Natural Dread Killaz

niemota

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
O ganji - http://www.youtube.com/watch?v=GMjbysLq2bA

O Watykanie - http://www.youtube.com/watch?v=tZI16ZirE2g

Akurat tej piosenki pierwszej słucham dla rytmu, przymykam oko na ten tekst "Ważne, że odróżniasz dobre ziele od chwasta..." itd.

Ja jednak pozostaję przy rootsowych melodiach :). Może to się wyda głupie, ale rano zawsze, ale to zawsze puszczam sobie 'Budzisz się rano". To jest naprawdę świetna nuta! Irytuje mnie teraz taki boom na reggae. Wszyscy robią sobie dready, chodzą w kolorach Etiopii, a w kółko te wszystkie dziewczynki słuchają NDK, EWR, itp. ... Czemu akurat ich ... ? ;|


Nie wydaje mi się to głupie, że tak robisz rano, bo ja tez tak robię.
Może ich utwory łatwo w ucho wpadaja, chociaż nie wszystkie.
Dlaczego dziewczynki może chłopczyki?
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Nie wydaje mi się to głupie, że tak robisz rano, bo ja tez tak robię.
Może ich utwory łatwo w ucho wpadaja, chociaż nie wszystkie.
Dlaczego dziewczynki może chłopczyki?

Wszystkie laseczki, które włącza sobie Vivę w różowych bluzeczkach z torebkami i toną tynku na twarzy odnąsza się po jednym kawałku NDK jakie to one są rasta, robią sobie jednego dreada z tyłu, a potem płaczą co mają z nim zrobić kiedy NDK wyjdzie z mody ...

Jestem osobą tolerancyjną w pewnych graniach, takie panieneczki przekraczają tą granicę.

A tak w ogóle.
Na forum o reggae - nie podam nazwy, bo już dostałem ochrzan od Vada, doczytałem się, że jeden z użytkowników kiedy był na festiwalu reggae dostrzegł wśród tłumu falującego na Naturalsach, dziewczynę w wieku ok. 15 lat z różową koroną z torebeczką. Takie cos powinno się gonić we wszystkie kąty ... :cenzura:a era techno.
 

niemota

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wszystkie laseczki, które włącza sobie Vivę w różowych bluzeczkach z torebkami i toną tynku na twarzy odnąsza się po jednym kawałku NDK jakie to one są rasta, robią sobie jednego dreada z tyłu, a potem płaczą co mają z nim zrobić kiedy NDK wyjdzie z mody ...

Jestem osobą tolerancyjną w pewnych graniach, takie panieneczki przekraczają tą granicę.

A tak w ogóle.
Na forum o reggae - nie podam nazwy, bo już dostałem ochrzan od Vada, doczytałem się, że jeden z użytkowników kiedy był na festiwalu reggae dostrzegł wśród tłumu falującego na Naturalsach, dziewczynę w wieku ok. 15 lat z różową koroną z torebeczką. Takie cos powinno się gonić we wszystkie kąty ... :cenzura:a era techno.

no oczywiście sugerujesz, że ja jestem taką dziewczyną. Myślisz, że mam tonę tynku na twarzy?Nie, różowej bluzeczki tez nie mam i za rasta się nie uważam. Nie trafiłeś. Techno tez nie słucham . Za to ty myślisz, że znasz wszystkich ludzi na wylot.
 

kasiula_91xd

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Tak sobie teraz myśle... gdyby nie NDK to kto wie czy bym teraz wiedziała czym jest reggae... Bo wszystko zaczęło się od "smoke weed" ;)
Wg mnie świetny zespół :)
 

czarrna_

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Na forum o reggae - nie podam nazwy, bo już dostałem ochrzan od Vada, doczytałem się, że jeden z użytkowników kiedy był na festiwalu reggae dostrzegł wśród tłumu falującego na Naturalsach, dziewczynę w wieku ok. 15 lat z różową koroną z torebeczką. Takie cos powinno się gonić we wszystkie kąty ... :cenzura:a era techno.

