Najmądrzejsza książka?

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
Podtrzymywana tutaj książka "Mały Książę" i "Gnój" Wojciecha Kuczoka, o historii rodzinnego piekła, opowiadanego przez dziecko.
 

mk_europe

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
174
Punkty reakcji
0
Miasto
-
"Potęga podświadomości" - ta mądra książka może pomóc Ci w życiu :).
 

fiolek70

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
502
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójkąt Bermudzki
"Buszujący w zbożu" - autorstwa J.D. Salingera, gdzie przy pomocy ciętego języka przedstawiono nam różnice między światem dorosłych a światem dzieci...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
"Potęga podświadomości" - ta mądra książka może pomóc Ci w życiu :).

No jassssne... "Tak długo wyobrażała sobie, że ma czerwone ferrari, aż jedno rozbiło się na jej garażu (bidulka zapomniała zrobić w nim miejsce na samochód)" - to parafraza cytatu z tej książki. Ta książka NA PEWNO pomoże ci w życiu, jeśli użyjesz jej jako brakującej nogi od fotela.
 

mk_europe

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
174
Punkty reakcji
0
Miasto
-
No jassssne... "Tak długo wyobrażała sobie, że ma czerwone ferrari, aż jedno rozbiło się na jej garażu (bidulka zapomniała zrobić w nim miejsce na samochód)" - to parafraza cytatu z tej książki. Ta książka NA PEWNO pomoże ci w życiu, jeśli użyjesz jej jako brakującej nogi od fotela.


Ja nie wmawiam nikomu, że czytając tą książkę stanie się posiadaczem wspomnianego przez Ciebie Ferrari, czy też będzie w ogóle bogaty, zdrowy i szczęśliwy. Ta książka po prostu nauczyła (przynajmniej mnie) pozytywnego myślenia i tego, że wiara często czyni cuda. Po jej przeczytaniu przestałam widzieć wszystko w czarnych barwach. Częściej się uśmiecham po prostu. Wydaje mi się, że jak ktoś czegoś bardzo chce, to prędzej czy później jego marzenie się spełni jeśli będzie mocno wierzył - i żeby tak było nie musi wcale czytać tej książki wystarczy głęboka wiara. Książka jest godna polecenia szczególnie osobom, którym brakuje pewności siebie i tym, któzy często przegrywają' w życiu. Wiem, że książka nie rozwiąże dosłownie wszystkich problemów osoby, która ją czyta, ale może da nadzieję, że np. życie zmieni się w końcu na lepsze ;).
 

Susan

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
>seria niefortunnych zdarzen< lemonego snicketa.
niby dla dzieci, niby niepozorne, ale pozniejsze naprawde sklaniaja do przemyslen
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
przenajswietrza rzeczpospolita piekary... niby fantazja co by ylo dgyby po komunie, ale ma w sobie duzo prawdy...
 

Berialsowa

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2007
Posty
168
Punkty reakcji
0
Wiek
115
jestem takiego samego zdania jak poprzednicy: "Mały książę"
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
przenajswietrza rzeczpospolita piekary... niby fantazja co by ylo dgyby po komunie, ale ma w sobie duzo prawdy...
Prawda. Książka ostro porąbana, początkowo trudno mi było ją strawić. Dopiero później się do niej przekonałem. Niesie ze sobą ważne ostrzeżenie dla Polaków.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Prawda. Książka ostro porąbana, początkowo trudno mi było ją strawić. Dopiero później się do niej przekonałem. Niesie ze sobą ważne ostrzeżenie dla Polaków.
rzeczywiscie, trudno ja z poczatku zrozumieć, bo człowiek podchodzi do niej jak do ksiazki fantasy lub SF, a to cos w stylu groteski
 
Do góry