Najlepszy aparat z serii sony alfa?

PhotogeniC

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Witam :) .

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem aparatu. Przeglądając strony internetowe, znalazłam dużo pozytywnych opinii na temat niezłego cacka - Sony alfa. Jednak zastanawiam się, który model byłby najlepszy.

Sony alfa 900 odpada. Za drogi. Rodzice się nie zgodzą :mruga: .
Sony alfa 700/380/200... <-- KTÓRY?
Prosiłabym o opinię ludzi, którzy mają na ten temat swoje zdanie, a nie zaczerpnięte z internetu :). Pozdrawiam.
 

danio92

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
221
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Odradzam zakup lustrzanek Sony. Nikon/Canon, mogę polecić modele:
Nikon d80 -niestety już nie jest w sprzedazy
Nikon d90 -ale nie wiem czy koniecznie musisz mieć aparat sa ponad 3000, moim zdaniem wystarczy ci tańszy, a wszystkich opcji i tak nie wykorzystasz
Canon 500d - dostaniesz za 2800, sam mam i aparat godny polecenia.
Canon 450d - niewiele się różni od powyższego, zdecydowanie tańszy, można dostać za 2300 z obiektywem 18-55 IS. Ten model ci wystarczy, polecam.
 
A

Alternative Trippin

Guest
Zgadzam się z ArtMovies - również nie mam najlepszego zdania o aparatach Sony. Nikon d90 wydaje się dobrym zakupem. Ktoś na tym forum napisał, że fotograf powinien mieć trzy baterie: jedną w aparacie, drugą w zapasie, trzecią w ładowarce :). Kup sobie najlepiej Sanyo Eneloop - sprawdzą się napewno :).
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
482
Punkty reakcji
3
Wiek
37
jeżeli chcesz dobry apart, który będzie Ci długo służył to może właśnie Canon 450d, nie jest zbyt drogi, a jakość jest bardzo dobra, no i również nie mam zbyt dobrego zdania o aparatach Sony, inne sprzęty RTV wychodzą im o wiele lepiej ;)
 

Qwertyize

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
32
ony alfa 700/380/200... <-- KTÓRY?
Dla mnie a380 i 200 odpadają przez... plastykowe mocowanie obiektywu. Alfy z najniższej półki cenowej są robione z najgorszych materiałów i dlatego w mojej ocenie stoją na straconej pozycji. Nie bawmy się w to, że pod marką kryje się też sprzęt RTV i dlatego to są złe aparaty. To są dobre aparaty, ale te najtańsze są przeznaczone dla odbiorców ściśle komercyjnych. Jeżeli zastanawiasz się pomiędzy a700/380/200 - bierz a700. Ale zdjęcie robi człowiek, aparat to tylko narzędzie.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Dlaczego tak od razu odradzacie Sony? Bo taka moda, że każdy to robi?
Co do Sony, to ja bym polecił Alfa 500. Ewentualnie Nikona D5000, albo Canon 500D. Wszystkie te aparaty na bardzo podobnym poziomie.
 

Koles29sdz

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
3
Nie sam aparat robi foty:)jakiej firmy by nie był.Sony odradzają Ci którzy maja canony i inne aparaty bo ich są super, i nie kupią innego zresztą nie ma się co dziwić jak już się kupi jeden system ma się akcesoria szkła lampę do jednej marki ciężko zmienić.Zobacz jaki aparat tobie bardziej pasuje leży w dłoni itd ja kupił bym A700 lub d90 porównaj też ceny akcesoriów.Ja sam mam olka i wiem jaka jest opinia na ich temat ale sa też zwolennicy tej marki.kupiłem go bo dostałem za free szkła i lampę od kolegi zmienił system na inny,ale robi foty tak samo dobre jednym aparatem jak i drugim,lata doświadczeń.Trzeba to wciąż podkreślać aparat to tylko narzędzie.


 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
Używam na razie a200, jestem zadowolony. To najlepsza lustrzanka na start. Bardzo prosta w obsłudze, niemal intuicyjna. Dobrze leży w dłoni. Generalnie jest przyjemna w użytku i nie męczy. Ale polecam sony alfa 700 na winmar.pl. Bardzo dobry aparacik, z wyższej półki, na winmarze jest już za 3500zł z obiektywem i można zakupić na raty.
 
A

ann han

Guest
Generalnie jeśli chodzi o wybór aparatu to jest to dość trudna sprawa, jak to zwykle bywa jeśli ktoś pyta o lustrzanki to zaczyna się dyskusja na tamat czy canon czy nicon?? Pewnie znajdą się zwolennicy jednaj jak i drugiej firmy. Jeśli chodzi o lustrznkę sony ja plecałabym sony 350. Pamiętaj jeszcze, żeby zaopatrzyć się w dobre akumlatorki do aparatu, bo chyba nie chcesz, żeby aparat odmówił posłuszeństwa podczas robienie zdjęć?? Najlepsze akumlatorki jakie znam to Sanyo Eneloop. Z tego, co zdążyłam zauważyć i przede wszytskim przetestować na własnym sprzęcie Sanyo Eneloop są najlepszymi akumlatorkami, jakie miałam, a kupiłam je na www.hurt.com.pl w bardzo atrakycjenj cenie:)
 

watrix

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wszyscy odradzają Sony, a nikt nie napisze dlaczego. Plastikowy bagnet? Lustrzanka za 1200zł to raczej nie sprzęt na 10lat, a i na początku często obiektywów się nie zmienia...

