Nałóg obgryzania paznokci...

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
wierze ci mora, nieraz widac ladne panienki ale z obrzartym lakierem do paznokci, podejrzewam ze ciezko sie od tego odzwyczaic
 

sieja

Wesoła pesymistka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
664
Punkty reakcji
1
Miasto
Tam gdzie się błękit splata z betonem
ja kiedys tez malowałam tym preparatem ale dalej obgryzałam. Ostatnio sie zmobilizowałam i przestałam ale teraz za to obgryzam skórki chociaz staram sie powstrzymywac :) mam nadzieje że sie uda. A żeby nie obgryzać to zawsze sobie pomaluje paznokcie(oczywiście bezbarwnym heh) lakierem i wtedy jak widze że sie tak fajnie błyszcza to nawet jak chce to ich nie ruszam bo mi ich szkoda heh:)
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
kiedys namiętnie obgryzałam pazury. a jak się od tego odzwyczaiłam? w szkole, na lekcjach obgryzałam ołówek zamiat paznokci :D po kilku miesiącach obgryzanie paznokci stało sie dla mnie obleśne. uwielbiam długie pazurki :D
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
Ja tez mam czasem takie odchyly i obgryzam paznokcie. Ale nie zwracam na to uwagi bo to jakos tak samo od siebie wychodzi :niepewny: Za to nigdy nie obgryzam w towarzystwie, wtedy cierpia moje olowki i dlugopisy ktore sa dwa razy krotsze niz ustawa przewiduje :p bo zamiast je grysc to je zjadam :kropla:
 

lukikiller

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2005
Posty
168
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczytno
Moja siostra obgryzała paznokcie ale odzwyczaiła się. Gryzła aż do krwi :/ ale teraz jużjest dobrze :)
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
serio, nie mam pojęcia jak mozna ugryźć swój własny paznokieć :)
moze dlatego ze sama mam jes bardzo twarde
 

87michas

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
38
Punkty reakcji
0
sam obgryzam paznokcie jednak przestalem od dluzszego czasu jednak nie widac efektow i nie rozumiem tego woogoleee ?! :p Na szczescie sa poprawy duzee i to mobilizuje. Powiem tak skonczyc obgryzac paznokcie to bulka z maslem, gorzej jak juz ktos w tym siedzi... Ja sam motywuje sie dziewczyna bardzo mi glupio przy niej miec takie paznokcie ale sie staram i Jej udowodnie !!! P.S slyszalem ze facecie na glowna rzecz u kobiety to sie interesuja piersiami, biustem a kobiety... dlonmi ponoc, wiec My panowie musimy sie postarac... :) Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów
 

Tomek_22

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
41
nio ja się przyznam że tez obgryzałem, ale z czasem to mi mineło ... nawet nie zorientowałem się kiedy!
Ale naszczęsciejuż tego nie robie :D

87michas masz racje. Dziewczyny na to spogladają na nasze dłonie i paznokcie. Cóz trzeba o nie zadbać aby nie były szorstkie itd. :]
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
a ja z paznokciami nie mam problemu... mam ładne dłonie ... i mam fajna plytke paznokciową nie narzekam... jak bylem maly to obgryzalem bo inni obgryzali i nie chcialem byc gorszy... ale przestalem bo mnie mama kiedys nakryla i wytlumaczyla co i jak ;] a teraz mam cool :D

btw. jak przestac? smarować paznokcie jakimis strasznie smierdzącymi i nie smacznymi rzeczami... ;] przez jakis czas mamy smierdzące dłonie ale skutecznie pokonujemy nałóg ;]
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
A ja obgryzałam tez... :D Mama kupiła lakier bezbarwny który jak dotkniesz jezykiem jest gorzki... zadziałało teraz mam pikne paznokcie. A fakt faktem ja pacze na to jakie gosciu ma łapy i nie raz zwracam uwagę :D :)
 
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
452
Punkty reakcji
0
Miasto
..::-Legnica-::..
Jak byłam mała i namiętnie obgryzalam paznokcie, to moja mama powiedziała że zabierze nie do takiego pana, co mi palce gorącą gumą zaleje.
Od niedawna przestałam obgryzać, ale teraz sa bardzo łamliwe. Ale jak je dłuższe zapuszcze i pomaluje to bardzo fajnie wyglądają.
Trzymam za ciebie kciuki, bo warto przestać
 

Gerla

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2005
Posty
1
Punkty reakcji
0
Siemanko wam:*:*:*:* ja też przestałam obgryzać paznokcie :D ale niestety nie mogę doprowadzić ich do normalego stanu... są w miarę długie ale łamliwe zniszczone i rosną do góy... a przedewszystkim są małe jak na normalne paznokcie... błagam poradźcie co robić piszcie proszę...:*:*:*:*:*:*
 

mona

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
263
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
z bajki
ja tez paznokci nie obgryzam, ale za to skórki bardzo...
I nie moge sie odzwyczaić- nawet jak sie zmobilizuje i przez jakiś czas nie obgryzam, to i tak to szlag trafia na Matmie <_<
Skórek lakierem na obgryzanie przecież nie pomaluję :D

Gerla, jedz witamine E!
tez mi sie rozdwajały, po dwóch tygodniach łykania witaminek były OK

^_^
 
C

*ChMuRkA*

Guest
ja musze ciągle coś gryźć :D zazwyczaj to jest guma do żucia :D już się uzależniłam a jak się denerwuje to juz po paznokciach ;(
 

weCa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
że znowu ?;p
he wiem cos o tym:p
tez to mialam;/
ale w aptece kupilam kiedys taki lakier wlasnie przeciw obgryzaniu...i gdy sie tylko tego tknelam to bleee okropnie gorzkie to bylo!
i sie oduczylam takze polecam!

pozdrawiam :)
 

nadia

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
212
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja obgryzałam paznokcie chyba od zawsze... :D i po miesiącu abstynencji potrafiłam do tego wrócić...
pomogła mi moja funfela po prostu miałam dość jej gadania i to był jeden z głównych powodów. wstydziłam się pokazywać ręce i w ogóle... nie pomagały gorzkie płyny i nic e tym rodzaju. poskutkowało dopiero malowanie lakierami. nie podobały mi się odpryski jakie powstawały i ...
już nie ogryzam i czuje się z tego bardzo dumna.
cieszę się ze nie jestem sama i że zawsze mogę zwrócić się do was o pomoc...



trzymajmy się i z góry dziękuję... ;)
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
ja kiedyś też obgryzałam :)
ale sie odzwyczaiłam - raz czy dwa mi sie zdarzy z nerwów :]
 

badboy

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
322
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
moje paznokcie sa okropne ...od ćpania człowiek sie denerwuje ..i zawsze na zwale wycinałem sobie kawałki paznokci nożykiem do tapet :| i teraz mam powygryzane paznokcie 3-4 mm w głąb :/

Co z tym zrobić ??
 
Do góry