Najlepsza lokata

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Witam
Jaką polecacie najkorzystniejszą lokatę.
Chciałem wpłacić około 1000zł na rok,czy w tych 10% na rok nie ma żadnych haczyków?
Nie znam się na tym ale czytałem że w polbanku jest 8% na 3 miesiące.
Co poradzicie?
 

RysiuWillHelp

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
1
Owszem, w polbanku była taka lokata jakiś czas temu. Polbanku jednak nie poleciłbym nikomu, ten bank ma dziwny, przestarzały system transakcyjny.
Generalnie nie ma już tak dobrych lokat 8-10%.
Jeśli dalej chcesz założyć lokatę musisz niestety zadowolić się okolicami 6%. Np. Lokata Po Prostu w Fortis Banku na 4 miesiące ma oprocentowanie 6%. Tutaj można złożyć wniosek. Mimo wszystko epsze 6% na lokacie niż 0% w skarpecie.
Zwykłe lokaty to bardzo prosty instrument finansowy od którego warto zaczynać swoje inwestycje...
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Zastanowie się.
Czy ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe lokaty?
ING też sie reklamował na 10%,to prawda?
 

RysiuWillHelp

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
1
a może coś http://lokaty.open.pl/?typ_p=1. Owszem ing i wszyscy inni się reklamowali ale to było dawno. Teraz reklamują kredyty, a potem będą reklamować fundusze. A gdy to nastąpi leszcze znów wejdą na górce, a media znów wymyślą jakiś kryzys... No właśnie, może warto by poszerzyć swoją wiedzę o funduszach. Są przecież dobre strategie dla początkujących inwestorów.

Tak więc Lokaty w open finance.
Lokata Po Prostu w Fortisie
albo fundusze przez SFI w mBanku (bez prowizji) grając strategią Darwin+Defender ???

Nie znam lepszych i aktualnych ofert, wiele banków oferuje znacznie słabsze oprocentowanie...
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wielki dzięki za pomoc,napewno skorzystam z powyższej lokaty.
Wiesz bo ja mam 15 lat i sie nie znam,czyli chciałbym sobie wpłacić powiedzmy 900zł na 3 miesiące,to bym miał 58,5zł (heh nie wiem czy dobrze liczę) i potem znowu bym sobie mógł wpłacić te pieniądze na kolejny kwartał?
To by mi się opłaciło,około 230 zł na rok,jeśli by wszystko poszło tak jak pisze.
 

sochoł

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Z nad morza:)
Ja proponowałbym Tobie zainwestować te pieniążki w obligacje, co się z tym wiąże- pewne 13% do przodu w ciągu roku
 

RysiuWillHelp

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
1
Obligacje nie dają 13%...
2letnie: 4,75%; 3letnie: 4,17%; 5,75%; 6,75%
W dodatku obligacje skarbu państwa za coś muszą wykupić co znaczy, że robią to z podatków...


Niestety nie ma tak ładnie żeby w rok na lokatach wykrecic 230zł z 900zł... to by było 25%. Zawsze przy lokatach, obligacjach i tak dalej masz stope podaną w stosunku rocznym. Odsetki mozna reiwsetowac razem z kapitałem, a nawet jesli oprocentowanie bedzie takie same to oplaca sie miec wiecej.
W obliczeniach trzeba tez uwzgledniac podatek, ktory wynosi 19%... (liczysz ile zyskasz, zaokraglasz do pelnych zlotych, liczysz 19% i te 19% zaokraglasz do pelnych zlotych).
Ale jeśli założy się tę lokatę http://lokaty.open.pl/form1/70/ to nie ma podatku bo zyski naliczane są codziennie. Jeśli zysk jest mniejszy niż 2,49 to nie ma podatku (po zaokragleniu wynosi 0zł).

