Najlepszy film dokumentalny

*czarna_owca*

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
163
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Polecam Polskie mało znane dokumety niszowe takie jak: Nocna zmiana, Towarzysz Generał, Inka, Śmierć Rotmistrza Pileckiego.
Nocną Zmianę również oglądałam i polecam.
Ostatnio z filmów dokumentalnych oglądałam film Eugenika - w imię postępu dość mocny, ale moim zdaniem bardzo wartościowy film, o wartości życia, a przede wszystkim o prawdzie, którą tak nam wszyscy w około chcą zakrzywić.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Cała twórczość Pana Brauna jest znakomita, dziwi mnie dlatego nie promuje się takich filmów. Tylko jakieś niewiadomo co ;/, ehhh szkoda gadać. Polecam film towarzysz generał :)
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Film dokumentalny na którym prawie się popłakałem to "Pan Chlebek. Nie wiem czy taki tytuł dokładnie, ale jak wpiszecie sobie w YouTube to wam pewno wyskoczy. Chciałbym kiedyś móc pomóc takim ludziom i dodać im jakieś otuchy życiowej.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Dokumentów jest mnóstwo w sieci i to po naszemu często a ogólnie jest w czym wybierać ja preferuje wszystko ostatnio historie i mogę polecić takie tytuły jak Serie:
Terryego Jonesa filmy ( nie ma powodu wymieniać wszystkie) zapadły mi w pamięci tylko krucjaty i opowieść o jedynce ale było więcej.
Monarchia. The Monarchy with David Starkey. Monarchie królewskie (A także resztę filmów Starkey,a)

Starożytny Rzym - Powstanie i Upadek Imperium
Zamki i Pałace Europy
The Soviet Story
Człowiek średniowiecza
Tajemnice z przeszłości
Cywilizacja Łacińska, prof. Henryk Kiereś
Wielcy wodzowie, generałowie.
Starożytny Rzym

Vespazjan Wybawca Rzymu
Polecić mogę również Historie ameryki niedawno obejrzałem
czy Koloseum arenę śmierci.


Równie wiele jest filmów traktujących na temat starszych cywilizacji grecji czy troji oraz żyznego półksiężyca i egiptu, niewspominając o ludziach stepu i chin jednak tytuły wyleciały mi z głowy
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Senna - dokument o jednym z najlepszych kierowców Formuły 1 który zakończył swoje życie w 1994r. uderzając w bande na zakręcie Tamburello na torze Imola we Włoszech.
Świetnie nagrany i na końcu naprawde wzruszający dokument.
 

maciek91

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Potwierdzam Pan chlebek dobry, czekam obecnie na dokumet dotyczący Narodowych Sił Zbrojnych ;)
 

Adiq91

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja polecam dokument pt. ";Zabawy z bronią";. Traktuje on o tym, jak łatwo w U.S.A. kupic broń i jakie są tego konsekwencje.
 
S

Spamerski

Guest
Mnie również "Zabawy z bronią" nie przypadł do gustu, zresztą jak większość amerykańskich bądź o Amerykanach filmów dokumentalnych. Nikt do tej pory nie wymienił Argentyńskiej lekcji, więc jako pierwszy napiszę, że mi się ten film dokumentalny bardzo spodobał.
 

settlers

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam film dokumentalny "Tożsamość" mojej roboty :) miłego oglądania, dodam że co miesiąc wychodzi nowy odcinek.. :) jest na youtube!
facebook.com/settlersstudio
 

agnes675w

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
25
Punkty reakcji
1
Moim ulubionym filmem dokumentalnym jest "Sugar Man". Jest to niezwykła historia muzyka, który mimo swojego wielkiego talentu dopiero w dojrzałym wieku osiągnął sukces - bardzo nieoczekiwanie. Z resztą w zeszłym roku dostał Oscara.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 447
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Tajemnice polskiej mafii - Cykl dokumentalny o polskiej mafii. Skąd wywodzą się polskie struktury mafijne i jakie instytucje są w nie zamieszane? Jakimi metodami działają? Czy strach, szantaż i morderstwo to podstawowe narzędzia prowadzące do osiągnięcia celu?. Możemy za darmo obejrzeć na Ipla . Występuje Masa i opowiada o mafii i odcinkach których występuje prezentują wysoki poziom.
Warto obejrzeć Wojny na stadionach . Danny Dyer jest aktorem i kibicem. Zagrał kibica filmie. Ten film jest popularny wśród kibiców na całym świecie i dlatego kibice innych krajów chętnie z nim rozmawiają i ten film pokazuje prawdę o kibicach każde kraju . Pokazuje kibiców z innych krajów - Polski . Rosji ., Bałkanów , Anglii , Szkocji , Argentyny , Brazylii , Turcji ,Holandia , Włochy. Polska kibice organizują tylko ustawki . Nie używają broni oprócz kibiców Wisły , Cracovia , ŁKS i Widzew . Krakowie polują na siebie i są stanie zamordować ludzi którzy kierują kibicami przeciwnej drużyny i zamordować za pomocą maczety i zwykli kibice też mogą zostać zamordowani np Pewien kibic Wisły szedł ulicą i został napadnięty . Uciekł do śmieciarki ale dostał kilka ran od noża i wykrwawił się. Rosja traktują poważnie drużynę i ten kraj jest rajem dla kibiców. Tylko Rosji kibice mogą się bić centrum miasta a policja pozwala im na to i dodatkowo specjalnie dla nich blokuje centrum miasta i zwykli ludzie nie przeszkadzają im walce . Mogą się bić na stadionie a mecz nie jest przerywany . Na stadionie burdy i niszczenie boiska nie powinno mieć miejsca. Władze i policja Rosyjska ma racje pozwalają na walki na ulicach. Walki między kibicami są szybkie i maja zasady. Zakaz posiadania broni i sprzętu . Uczestników walki ma być tyle samo i zakaz bicia lezącego i przeciwnika który się podał .Turcja kult noża i każdy kibic nosi obowiązkowo symbole klubu . Nawet gdy widzi że wroga jest więcej i są umięśnieni jak Pudzian . Pomagają drużynę finansowo i pozwolili jej używać swojego loga i sprzedawać klubowe gadżety. Przekazali klubowi pieniądze . Bałkany przemoc i armia musi interweniować . Włochy i Holandia normalne burdy . Wielka Brytania pokolenia chuliganów i burdami zajmował się dziadek ,ojciec i wnuk. Wyroki nie robią wrażenia . Brazylia strzelają do siebie. Jeśli wroga drużyna jedzie autobusem może zostać ostrzelana . Argentyna tak samo. Dodatkowo wybierają szefa swojego klubu a klub wynajmuje kelnera który daje im wino i inne rzeczy . Armia zajmuje się tłumieniem burd.Jedynie dokument o Polsce jest średni bo miał opowiadać o przygotowaniach Euro 2012 a pokazał Kraków i Łódź . Nie był zainteresowany kibicami Lecha Poznań i wzorowej współpracy z klubem i tym że na ich stadionie nie ma zadym . Dzięki temu mogą prowadzić sklep kibica i pieniądze przeznaczać na oprawy meczu. Wybrali sobie przedstawiciela Gazety Wyborczej by opowiadał o kibicach . Odcinki o innych krajach prezentują poziom.
 

zdrapkinabani

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jeden z lepszych jakie widziałem, to Wolność
jest darem Boga. Nie wiem kiedy była premiera,
chyba z 10 lat temu.
 

snookie80

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
4
Wszystko może się przytrafić w reżyserii Marcela Łozińskiego. Piękny i poruszający. Jeszcze długo po obejrzeniu o nim myślałam.
 
Do góry