Najpiękniejsze miasto kuj-pom!

konta-metin2

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja bardzo miło wspominam Inowrocław tam spędziłem dzieciństwo i chodziłem tam do LO obecnie mieszkam w Wielkopolsce :)
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
Odświeżę trochę wątek.

Tylko że Toruń nie leży na Kujawach

Co Ty za bzdury opowiadasz? Prawobrzeżna część Torunia leży na Pomorzu, natomiast lewobrzeżna strona leży na Kujawach.

Toruń - piękne kamienice, gotyckie kościoły, mury obronne, bramy miasta, Ratusz, Dwór Artusa, Krzywa Wieża, Kamienica pod Gwiazdą, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Spichrze i Pałace Mieszczańskie, bogata historia, ciekawe legendy, miasto dobrych koncertów, całkiem niezłe puby. Dużo tu można wymieniać.
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Toruń i nie ma piękniejszego:) Powiem też, że Chełmno też ma swój urok, jednak nie ma porównania do Torunia. Poza tym Chełmno leży na Ziemi Chełmińskiej a ta jest uznawana za teren Pomorza.
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
[quote post="2725823" timestamp="1309431766"]
Toruń i nie ma piękniejszego:) Powiem też, że Chełmno też ma swój urok, jednak nie ma porównania do Torunia. Poza tym Chełmno leży na Ziemi Chełmińskiej a ta jest uznawana za teren Pomorza.[/quote]
Mam blisko do Chełmna i jest to jedno z piękniejszych miast w pobliżu, pomimo, że należy do Pomorza. Podoba mi się szczególnie starówka i mury.

Przypinam ten wątek tak, aby był widoczny dla wszystkich nowo odwiedzających
smile.gif
 

lailana

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
piękne to pojęcie względne, dla mnie torunianki najpiękniejsze miejsce to Toruń
 

Petrvs

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie Inowrocław :) Wyłączając oczywiście zakłady chemiczne. Szczególnie zimą, gdy ul. Królowej Jadwigi jest przyozdabiana świątecznymi lampkami, wieczorem daje to miły efekt dla oka. Oprócz tego, jakiś czas temu na rynku postawiono ciekawą fontannę oraz mosiężną (bodajże) figurę Królowej Jadwigi, patronki miasta.
 

aka23

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Najpiękniejszym miastem w regionie jest TORUŃ!
Architektura, starówka, krzywa wieża, bulwar, most a w szczególnosci nocne widoki na bulwar i starówke z mostu.
 

versetek

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Nowe
Hmm. Tak szczerze mowiąc to każde miasto lub wieś ma to coś w sobie - punkt widzenia zalerzy od punktu patrzenia. Nie znalazlem jeszcze wpisu z Kujawsko-Pomorskiego miejscowości Nowe więc wepnę i tę miejscowość. Oczywiście mieszkam tu ale miasteczko ostatnimi czasy zaczęlo dość żwawo się rozwijać między innymi wyremontowany stadion, powstająca hala sportowa czy remont Rynku to tylko niektóre inwestycje poczynione tutaj. Zainteresować może także możliwość rozrywki takiej jak dyskotek na przyklad w zabytkowym Wiatraku czy Zamku ale i także plenerówki w sezonie nad dość znanym jeziorem Czarownic organizowane w sezonie. A jeżeli chodzi o widoki i miejsca to polecam skarpę nadwiślańską z kąd można podziwiać widoki z góry na Wisłę czy piękne krajobrazy w okolicach miasta.
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Popieram fanów Grudziądza ;-) Miasto świeżo po remoncie ;-) Piękny ryneczek jest teraz... Lada dzień nowe tory tramwajowe powstaną... a najciekawsze w Grudziądzu są krypty pod kościołem Farnym ;-) Także jest co pozwiedzać ;-)
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Alex.Alex napisał:
Jak dla mnie Toruń ; p ♥
Odświeżam wątek, a co!
Wychowałam się w Inowrocławiu, studia w Toruniu, mąż pochodzi z Chełmna, a mieszkamy w Bydgoszczy. Inowrocław ma swój urok, ale tak naprawdę... ulica Dworcowa, straszna. Kopernika okropna. Dopiero Solankowa i same Solanki są piękne. Tylko, ile można siedzieć w Solankach. Nie ma sensownych barów, kawiarni. Inowrocław zamiera... Chełmno robi wrażenie, ale na dłuższą metę jest po prostu nudno. Tak samo z Toruniem. Giną w Toruniu ważniejsze imprezy kulturalne, jeden teatr. Oczywiście Starówka jest piękna, Bulwar i spacery. Park w Bydgoskim Przedmieściu. Jednak wygrywa Bydgoszcz.... Miasto zaczyna kwitnąć, piękne secesyjne kamienice, Wyspa Młyńska. Do tego Brda i spacery... dużo lepiej zaplanowane, zadbane niż Bulwar w Toro. Śluzy i wielka ilość parków. Wręcz ogromna. Ponadto Opera, Filharmonia, Teatr.
I co ważne, lepsza praca i płaca :)
 
Do góry