nadpotliwość dłoni

Apache_Nazi

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam problem odnośnie nadmiernego pocenia się dłoni. Wystepuje on od jakiś 2 może trzech lat. Najczęsiej w szkole a przez ostatnie dwa tygodnie także w domu co mnie bardzo zdziwiło. Próbowałem tych wszyskich domowych sposobów ale bezkutecznie etiaxil też nie pomógł. Myśłe o jonoforezie i nie wiem czy to dobry pomysł. Proszę o wypowiedzenie się jakieś osoby która miała lub ma ten problem może jakieś rady mi poda czy coś w tym stylu. Pozdrawiam
 

cysta567

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witaj! Ja też mam problem z wiecznie spoconymi dłońmi, aż kapie. Żyję z tym około 10 lat i sama się dziwię, jak mi się udało z tym tyle czasu wytrzymać... Jednak nadpotliwość ta staje się coraz bardziej uporczywa, a sytuacji, w których "normalne ręce" są potrzebne, przybywa z roku na rok. Próbowałam wspomagać się środkami z apteki (Etiaxil, Antidral, Krem Uro), jednak nic nie przyniosło rezultatu. W tym tygodniu zamierzam pójść do dermatologa. Bo ciężko, naprawdę ciężko jest mi z tym już żyć. Jeżeli będzie konieczne, wykonam szereg badań, może natrafię jakimś cudem na przyczynę tej przykrej dolegliwości. O jonoforezie też coś słyszałam, jeżeli wizyta u dermatologa nie pomoże, trzeba będzie się chyba zainteresować tą metodą leczenia. Pozdrawiam.
 

revlis88

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
no wlasnie moze to byc spowodowane przez hormon TSH wytwarzany przez tarczyce. zrob sobie badanie krwi ze wskazaniem na poziom tego hormonu. jesli bedzie niewlasciwy, to lekarz zastosuje wobec Ciebie leczenie farmakologiczne hormonalne. jezeli to jednak nie sa problemy z tarczyca, to polecam Antidral. jest skuteczny. albo po prostu zwykly talk kosmetyczny. rowniez pomaga, ale tylko doraznie ;) pozdr
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Witam. Również mam ten problem, jest to dla mnie bardzo męczące, denerwujące. Co chwilkę chodzę myć ręce po to by zaraz znów się chować i wstydzić tego, co się z nimi dzieje, jest tak odkąd pamiętam i nie mam pojęcia dlaczego. A przy tej nadmiernej potliwości mam bardzo suche dłonie po zewnętrznej stronie, nie mogę używać kremów bo jak posmaruję a moje ręce postanowią mi zrobić na złość to się cała kleję i lecę do łazienki, żeby to zmyć :p
Już naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić
 

puzderko

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Jeśli zadne sposoby nie pomogą, możesz pomyśleć o zabiegu wstrzyknięcia botoksu. A może nadpotliwość występuje na tle nerwowym?
 

Darszi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie trzeba się skonsultować z lekarzem, dermatologiem. Trzeba wykryć przyczynę takiego stanu rzeczy. Jeśli chodzi o botoks, o którym poprzedniczka pisała no to jest to również jedna z opcji, bo stosuje się go miejscowo, aby zmniejszyć potliwość.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
@puzderko no właśnie wydaje mi się, że to może być na tle nerwowym, bo najczęściej występuje wtedy, kiedy się stresuję. A stresuję się niemal cały czas, czasem wystarczy, że po prostu pomyślę sobie "o nie, zaraz znowu będę miała mokre dłonie" i automatycznie się takie robią. Nawet teraz, kiedy o tym piszę. :/ Beznadziejny problem, bardzo, ale to bardzo uciążliwy jak dla mnie.

@Darszi ależ ja nie mam ochoty na żadne botoksy, mam 17 lat i nie chcę absolutnie nic w siebie wstrzykiwać. Poza tym to pewnie kosztuje.
 
Do góry