Najlepszy program antywirusowy

Najlepszy program antywirusowy.

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Plati

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Venomx, dlaczego chcesz mnie koniecznie przekonać do wersji platnych? Uzywam tego co chce i tego co jest b.dobre i lekkie a co najwazniejsze - darmowe. Mozesz pisac co chcesz - ja nie zakupię Noda czy innego platnego AV. Obejde sie bez tych dodatkowych funkcji.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Panda 2010 zapowiada się całkiem nieźle. A jeżeli chodzi o takie zestawianie sobie darmowych narzędzi do ochrony, to sam czasami lubię się pobawić...na stacjonarnym mam Pandę Cloud i Comodo FW. Sprawuje się nieźle. Ale to robię raczej z ciekawości i żeby przetestować, jak to to działa:)
 
V

VenomX

Guest
Venomx, dlaczego chcesz mnie koniecznie przekonać do wersji platnych? Uzywam tego co chce i tego co jest b.dobre i lekkie a co najwazniejsze - darmowe. Mozesz pisac co chcesz - ja nie zakupię Noda czy innego platnego AV. Obejde sie bez tych dodatkowych funkcji.
Czy ja cię namawiam na korzystanie z płatnych rozwiązań ochronnych ? Po prostu piszesz brednie, że darmowe AV są na równi z płatnymi a czasem nawet lepsze. Staram się przekonać cię , że jesteś w dużym błędzie ale nie namawiam abyś rezygnował z darmowego oprogramowania antywirusowego . Używaj czego chcesz i staraj się nie okłamywać innych jak i samego siebie...
 

Plati

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Panda 2010 już jest od jakiegoś czasu - http://www.programosy.pl/program,panda-titanium.html możesz potestować, to już nie ten sam soft co kilka lat temu, wzięli się do roboty wreszcie.

VenomX, ciągle piszesz jaki to Nod jest najlepszy i w ogóle. Wcale nie jest najlepszy- przeczytaj ostatni test AV-Comparatives i tam są wyniki wykrywalności. Gdata i Avira mają większą. Osobiście wolę mieć trochę więcej FP niż niższą wykrywalność. Ja uzywam od kilku lat darmowego oprogramowania zabezpieczajacego, bo na platnym sie przejechałem szczerze mowiąc i nie polecam nikomu placic za AV raz na rok
 
V

VenomX

Guest
Panda 2010 już jest od jakiegoś czasu - http://www.programosy.pl/program,panda-titanium.html możesz potestować, to już nie ten sam soft co kilka lat temu, wzięli się do roboty wreszcie.

VenomX, ciągle piszesz jaki to Nod jest najlepszy i w ogóle. Wcale nie jest najlepszy- przeczytaj ostatni test AV-Comparatives i tam są wyniki wykrywalności. Gdata i Avira mają większą. Osobiście wolę mieć trochę więcej FP niż niższą wykrywalność. Ja uzywam od kilku lat darmowego oprogramowania zabezpieczajacego, bo na platnym sie przejechałem szczerze mowiąc i nie polecam nikomu placic za AV raz na rok
Wskaż w moich ostatnich wypowiedziach gdzie pisałem o Nod ? Nie pisz rzeczy nieprawdziwych, darmowe antywirusy nie dorównają płatnym...
 

Plati

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Poczytaj swoje posty...

"darmowe antywirusy nie dorównają płatnym..." - w wykrywalności nawet przewyższają platne AV. Dowod? http://www.av-comparatives.org/images/stor...vc_report22.pdf (strona 7). I tak, Avira ma dużo lepszą ochrone proaktywną od platnego Noda, czy Kasperskyego. A jeżeli tak jest to po co mam wydawać kasę na AV? Nie chcę placic za dodatkowe moduly.

Wykrywalność - http://www.av-comparatives.org/images/stor...vc_report21.pdf , znowu z platnych tylko Gdata jest godna zakupu, pod względem wykrywalności. A tak to Avira, która jest darmowa ma najlepszą wykrywalność. I jeszcze raz pytanie - czy jest sens wydawać kasę na AV? Nie, nie ma sensu. Ale ty zawsze będziesz co innego pisał, bo zaplaciles za swoj AV i się z tym obnosisz. Przyklad z dnia codziennego - Nod nawet nie potrafi wykryć pliku z testu Matouseca, który wyłącza zabezpieczenia w komputerze, podczas gdy większość AV to robi - http://www.virustotal.com/pl/analisis/c6ea...c6ae-1245227884

Więc teraz sam sobie zadaj pytanie czy warto kupic AV czy nie (inne moduly i glupoty mnie nie interesuja)
 
V

VenomX

Guest
Plati apeluje do ciebie abyś nie siał herezji na tym forum ! Przedstawiłeś testy AV COMPARATIVES dotyczące komercyjnych programów antywirusowych, tak więc nie wiem, nie rozumiem co chciałeś udowodnić .
 