Jak masz 15 lat to raczej założ na ojca albo kogos bo tak normalnie jak np konto to ci lokaty nie założą.
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
czy po tych 3 miesiącach mogę znowu wpłacić pieniądze na podaną lokatę.
oblicz proszę ile bym na tym zyskał wpłacając na rok około 900zł uwzględniając te podatki i inne %.
nie znam sie wogóle na ym,ale bym poprosił rodziców aby mi założyli taką lokatę,bo nie mam co z kasą zrobić.
 

Muminek1

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie radzę Ci wybrać lokatę antypodatkową - open finance "lokata optymalna". Ponad 6% czystego zysku bez podatku!
 

Yomas

T e a s e
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
719
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zelów ;>
lokaty tylko bronią przed inflacją, nic tak naprawdę nie można skorzystać, może jakiś grosz, 900zł to dobra suma żeby w coś zainwestować, handel, giełda, pomnożyć trochę pieniędzy, nie oszukujmy się, 900zł to mało na lokatę. W sumie na giełdę też, ale zaczynałem od podobnej sumy ;)
 
A

ania.s

Guest
lokaty tylko bronią przed inflacją, nic tak naprawdę nie można skorzystać, może jakiś grosz, 900zł to dobra suma żeby w coś zainwestować, handel, giełda, pomnożyć trochę pieniędzy, nie oszukujmy się, 900zł to mało na lokatę. W sumie na giełdę też, ale zaczynałem od podobnej sumy ;)

Tez mysle ze lokaty Noble Bank, oferowa ne przez open finance to obecnie najwyzej oprocentowane lokaty. Polecam tez forum o lokatach.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Wygląda na to, że najlepszą lokatą jest teraz lokata strukturyzowana. Zysk jest większy i nie ma ryzyka. Polecam sprawdzić artykuł na temat tejże lokaty bo wydaje się to dosyć opłacalne:

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,9982193,Wiecej_niz_na_lokacie_i_bez_ryzyka__Inwestycyjne_brzydkie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
W jakim banku najlepiej włożyć na lokatę 1000 zł na około 9 miesięcy?
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Nie warto odkładać na lokaty, chyba że ma się kilkanaście tys.
To że reklamowali nawet te 8-10% to guzik prawda że tyle faktycznie się dostanie.
Trzeba wprost się spytać ile faktycznie na samym końcu się dostanie po odliczeniu wszelkich podatków czy ubezpieczeń. I zapewne przy reklamowanych 8% to dostanie się co najwyżej 4%.
To tak jak z kredytami, reklamują 8% a w rzeczywistości spłaca się o nawet 15-40% więcej od kwoty pobranej. Banki czy też inne instytucje finansowe wkalkulują w każdej ofercie swój potencjalny zysk a także ryzyko, gdyby coś poszło nie tak.
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Z tego co się orientuje to do końca września jest promocja w Meritum Bank http://www.finansosfera.pl/lokata-terminowa/1996-meritum-bank-lokata-powitalna/
 

paulfranco

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Z tego co widziałem ostatnio to ciekawe oferty są w getinonline oraz openonline. Warto zobaczyć, może akurat właśnie tam zainwestujesz:)
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Dobrą lokatę ma na tą chwilę Meritum Bank. Jest to lokata 3miesięczna z dzienną kapitalizacją odsetek. http://www.finansosfera.pl/lokata-terminowa/1996-meritum-bank-lokata-powitalna/
 
Z

zypek84

Guest
W lokatach wszystko bardzo szybko się zmienia i najczęściej najfajniejsze oferty mają banki, które dopiero zaczynają działać na rynku.
Sprawdzajcie aktualne rankingi. Tutaj macie ranking na grudzień - http://www.inwestycje.standardowe.pl/lokaty/porownanie-lokat-ranking-lokat-grudzien-2011
Polecam zwrócenie uwagi na ofertę BGŻ optima, gdyż proponują 8% - podatek Belki na lokacie jednodniowej z automatycznym odnawianiem.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Faktycznie w lokatach wszystko szybko się zmienia. Mi odpowiada PKO BP. Wolę stabilność.
 
Do góry