Najlepszy skrypt forum

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
No cóż, zapraszam do oddawania głosów i koniecznie ich uzasadnienia :)
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
To zależy.
Z darmowych to chyba PunBB najbardziej przypadło mi do gustu.
Z płatnych to IPB niepodzielnie rządzi i na nich oddałem swój głos.

IMO najgorsze forum to PHPBB.

Poza tym to myślę, że źle przeprowadzasz eksperyment. Twoją odpowiedzią będzie nie jakie forum jest najlepsze, ale jakie forum obecni tutaj webmajsterzy lubią najbardziej.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
ale zestawianie płatnych i darmowych trochę mija się z celem. Bo to indywidualna sprawa każdego jak ważnym czynnikiem jest dla niego cena, co sprawi że sonda nie będzie obiektywna. Osobiście wybrałbym IPB, bo lubię się w nim poruszać. Ten skrypt jest również wykorzystany na forum.php.pl - a po ilości mądrych artykułów, które tam przeczytałem, ufam twórcom forum i ich wyborom. tyle że nie wiem ile kosztuję i z góry założyłem, że każdy z podanych skryptów kosztuje tyle samo (tak żeby wykluczyć kwestie ceny;p).
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
SMF - prosty, dość bezpieczny, schludny i darmowy.
IPB - płatny, ale bardzo dobry skrypt, świetny panel admina.
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Z darmowych wybrałbym phpBB. Zarówno dwójka, zmodyfikowana przez Przema, jak i trójka są świetne.

Jeśli zaś chodzi o płatne, to zdecydowanie IPB. vB kompletnie mi nie pasuje, sam nie wiem czemu...
 

Shym

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
nie wiem jaki jest sens tej sondy ale okej...
vBulletin oczywiście. To chyba nie wymaga uzasadnienia.
 

jarcow

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Cieszyn
vBulletin moim zdaniem jest bezkonkurencyjne. Prowadzę na tym skrypcie jedno z moich for i jestem bardzo zadowolony.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Jeżeli chodzi o darmowe to Phpbb by Przemo.Sam go używam i jestem z niego zadowolony.
A z tych płatnych bez konkurencyjnie IPB
 

mad_death_dragon

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Suwałki
Jeśli chodzi o silnik jaki najbardziej mi odpowiada , jest to na pewno IPB. Sam korzystam teraz z PHPBB ale to nie jest to samo. PHPBB jest moim zdaniem silnikiem prostym w obsłudze od strony PA ale zmiany ze wstawkami są o tyle zawiłe iż w tym wypadku wolę IPB. Jest wiele ciekawych silników forum , nawet takie SMF ale jest mało stabilny i ma za dużo "dziurek" w kodzie przez co takie forum jest proste w przejęciu.
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Ostr
Wg mnie phpBB by Przemo - prosty, przejrzysty bez zbędnych dodatków, łatwy w modyfikowaniu. phpBB3 jest dla mnie dziwny i mało przyjazny, a IPB ma zbyt dużo niepotrzebnych bajerów. Wg mnie forum to forum i stricte jako forum ma służyć, prosto przejrzyście i bez fajerwerków a temu najlepiej moim zdaniem służy właśnie Przemo.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Wg mnie phpBB by Przemo - prosty, przejrzysty bez zbędnych dodatków,

ahahahaha.. Właśnie Przemuś ma tyle tych dodatków, które zajeżdżają serwer, że głowa boli.

a IPB ma zbyt dużo niepotrzebnych bajerów.

Pomyliłeś skrypty, kolego.

Dobrze, że nie napisałeś, że Przemo jest bezpieczny, a IPB dziurawe jak sito. Zapomniałeś? :)
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Ostr
Reque - czyste Przemo zajeżdża serwer? jeśli ktoś na chama chce upiększyć forum i wrzuca wszystkie możliwe mody i dodatki to nie dziwne :)
A powiesz mi że IPB to forum czysto poświęcone przeznaczeniu nazwy i bez masy zbędnych bajerów? :)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Reque - czyste Przemo zajeżdża serwer? jeśli ktoś na chama chce upiększyć forum i wrzuca wszystkie możliwe mody i dodatki to nie dziwne :)
A powiesz mi że IPB to forum czysto poświęcone przeznaczeniu nazwy i bez masy zbędnych bajerów? :)

Zaskoczę Cię - nawet czyste Przemo, przy większym ruchu forum, większej ilości użytkowników i większej ilości postów potrafi zajechać średniej jakości serwer, na którego stać przeciętnego Kowalskiego, by opłacić rokrocznie. Ja nie piszę, że IPB, jest superszybkie, itd., ale zdecydowanie bezpieczniejsze, niż Przemo. A w IPB, jak i w Przemku, można wyłączyć większość dodatków w ACP. Plusem "Przema" jest także to, że jest darmowy.
 
D

Dark AlexX

Guest
najbardziej przypadlo mi do gustu smf, bardzo polecam

Plusy:
- bardzo latwa administracja
- juz na poczatku wgrane jest duzo modow (ktorych czesto brakuje na innych forach)
- latwo wgrywa sie nowe mody (wersja 2.0, wystarczy zainstalowac pakiet)
- dobre polskie wsparcie technincze (smf.pl)

Przyklad stron na smf:
forum.gtasite.pl (masa uzytkownikow i nikt nie narzeka na skrypt)
gamersite.pl (moje dzielo, jeszcze nad nim pracuje ;] )
 
Do góry