Namówienie rodziców do kupna laptopa

eri-dor

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam problem z namówieniem rodziców, aby mi kupili laptopa. Mówią, że mam komputer stacjonarny i to mi wystarczy. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ich namówić? Z góry dziękuję za pomoc.
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Nie każdych rodziców stać na laptopa, jeśli mają dużo kasy to może po prostu porozmawiaj, powiedz że jest Ci potrzebny do bla bla bla i bla bla bla oraz bla bla bla.
Albo najlepiej sam zarób i sobie kup ; ]
I faktycznie, nadaje się to do tego działu, na pewno wielką trudnością życiową jest to że nie masz laptopa, wiele osób zamartwia się o miłość, życie, bla bla bla, ale jednak co tam, laptop ważniejszy, kurcze, chyba napiszę temat tu bo nie mogę kupić sobie samochodu z sygnaturki bo jest za drogi, albo nie, napisze że rodzice nie chcą mi go kupić bo mówią że mam już rower i to mi wystarczy.
Przepraszam za tą wypowiedź ale po prostu musiałem.
 

eri-dor

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie szkodzi. Sam pomyślałem o tym jak zakładałęm ten temat, ale nie mogłem za nic znaleźć w pełni odpowiedniego działu. Dzięki za odpowiedź.
Aha...A jakie można podać sensowne argumenty, aby ich przekonać?
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Bo potrzebujesz komputera do tego i tamtego, jeśli sam nie znajdziesz argumentów do czego to potrzebujesz to nikt Ci nie pomoże, bo to Ty powinieneś wiedzieć do czego Ci to.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Odpowiedz sobie na jedno :cenzura: ważne pytanie: po co mi laptop? Wymień co i jak, uargumentuj rodzicom, zaoferuj sprzedanie stacjonarnego w ramach kupna laptopa.
 

CałaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
450
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
stąd i stamtąd
Pójdz do pracy, zarób i kup sobie. Albo zbieraj kase z urodzin/ imienin/ świąt i powiedz rodzicom, żeby tylko połowę Ci dołożyli.
 

han solo

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Naprawdę aż tak ci jest potrzebny? Bo z ich perspektywy to pewnie wygląda jak kolejny modny gadżet - wczoraj komputer, dzisiaj laptop, jutro... Jeśli masz rzeczowe argumenty to ich powinno to przekonać, a rzeczywiście najlepiej jak zaoszczędzisz trochę kasy i poprosisz żeby ci dołożyli - zawsze będzie to wyglądać inaczej.
 

oto_to

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Zaproponuj kompromis - laptop w zamian za coś, za wykonywanie jakiś prac lub jak wyżej w zamian za komputer stacjonarny
 
K

kinga_sc

Guest
Ile masz lat? I do czego tak naprawdę miałby służyć laptop.
 
K

kinga_sc

Guest
No wiesz autor wyemigrował. Nie ma argumentów i zakończył rozmowę.

Ja pierwszego lapka od rodziców dostałam rok temu, wcześniej miałam swojego, ale się strasznie psuł i sprzedałam. No i mi dali, tak po prostu żebym miała. Mimo, że mam służbowego i jeszcze stacjonarkę. Tzn wtedy miałam, bo stacjonarkę dałam bratu.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ja swój pierwszy "do użytku" dostałem na 18 urodziny. Tylko, że ja nie gram, no czasem w CS, raczej, bawię się aplikacjami webowymi więc laptop to rzecz idealna. A wcześniej miałem starą toshibę tecra 4850 bodajże :D 92r i IBM thinkpad 380ED :D Świetna sprawa, tylko dysk padł.
 
K

kinga_sc

Guest
Ja lapa używam do neta, do pracy i do szkoły. Więc nie wymagam od niego bajerów.
 
Do góry