Najlepsze książki do czytania w języku oryginalnym

ewen

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Tak jak w tytule poszukuję książek do czytania w oryginale. Tak oczywiście mogę sięgnąć po każdą po co pytać, ale musi ona spełniać pewne wymagania. Więc mój poziom językowy jest na poziomie średniozaawansowanym. Więc chciałabym by była pisana prostym językiem, z licznymi powtórzeniami i bez literackich kwiatków. Nie chcę pół dnia zastanawiać się co autor miał na myśli. Czytam teraz "50 Shadow Of Grey" i jest idealna dla takich jak ja. Czyta się ją świetnie i szybko. Czytałam liczne opinie i recenzje na jej temat i praktycznie w każdej pisało, że prosty język, prosta fabuła więc jak dla mnie super. Szukam coś na podobnym poziomie bo dzięki powtórzeniom można łatwo utrwalić nowe słowa bez zbędnego wkuwania ich na pamięć.
Więc co polecicie?
 

malwinazawszespoko

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Domyślam się, że chodzi Ci o książki w języku angielskim. ;)
Jeśli tak, to polecam "Harry'ego Pottera", język jest dość prosty no i generalnie szybko się to czyta. Jedynym problemem mogą być neologizmy (nazwy zwierząt, roślin itp.), ale jeśli czytałaś polskie części, to na pewno nie będziesz miała kłopotu z domyśleniem się, o co chodzi. Ale nawet jeśli nie, to polecam, dla mnie osobiście nie było to duże utrudnienie. :)
 

ewen

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Harry Potter to nie jest głupie w sumie. czytałam polską wersję to dużo łatwiej będzie zrozumieć :)
 

Krls89

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Świetną książką w oryginale (choć zapewne zbyt ciężką, w sensie - strasznie dużo metafor, dziwnych nazw, etc.) jest Fight Club Chuck'a Palahniuk'a. Czytałem polską i oryginalną (amerykańską) wersję.
 

LadyJ89

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
UK
Lekka chick lit - Bridget Jones Dairy i Safe Haven - N.Sparksa.
 
Do góry