Najlepsza lokata

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Witam, mam pytanie w jakim banku założyć najlepiej lokatę do, której mógłbym co miesiąc wpłacać pieniądze. Chcę zacząć od 200 zł i sukcesywnie po 100 zł dopłacać. Chciałbym też by lokata była co miesiąc naliczana odsetki, albo częściej o ile to możliwe. By nie była na określony czas.

Witam i proszę was o pomocnicze opinie.
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
W takim przypadku najlepiej założyć konto oszczędnościowe. Ponieważ na lokatę nie można "dopłacać" pieniędzy w dowolnym momencie. Porównać wszystkie konta oszczędnościowe możesz porównać tutaj: http://www.finansosfera.pl/porownanie-kont-oszczednosciowych/ Przy doborze konta warto zwrócić uwagę aby miało dzienną kapitalizację odsetek. Pozdrawiam
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Czy to było by odpowiednie? http://www.finansosfera.pl/konto-oszczednosciowe/222-deutsche-bank-pbc-konto-oszczednosciowe-24h/.


Dla mnie ważne jest by nie miało kwoty minimalnej bo chcę zacząć od niskiej kwoty i co miesiąc sukcesywnie zwiększać pieniądze. Uważam, że to będzie lepszy środek oszczędzania niż skarbonka bo pieniądze będą na siebie zarabiać. I czy opłata za prowadzenie takiego konta jest czy jest ono darmowe? Rozumieć mam, że oprocentowanie 4,09% jest w skali roku. Prawda?
 

19winner84

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
98
Punkty reakcji
0
polecam konto oszczędnościowe w polbanku
nie ma minimum ile masz tyle dziennie odsetek
 

margolia

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
można też sprawdzić ofertę niektórych skoków. Zawsze dobre lokaty miał ten z Wołomina i teraz chyba też jest coś na 7,5%
 
C

Cza

Guest
Najlepiej założyć dobre konto osobiste razem z kontem oszczędnościowym na które będziesz przelewała małe kwoty każdego miesiąca. Odsetki na koncie oszczędnościowym naliczane są każdego miesiąca. Dobre konta do rego mają np. Alior Bank - konto z lokatą nocną, na któym możesz też zakładać normalne lokaty lub otworzyć konto oszczędnościowe. Poelcam też darmowe konto internetowe w Volksagen Banku, do którego możesz otworzyć konto oszczędnosćiowe lub zakładać lokary 5,5%, a za konto i kartę nie płacisz nic.
 

nowiki

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Proponuje zapoznać się z ofertą Getin Online, jest to internetowy oddział banku Getin Bank. Oferuje całkiem atrakcyjne oprocentowanie lokat, jedne z najwyższych na rynku.
 
P

Piotr Janicki

Guest
Obecnie w okresie krótkim (do 3 miesięcy) królują lokaty Idea Banku oraz Getinbanku z oprocentowaniem 7%.
  • Lokata na dobry początek 7% na 1 miesiąc (do 10.000 PLN)
  • Lokata na start 7% na 2 miesiące (do 10.000 PLN)
W okresie średnim (4-11 miesięcy) królują banki spółdzielcze SK bank oraz PBS Ciechanów
  • eLokata24 6,66% na 6 miesięcy
  • e-Lokata Bordowa 6,25% na 6 miesięcy
Zaś w okresie długim (rok i dłużej) od dłuższego czasu liderują FM Bank oraz Santander Consumer
  • FM Lokata WIBOR Plus 5,69% na 3 lata
  • Direct+ Internet 5,65% na 2 lata
Biorąc pod uwagę, że FM Lokata oparta jest na oprocentowaniu zmiennym WIBOR lepszą (pewniejszą) opcją jest oferta Santandera.
Wszystkie obecnie najlepsze lokaty uwzględniłem w tym porównaniu - zapraszam do zapoznania się ze szczegółami :)
 
Do góry