Najpiękniejsze Polskie Piosenki...

Marzena2008

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Skoczów/Rybnik
Hej! Kocham polską muzykę, więc postanowiłam założyć taki oto temacik... Jak uważacie jakie polskie piosenki są najpiękniejsze? Jakie zapadają wam na długo w pamięć? Czy są piosenki polskich wykonawców które uważacie za szczególne? Czekam na wasze posty... :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nowa polska muzyka jest taka oklepana i komercyjna. Starzy polscy wykonawcy jak Riedel, czy Niemen są godni podziwu i ode mnie takowy dostają. Najlepszy utwór? Chyba "Whiskey" Dżemu i "Moje miasto" Niemena mi się podoba x)
 

takie_zycie

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
także kocham polską muzykę... ;)
czasami moi znajomi śmieją się mówiąc, że słucham dziadostwa ale właśnie taką muzykę lubię ;)
bardzo lubię nowe jak i stare piosenki :D
a zespoły których słucham najczęściej to Feel, Verba, Bajm i cała reszta piosenek polskich też nie ejst najgorsza z wyjątkiem hip hopu którego nie znosze :/
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A więc
Kult- "Czekając na królestwo j.h.w.h"
Dżem- "Whiskey"
TSA- "51", ewentualnie "3 zapałki"

;)
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Nie mam ulubionych piosenek. Tyle ich w życiu słyszałam - polskich i niepolskich - że trudno faworyzować jedna czy dwie. Ale nie rozumiem ludzi mówiących, ze polska muzyka to szajs, nic i dno. Wszystko zależy od wykonawcy, a nie jezyka.
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
caly t. love (np IV lo, wychowanie, karuzela), dżem (w/w), perfect (autobiografia) i musze dodać ze podoba mi się varius manx szczegolnie z a lipnicką (piosenka ksiezycowa, ona ma sile)
 

airad

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
za siedmioma górami, a siedmioma lasami...
Zgadzam sie w 100%, lecz ja wole "jak malowany ptak" dzemu.

A ja kocham "Sen o Wiktorii" i Wehikuł czasu dzemu i jeszcze Kim jestem - jestem sobie :)

Poza tym z polskim piękne jest Czesława Niemena "Człowiek jam niewdzięczny"

A wybierać można byłoby jeszcze więcej zwłaszcza w utworach które są uznawane już dziś za tzw "stare" ale kochane przez wiele pokoleń...
 

ReDi

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
,że znowu ?
Ja ostatnio zakochałem się w piosence "Turbo - Dorosłe Dzieci". Naprawdę godne polecenia :).

Pozdrawiam,
ReDi.
 

dominikaaa800

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Bajm- krótka historia
Blue Cafe - czas nie bedzie czekal
Varius manx- piosenka ksiezycowa
ale tez np. Peja- k.o.cham
itp :D
 
Do góry