Najładniejsze miasto w Polsce

smukła86

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Podzielę zdanie większości z Was i też powiem bezapelacyjnie Karków!!! :eek:k: Byłam z moim facetem na walentynki. Nawet zimą jest tam pięknie. Wawel, przysypany kopiec Kościuszki, uroczy i niezmiernie urokliwy Kazimierz no i oczywiście piękny Rynek z mnóstwem klimatycznych knajpek, pubów, barów i innych tego typu miejsc. Do tego zatrzymaliśmy się w pięknym apartamencie http://www.yourplace.pl/index.php?id=171&pp=1&lang=1 praktycznie w samym centrum więc byłam oczarowana.
Drugie miejsce przyznam Wrocławiowi. Za równie piękny (ale jednak nie ładniejszy :lol: ) rynek i odnowione, zadbane kamienice również poza samym centrum. No i wiadomo za te liczne mosty ... nie od parady zwany jest przecież polską Wenecją ;)
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Absolutnie Krakȯw :) Takiej niepowtarzalnej atmosfery nie ma nigdzie indziej. Zawsze kiedy jestem w Krakowie zachwycam się rynkiem, sukienicami, małymi wąskimi uliczkami. Można powiedzieć ze Krakowie historia wisi w powietrzu, spacerując po starym mieście można jej wprost namacalnie dotknąć.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
z większych miast Kraków, potem Wrocław
z mniejszych : Karpacz - zawsze wolałem to miasto od przejedzonego Zakopca, tak samo Szczyrk czy Solinę. Nie chodzi tyle o to że są ładne, po prosotu mają swój klimat, a zakopiec gdyby był miastem na uboczu w górach, bez tej całej komercjalizacji w nim zawartej za pewne byłby wyżej oceniony ; p
No i oczywiście Kazimierz nad Wisłą - wspaniałe miasteczko : )
 

fastgirl

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
 Zapraszamy wszystkich motocyklistów do HOSTELU ZODIAKUS położonego w samym sercu Krakowa. Dzięki atmosferze zabawy, niedrogiemu zakwaterowaniu i doskonałej centralnej lokalizacji pomiędzy Zamkiem na Wawelu i Kazimierzem, jest to miejsce, w którym warto się zatrzymać.

 Specjalnie dla Was (czyli dla ludzi z pasją), przygotowaliśmy 5% rabat.

 Posiadamy również bezpieczne miejsce dla motorów.

 HOSTEL ZODIAKUS oferuje zakwaterowanie w wieloosobowych salach i prywatnych pokojach. Przytulne pomieszczenia ogólnodostępne są najlepszym miejscem na odpoczynek i spotkanie ludzi z całego świata.

 Codziennie rano w hostelu serwowane jest śniadanie kontynentalne. Do dyspozycji gosci jest w pelni wyposazona kuchnia Młody, entuzjastyczny personel, który coś niecoś wie o Krakowie, chętnie podzieli się z wami sekretami tego miasta.

 To miejsce zarówno dla samotnych wędrowców, jak i grup przyjaciół, motocyklistów, rowerzystów, a także tych, którzy zgubili w nocy drogę do domu. Wiek nie ma znaczenia, czekamy na tych dużych i małych.

 Do zobaczenia W ZODIAKUS HOSTEL w KRAKOWIE!



ZODIAKUS HOSTEL
Kraków ul. Augustiańska 4
tel: (12) 431 16 76
mail: abcadventure@op.pl
skype: zodiakushostel
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem najładniejszym miastem jest Kraków. Można tam spacerować po plantach albo udać się na Kazimierz. Zawsze jak tam jestem to odpoczywam w Le Scandale, ponieważ jest tam fajny klimat. Potem idę nad Wisłę i spaceruję ze znajomymi. Moim zdaniem w tym mieście nie da się nudzić.
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
ja z kolei kocham Poznań. Wrocław też, Gdańsk trochę, Kraków w ogóle. w Poznaniu zakochałam się od pierwszego wejrzenia, poznałam miasto bardzo dobrze przez ponad półtora roku pobytu tam i nie dam sobie wmówić, że jakiekolwiek miasto w Polsce jest od Poznania lepsze, piękniejsze, ciekawsze. mrr.
 

krystynkaQ

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Przepiękny jest Sandomierz, byłam tam niedawno z biurem Darrtell i nie moglam wyjsc z podziwu, jeszcze jak się chodzi z przewodnikiem to można się wiele dowiedzieć.
 

kosiarz00

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
jak sezon to Kołobrzeg a poza sezonem unikać tego miejsac :)) ciężko się tu mieszka ale przynajmniej świerze powietrze :)
 

Wersacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Of course że Kraków!! Ale piękna jest też Ostróda, tylko że to już dużo mniejsze miasto. Gdańsk też.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Lubię także Wrocław, bardzo ładne miasto. Przepiękna starówka, koniecznie trzeba odwiedzić kościół św Janów na starym rynku .Do tego oczywiście obowiązkowo Panorama Racławicka. Urzekł mnie jeszcze stary cmentarz żydowski. Po ciężkim dniu można natomiast napić się browaru restauracyjnego w lokalu Spiż , mają dobre piwka ważone na miejscu !
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Osobiście nigdy nie mogę się przekonać do Warszawy. Dla mnie to miasto jest za głośnie i za szybkie. Nie neguje oczywiście jego zabytków czy rożnych atrakcji. Do np. bardzo do gustu przydało mi Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Powązki. Myślę że Warszawa nie jest miejscem na wycieczkę, ale na taki krótki wypad 1-2 dniowy.
 
Do góry