Jestem posiadaczem Sony A200 od prawie roku i jestem zadowolony, w zestawieniu cena/możliwości wypada świetnie. Jak przestanie mi wystarczać kupię nową z większymi możliwościami, a dla początkującego jest to świetny sprzęt.

Żeby nie być gołosłownym, kilka moich prac:

http://watrix.digart.pl/
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Ja też odradzam sony ale to bardziej kwestia tego, że w kwestii sprzętu liczy się dla mnie canon i nikon. Od zawsze miałam canony, jednego nikona i tak po prostu zostało. Sony niestety bardziej kojarzy mi się z firmą produkującą wiele różnych sprzętów (wiem, canon również robi np. drukarki) co jakoś mi przeszkadza. Chociaż kilkoro moich znajomych te alfy sobie chwali. Tak czy inaczej uważam tak jak napisał już ktoś wyżej, że na początek Canon 450D wystarczy w zupełności. Dokupić do tego tylko jakieś fajniejsze szkła niż zwykły kitowy obiektyw i możliwości z aparacikiem jest dużo. Albo kupić w zestawie, w sklepie 1komp.pl znalazłam przed chwilą zestaw body + 18-55IS + EF-S55-250IS + SANDISK 4GB za 3500 więc cena bardzo przystepna
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
hmmm, ostatnio pomagałem znajomej wybrać aparat. Sam posiadam pentaxa, ale nie deklasowałem innych marek, wybraliśmy się do sklepu na tak zwane wymacanie sprzętu. Lustrzanki 1 marki są bardzo podobne w budowie, np olympusy są bardzo podobne gabarytowo i kształtem. to samo można powiedzieć o canonach nikonach czy pentaxach (chodzi mi o tańsze modele wiadomo że egzemplarz profesjonalny będzie cięższy i inaczej wyprofilowany). Pooglądaliśmy porównaliśmy ceny no i znajoma poczytała w internecie odrobinę o tych które ją zainteresowały. Chciała kupić Nikona 3000 ale się wahała(szukała czegoś do 2000). Niedawno przecenili w RTV Euro AGD Canona 450D na 1999 i właśnie na niego padł traf, kupiła, już pstryka i jest zadowolona.

Aparaty na półce amatorskiej są porównywalne, jakościowo czy sprzętowo. Więc 1 aparat to tak zwane przetarcie szlaku :) potem jak już wejdzie się w ten magiczny świat wybierze się aparat na lata :)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Co do Sony to ja bym nie odradzał. Co prawda starsze modele z serii 2xx czy 3xx nie są warte uwagi, przynajmniej dal mnie, ale seria 5xx jest już całkiem przyzwoita i spokojnie może konkurować z Canonem 500D czy Nikonem D5000. Pare dni temu także nowy model Sony wyszedł - A450. Parametry podobne co do A500/550. Matryca ta sama co w A550, więc i zdjęcia powinny wychodzić bardzo dobre, z małymi szumami na wysokich ISO. A i cena bardzo przystępna - 2150zł.
 
M

Mushkin

Guest
Popieram post wyżej - przynajmniej w kwestii tego, że dopiero seria 500 Alphy zaczyna się liczyć (ale i tak jedyie w przypadku fotografii amatorskiej) - bo tak poza tym Sony robi bardzo średnie lustrzanki dla mas. I nie tylko mowa tu o plastiku - ale przede wszystkim o nienaturalności zdjęć.
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wszyscy krytykują sony bo wszyscy je krytykują :)

z tego co wymieniłeś to bierz 700 :)
A masz wogóle doświadczenie jakieś? Bo jeśli nie to spokojnie możesz na początek kupić coś z dużo niższej półki na pierwszy raz ;)
 
M

Mushkin

Guest
Używam na razie a200, jestem zadowolony. To najlepsza lustrzanka na start. Bardzo prosta w obsłudze, niemal intuicyjna. Dobrze leży w dłoni. Generalnie jest przyjemna w użytku i nie męczy.

A o jakości zdjęć to nic nie powiesz - to chyba najbardziej się liczy coo?

Alph nie polecam bo: mają słabe szkła, są bardzo słabej jakości, śmierdzą plastikiem na kilometr. Alpha jak mówiłem zaczyna się liczyć w cyferkach powyżej 500. Te są owszem - dobre. A reszta - dno - masówka dla nastolatek, które "chcą mieć LUu$TrZ/\nKee i robitsCH $ł€!ta$$$ne f0c!e". Sczególnie Alpha 200,300 i 350. DNO DNO DNO DNO DNO.

Nie polecam tego, nie dlatego, że każdy poleca, tylko dlatego, że są aparaty lepsze.
 
Do góry