Naprawdę skuteczny dezodorant

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
rexonę mam tylko for teens
neizła
a takeij zwykłej nigdy nei używałam
ma takie ostre zapachy :)
 

madziula1111

next.
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
647
Punkty reakcji
1
ja miałam Lady Speed Stick w sztyfcie (arbuzowy mm.. :p) i jestem zadowolona
a wczoraj kupiłam w kulce Fa różowy, ale jeszcze nie wypróbowałam
 

Sydney

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
"Antidral jest srodkiem leczniczym i profilaktycznym przeciw nadmiernemu poceniu ,działajacym przez zahamowanie czynnosci gruczołow potowych"
I dotyczy to także Etiaxilu oraz w ciut mniejszym stopniu pozostałych antyperspirantów.

A to oznacza, że te preparaty ingerują w naturalne środowisko organizmu. Substancje, które powinny byc z organizmu wydalone, nie mają ujścia poprzez gruczoły potowe, przez co siłą zostają zatrzymane przez organizm. W pocie zazwyczaj znajdują się susbtancje zbędne, które organizm chce wydalić.. Jak ma to zrobić skoro gruczoły sa zablokowane? :niepewny:
Do tego susbtancje stosowane w antyperspirantach często są toksyczne dla organizmu (np. sole aluminium czy też sole innych metali ciężkich, antybiotyki), co nie pozostaje bez znaczenia przy regularnym stosowaniu antyperspirantów :/

Moja koleżanka stosowała Antidral przez kilka miesięcy (prawie zupełnie się przy tym nie pociła) i pojawiła się jej pod skórą mała "gulka" z potu, którą potem musiała usuwać za pomocą specjalnego zabiegu na klinice. Ostatnio słyszy się również o wpływie antyperspirantów na powstawanie raka piersi :/

Nie piszę tej wiadomości aby powiedzieć "stop" dbaniu o przyjemny zapach własnego ciała, ale chce zwrócić uwagę, że można zapobiegać nadmiernej potliwości nie ingerując w równowagę wewnętrzną organizmu, a nawet ją wspomagając. Na rynku jest już kilka naturalnych dezodorantów, które regulują potliwość organizmu, a przy tym pomagają cieszyć się przyjemnym zapachem bez ryzyka zatruwania organizmu.
Sam od wielu miesięcy stosuje naturalny dezodorant - jestem bardzo zadowolony, mogę cały dzień biegac, pracować, załatwiać na mieście różne sprawy, jeździć komunikacją miejską, wyskoczyć na rowerek i po powrocie do domu wieczorkiem jestem zupełnie świeży, a moja skóra może przy tym wszystkim spokojnie oddychać :)

A i co jeszcze ważne! Zapach mojego dezodorantu jest bardzo słaby (nie zawiera żadnych sztucznych substancji zapachowych), zatem mogę używać go razem z perfumami zapachowymi i oba zapachy nie kolidują z sobą :) a wiem, że wiele osób ma problem z tym, że zapach antyperspirantu/dezodorantu gryzie się z zapachem perfum.

Pozdrawiam! :)
 

KkAaSsIiAa

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
510
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Masz w tym dużo racji Sydney. Hmm, to w takim razie skąd wziąć taki naturalny antyperspirant ? Z apteki ? O jakie antyperspiranty Ci właściwie chodzi, które są bezpieczniejsze i skuteczniejsze...? I żeby nie zostawiały śladów na ubraniu...
 

hellen

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
zazwyczaj uzywam rexony w sztyfcie bo nie mam problemow z plamami i nie podraznia mi skory. ostatnio kupilam calming i jest jeszcze lepiej powoli zapominam o bolesnych zaczerwienieniach ktore niestety mialam po niektorych dezodorantach:(
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja bardzo lubię lady speed stick- kulkę lub sztyft
w ogóle nie lubię antyperspirantów w sprayu
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
teraz mam jakiś dove w sprayu, cłakiem dobry, rexona for teens zielona kulka, ale Antidral i tak rządzi :)
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Osobiście nie używam dezodorantów... Jak dla mnie kiczowate są ... Ani zapachu ani niczego.. Jak już coś to kulka ;)
 

ssani

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ja od dość dawna używam antyperspirantu w sztyfcie z Nivea
z tej firmy wypróbowałam kilka ale najbardziej lubię balance
 
Do góry