Najlepsze żele do masażu.

Z

ziol_zbanowany

Guest
Jakich żeli używać do masażu?


ŻEL KOSODRZEWINY – doskonale nadaje się do masażu po wysiłku fizycznym, działa relaksująco, poprawia ukrwienie, przynosi ulgę w stanach napięcia mięśniowego. Daje poczucie relaksu.

JAŁOWCOWY ŻEL – Odpowiedni do masażu zmęczonych kończyn, szczególnie po dużym wysiłku fizycznym. W czasie masażu daje przyjemne uczucie ciepła. Działa relaksująco, poprawia ukrwienie.

ŻEL ŻYWOKOSTOWY - przyjazny skórze żel żywokostowy, przynosi ulgę w stanach napięcia mięśniowego. Można go stosować do masażu terapeutycznego oraz po wysiłku fizycznym. Posiada działanie relaksujące. Żel jest także stosowana do pielęgnacji skóry podrażnionej czynnikami zewnętrznymi. Posiada działanie ściągające. Szczególnie polecany w czasie rehabilitacji po złamaniach.

Obecnie żywokost jest stosowany tylko zewnętrznie. Zawarta w żywokoście alantoina korzystnie wpływa na regenerację tkanek, ułatwia i przyspiesza tworzenie się naskórka. Przyspiesza gojenie ran, złamań i zwichnięć, chroniąc tkanki przed nieprawidłowym zabliźnieniem.

Zewnętrznie przy odmrożeniach, oparzeniach, egzemie, ropniach i trudno gojących się ranach. Okłady z żywokostu ułatwiają zrastanie złamań, przyśpieszają ustępowanie naciągnięć i zwichnięć. Ponadto preparaty zawierające żywokost zmniejszą obrzęki i łagodzą ból towarzyszący urazom.


Pozdrawiam
 

ricardo1

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witaj
Wydaje mi się że do masażu najlepiej użyć olejków,których jest mnóstwo i które można mieszać w zależności jaki efekt chcemy osiągnąć.
 

glohard

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Potwierdzam to co napisał Ricardo1, żelu nie używa się do masażu. Skóra stanie się lepka i nie będzie swobody masowania. Olejki za to zapewniają swobodę i przede wszystkim dokładność, a i masującemu będzie lżej.
 
Do góry