Nalewki

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
kup sobie jakąs dobra ksiazke, nelweki staropolskie, tradycyjne nalewki,
jest ogrom przepisów, niektore dla kazdego inne dla smakoszymoja
ulubiona to pigwowa, malinowa, różana, oraz smorodinówka (z liści i owoców czarnej porzeczki)
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Sporo przepisów też jest w internecie. Ja już swoją pierwszą mam za sobą, wypita została w zastraszającym tępie hehe także smakowała. Teraz czekam na maliny. Na razie troszkę drogie są ale niech ich się pojawi więcej :D.
 

Reayuk

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Po trzech miesiącach raczę sobie odkopać temat. Nie zamierzam tworzyć tematu bo i po co, jak o takiej tematyce już istnieje na forum. :)
Ostatnio naszła mnie straszna ochota na eksperymentowanie z nalewkami. Nigdy nie bawiłem się w to, więc prosiłbym Was o podanie banalnych przepisów, które nie wymagają jakiejś większej wiedzy. Chciałbym stworzyć nalewkę z cytryn. Jakie proporcje wódki/spirytusu (najlepsza ta soplica nalewkowa?), owoców, cukru itp.? Warto dodać coś od siebie (miód, mięte, cynamon)?
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Ja robiłam już nalewki i na spirytusie, na spirytusie z wódką, na wódce, na spirytusie Soplicy - różnicy za dużej nie ma, niektóre owoce potrzebują więcej % niektóre mniej. Jak dla początkującego nalewkowicza to bym proponowała Soplicę, ma 60% wiec wymieszana z sokiem da ok 40-45% nalewki. Co prawda z cytryn jeszcze nie robiłam więc nie wiem jak tam z ich sokiem..
 

Reayuk

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Już zrobiłem, łącząc dwa przepisy w jeden. Zrobiłem na bazie spirytusu, który rozcieńczyłem wodą. Teraz tylko czekam... I czekam... :)
 
Do góry