko pamiętasz przez chwile , a później tak czy inaczej zapominasz ? xdd

ja tak mam jesli chodzi o sen , jak sie ucze wieczorem i potem ide spać to na drugi dzień nic nie pamietam ^^ '
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Ciekawe. Jesteś pewien, że przyczyną był komputer?
 

lexin

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
55
Punkty reakcji
1
Co do mojego zakuwania to kuje bo mi sie chce ;p
Nie, że musze. Jestem poprostu ciekaw nauki :)

Apropo już jest zmiana, mianowicie wipijam duze ilości kakao :D oraz pochłaniam duże ilości czekolady xD. Spokojnie, nie utyje bo wykonuje gimnastyke rano i wieczorem.

A co do ograniczenia czasu to dobry pomysł - tak właściwie to na komputer wchodze tylko poto aby wejść na gg, powkuwać troche info z neta, fora internetowe, nasza-klasa, ew. co miesiąc skanowanie kompa i jego porządkowanie ;] 0 gier.

Ale i tak thx za pomoc :eek:k:

P.S. Tylko nie wyzywac mnie od kujonów itp. bo przez moją nauke nie zawalam życia towarzyskiego ;]
 

Pajda23

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
326
Punkty reakcji
1
Wiek
113
Miasto
Gniezno
Może twoja wiedza , która tłuczesz do głowy jest wyparta przez wiedzę , którą wypisują Ci osoby na gg i forum ;)? ja zawsze uczę się wieczorem ok.20-22 , kładę się spać i jakoś tam pamiętam rano , na lekcjach poźniej sobie przypominam i jest ok :)
 
Do góry