Plati

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Plati apeluje do ciebie abyś nie siał herezji na tym forum ! Przedstawiłeś testy AV COMPARATIVES dotyczące komercyjnych programów antywirusowych, tak więc nie wiem, nie rozumiem co chciałeś udowodnić .

Nie sieje herezji, wręcz przeciwnie, to ty VenomX siejesz herezje (swoja droga, twoje ulubione wyrazenie poza "Bez odbioru") pisząc, że platne antywirusy mają lepsza wykrywalność od darmowych.

Np. Avira - no i co z tego, że testowano platną wersje? Platna wersja posiada identyczne sygnatury oraz identyczny silnik odpowiedzialny za FP, więc gdzie tu jest herezja? Jesli nadal bedziesz tak sądzil, to oznacza, że jesteś jakiś zaklamany, sam nie wiesz co piszesz albo kompletnie nie znasz się na antywirusach, i przy okazji oskarżasz o to kogoś innego.

Czasami wypisujesz takie bzdety, że zaczynam rozumieć, dlaczego dziennie powstaje tyle tematów z prosbami o przejrzenie logow na forach.
 
V

VenomX

Guest
Plati - Darmowa Avira jest w stanie dorównać płatnej, tylko wtedy kiedy system będzie już zawirusowany ( w skanowaniu na żądanie ) lub kiedy znajdą się na dysku wirusy, które heurystyka wykryje ale co zrobisz gdy ochrona w czasie rzeczywistym się nie sprawdzi ? Tutaj pierwszeństwo ma moduł webguard czego darmowe rozwiązanie nie posiada. Moduł ten jest w stanie szybciej zareagować na dane zagrożenie buszując po stronach www, wykryć i zneutralizować intruza. Zdarzyć się może , że spotkasz się z atakiem AntiDrive-by - darmowa Avira przy takim ataku sobie nie poradzi czego nie można napisać o komercyjnej . Ostatni element to infekcja poprzez skrzynkę pocztową ,jeśli moduł heurystyczny się nie odezwie przegrywasz, gdyż płatne rozwiązanie posiada moduł ochrony POP3 and SMTP . Dalej chcesz mnie przekonywać ?
 

Plati

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
W poscie #547 tego temu napisalem wyraznie "inne moduly i glupoty mnie nie interesuja", co daje jasno do zrozumienia, że spokojnie obejdę się bez tych modułów.

Ale jeżeli juz tak drążymy temat o tych modułach, to prawda jest taka, żeby WebGuard mógł się dać wykazać na zainfekowanej stronie, to najpierw musi być przeslana informacja o zainfekowanej stronie, za co tak naprawdę odpowiada moduł heurystyczny Aviry, i moduł ów zadziała wtedy gdy ten plik się uruchomi. WebGuard ma to do siebie, że informuje usera przed wejściem na zainfekowaną witrynę, podczas gdy moduł heurystyczny, powtarzam(w darmowej wersji rowniez jest dostepny) poinformuje uzytkownika, gdy plik się uruchomi. A co doskrzynki pocztowej - korzystam z takiej skrzynki webowej że nie mam nawet spamów, a co dopiero mówić o zakażonych listach.

A co do ataków AntiDrive-by to zareaguje Comodo Internet Security (a wlasciwie D+), które mam cały czas wlaczone na komputerze.

OK, kończę dyskusję kolego, z tobą można nawijać przez kilka dni (co udowodniles na forum Aviry (np. http://forum.antivir-polska.info/thread-72...tywirus%C3%B3w), z ktorego nawet cie zbanowano za to) i mozesz dalej przekonywać, że antywirus platny zawsze będzie lepszy od darmowego a tak naprawdę placi sie za dodatkowe moduly, ja za te kilkadziesiąt lub kilkaset złotych wolę kupić coś dla dziewczyny a ty widzisz, wolisz je wydać na antywirusa. Przedstawilem ci kilka(naście) argumentów za moim stanowiskiem, do ciebie to nie przemówiło, bo - powiedzmy sobie szczerze - do ciebie argumenty ludzi nie przemawiaja, być może dlatego że jesteś takim fanatykiem Noda, że nawet w adresie mailowym masz nazwe "Nod". I nigdy do ciebie to nie przemówi.