Muzyka reggae jest dla wszystkich ;D. Nie każdy człowiek słuchający muzyke reggae musi wyglądać na typowego raste, dready, mieć na sobie kolory czerwono, żólto, zielone xd. Ja słucham reggae, a nie wyglądam na osobę (z wyglądu) która słucha Boba Marleya itd. Aczkolwiek nie chodzę w szpilkach itd. Soo ; )))
 

crevasserkoka

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska.
Muzyka reggae jest dla wszystkich ;D. Nie każdy człowiek słuchający muzyke reggae musi wyglądać na typowego raste, dready, mieć na sobie kolory czerwono, żólto, zielone xd. Ja słucham reggae, a nie wyglądam na osobę (z wyglądu) która słucha Boba Marleya itd. Aczkolwiek nie chodzę w szpilkach itd. Soo ; )))

Święte słowa :p
 

kurosakii53

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
ludzie ktozy techno u mnie w szkole sluchaja lubia NDK, Ci ktorzy metalu tez (choc malo u mnie takich) Ja tez to lubie, chumoru dodaje. a z tym ze dziewczyny niekore sie podniecaja jakie sa rasta racja. ubierze sie jedna na zolto iii zielono iii czerwono i zaraabiscie jest bo staly sie rasta i nasza wdzianka o fajnych kolorkach.
 

Gluciu666

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
105
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
B-B'a
taa u mnie tak samo kumple którzy słuchają metalu czy techno teź lubią posłuchać NDK ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
To, że NDK gra "reggae", które nadaje się najwyżej na dyskotekę. Docierają swoją muzyką właśnie do ludzi takiego pokroju, podobnie jak Vavamuffin.
 

Tancerkaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
W świecei reggae..
Drogi kolego! Mianowicie techno i electro nie ma nic do reggae! <_< Chodzi jedynie o to, że nawet osoba słuchająca innych gatunków muzyki różniących się znacznie od reggae także słucha NDK! Ich muzyka trafia do wielu osób!

Bless
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Tancerkaa zgadzam się z Toba, skoro to miałaś na myśli. Zastanawia mnie natomiast co jacobbs miał na mysli, bo zabrzmiało dziwnie...
 

Tancerkaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
W świecei reggae..
Hmm może mu się coś pomieszało ;) wszystko możliwe nie mniej jednak też za bardzo go nie rozumiem.
Jacobbs może chciałbyś wyjaśnic?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
To forum jest na tyle duże i mam w nim na tyle dużo roboty, że do tego działu zaglądam raz na ruski rok. Nie jestem medium, nie wiem kiedy ktoś czegoś ode mnie chce. Na przyszłość jeśli zaistnieje potrzeba, abym rozwinął swoją wypowiedź proszę o wiadomość prywatną, ta na pewno mi nie umknie ;)

Rasmatis odpowiadając na Twoje pytanie, tak uważam, że muzyka grana przez NDK jest płytka. Dawno temu nawet całkiem ich znosiłem jednak teraz stwierdzam, że nie ma czym się zachwycać. Tak samo jest w przypadku większości topowych zespołów grających reggae i dancehall w dzisiejszej Polsce. Głównymi słuchaczami tego są dresiarze, hiphopowcy i fani techno. Nie oszukujmy się, to nie świadczy dobrze o kapeli. Nie mówię, że reggae mają słuchać sami rastafarianie i nie zabraniam nikomu gustowania w takich, a nie innych gatunkach. Stwierdzam jedynie na podstawie własnych obserwacji, że współczesna polska scena reggae/dancehall czyli wszelkie projekty kojarzone z Polskim Ogniem i pokrewne do nich nie są wysokich lotów i nie ma tu czego podziwiać. Nie ukrywam, że może to wynikać z mojego zamiłowania do muzyki lat 80 włączając w to także reggae, zwłaszcza polskie, które wtedy imho było majstersztykiem w porównaniu do tego co mamy teraz. A mówiąc o "ludziach tego pokroju" nie miałem na myśli nic złego. Odnosiłem się do postu Tancerki i wzmianki o "maniakach techna" itp.
 

Tancerkaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
W świecei reggae..
Może niektore kawalki NDK sa w klimacie ragga ale nie wszystkie. Można słuchać i nie widze przeciwskazan, no ale racja każdy ma swoj gust :p
Aczkolwiek lubię ich słuchac. A jeśli chodzi o płyte Polski Ogien to nie ma równych!
 
Do góry