Pisz jak chcesz, ja swoje wiem o antywirusach oraz o bezpieczeństwie IT, ty mnie nie zagniesz :p Dlatego chłopcze, korzystam z z zupelnie darmowej, wielowarstwowej ochrony, i od wtedy kiedy korzystam z takiego rozwiazania, żaden wirus mi nie wpadl do komputera. Resztę argumentów przedstawilem wczesniej.

Dlatego nie place za soft zabezpieczajacy.
 
V

VenomX

Guest
Skoro te głupoty - moduły ( istotne ) cię nie interesują zatem nie ma tematu . Wydatek 80 zł rocznie na antywirus to dla mnie jak i zapewne dla wielu innych psie pieniądze...Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu, gdyż pewne rzeczy cię nie interesują a powinny skoro rozmawiamy o programach antywirusowych. Pomijasz ważne funkcje ochronne komercyjnych programów i mydlisz ludziom oczy, że darmowe jest lepsze choć płatne rozwiązania ochronne cię mało interesują - ich moduły funkcje , zatem skąd możesz wiedzieć kolego co jest lepsze ? Skoro nie znasz się płatnym sofcie ochronnym ? Temat ten jest dla mnie zamknięty .

EDIT

Naprawdę nie rozumiem po co wklejasz link z for niezwiązany z tematem ? :mruga:
Lubisz cytować forum Aviry zatem ja zacytuję wypowiedź usera Zbycho :

Jeśli wydanie 50 gr. dziennie na ochronę ktoś nazywa przelewaniem w :cenzura:e to oznacza że jest strasznym nędzarzem i dodatkowo niezaradnym głupcem albo nastoletnim dzieciakiem zależnym finansowo od rodziców.
I ktos taki nie powinien opowiadac bajek ze wersja darmowa danego programu jest lepsza i skuteczniejsza niż płatna.Nie jest.
Kazda wersja darmowa jest z czegoś okrojona.Musi,bo wówczas nikt by płatnej nie kupił.I tak darmowa avira jest okrojona z AntiDrive-by oraz WebGuard-a.Czy to zwieksza skuteczność i bezpieczeństwo czy zmniejsza?


Link :

http://forum.antivir-polska.info/thread-13...3.html#pid23153
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
taaak, proszę Miśki, dajcie już spokój, co? Bo to na serio nie ma sensu... Plati - jak chcesz wyciągać jakieś brudy z kariery forumowej innych to rób to na privie, bo na serio mało kto chce o tym czytać, a tym bardziej mało kogo to obchodzi.
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
na www.test-lab.pl mozna pobrać za darmo nowiutka pande 2010 i przez miesiąc potestować, dla tych co gustują w darmowych av jest okazja zeby nie wydawac a miec ochronę, dla tych co pandy nie znaja albo mają mieszane uczucia szansa zeby sprobowac i porwnąc z tym co znają. polcam i czekam na opinie ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ankieta trochę wymagająca, ale dało radę. Zainstalowałem i się bawię aktualnie :p Fajny byłoby coś wygrać w tym teście
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
mmm, fajnie noname, że podałeś tę informację :) faktycznie ankieta nie należy do najłatwiejszych ;) ale daje się ją spokojnie przejść. ja już zacieram łapki na samą myśl o tych nagrodach :D
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
nie wiem po co ta ankieta, ale skoro jest to jest i jak da się ja jakos przejśc to znaczy że "jak się chce to można" :) co więcej właśnie tak powinny wyglądac testy, że użytkownicy mają gdzie się wypowiedzieć, wysyłają info o plusach i o minusach, ma powstac dyskusja a nie suchy teścik w ktorym wygrał ten a przegrał tamten.

acha żeby coś wygrac to chyba trzeba naprodukować tych opinii i to jeszcze super ciekawych ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
A jak dawno temu?:) Ciekawe, czy jeszcze cokolwiek z tym programem robią, w sumie jak ostatnio byłem na stronie tego programu, to niewiele tam się dzieje...
 
Do góry