nadmierne pocenie się

carx

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
czesc!
Ja nie wiem :( poce sie niemilosiernie, stosowalam mnustwo antypersp. rowniez antidral i etiaxil (na sam etiaxil wydalam 150 zl!!!! bo raz kupilam latem, nie pomogl, pomyslalam, ze jest dla mnie za cieplo, wiec pozniej kupilam zima, oczywiscie nie pomogl, a 3 raz kupilam etiaxil na dlonie i tez nic :( ) Wystarczy ze wyjde z wanny, ubiore sie i zaczne ukladac wlosy i juz mokre pachy, a pozniej normalnie wielkie plamy mam na ubraniach :/
najbardziej poce sie pod pachami, pozniej na dloniach, troche na stopach, lekko na plecach. Ja juz nie moge!!! Wciaz chodze w czarnych bluzkach, ale ile to mozna!!?? Strasznie mi glupio, jak mam podac komus reke, a ona jest cala mokra, a o podnoszeniu reki juz nie wspomne :/
Macie jakies inne sposoby niz antidral czy etiaxil?? Nie mowcie mi o higienie, bo o to akurat bardzo dbam :)
pomozcie....
 

Panna Migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
37
Punkty reakcji
0
Ja polecam Antidral. :eek:k: Jest dostępny w aptece za ok. 13 zł. Używałam w sierpniu bo strasznie się pociłam a nic innego mi nie pomagało. Teraz nie używam go, bo nie ma po co. Poprostu nie pamiętam już jak to jest się spocić. Ulga ogromna. :D
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Jeżeli zadne środki nie pomagają, to może warto przejść się do lekarza ?? Nie wiem ile masz lat, ale to może być związane z wiekiem dojrzewania... hormony szaleją.
 

carx

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Panno Migotko, pisałam wyżej, że Antidralu używałam. :) i nie pomógł :(

a.n.i.u. mam 17 lat, hormony szaleją. A do lekarza to jakiego? Dermatologa?
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Może najpierw idź do internisty i on Cie skieruje. Ale dermatolog powinien pomóc ;) ewentualnie odesle Cie do innego specjalisty. To Ci też może samo przejść, ale lekarz pomoźe w jakiś sposób zminimalizowac to pocenie, bo wierze, że to strasznie uciążliwe.
 

carx

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Oj bardzo uciążliwe :/ Chodzę tylko w czarnych bluzkach, bo na innych widać plamy :/ No nic, udam się do lekarza po skierowanie do dermatologa. Dzieki za pomoc.
 

Panna Migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
37
Punkty reakcji
0
Antidral kupisz w aptece za ok. 13 zł. Na buteleczce jest opis jak go stosować, czyli wieczorkiem nakładasz Antidral na pachy tak jak antyperspirant w kulce i już. :eek:k:
 

Katie_1988

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
370
Punkty reakcji
1
Wiek
36
no wieczorem...rano się myjesz :) i looz. Ja od jakiegos tygodnia ''leczę się'' antidralem i jest spoko! Zero plamek pod pachami :D POLECAM NAPRAWDE POMAGA!!!
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
A mi sie wydawalo ze na wieczor tzn na noc nie powinno sie uzywac antyperspirantow bo cos tam zatyka i skora nie oddycha...
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
A mi sie wydawalo ze na wieczor tzn na noc nie powinno sie uzywac antyperspirantow bo cos tam zatyka i skora nie oddycha...
Ale to przecież lek jest :)
W nocy zawsze szybciej się leczysz.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja też miałam z tym problem, ale oprócz wieczornego mycia myję pachy też i rano i dopiero potem używam antiperspirantu. Mi 2 razy dziennie wystarcza, ale Ty możesz podmywać się częściej. I zawsze zmywaj dokładnie mydło!
 

Little insane

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2005
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
tez mam ten problem... moze nie az tak bardzo jak jest opisane wczesniej , ale niestety tez się pocę :/ dla mnie skuteczne (oczywiscie nie na dlugo, bo jak jest gorąco to i tak się spocę troche, ale oczywiscie mniej i nie czuc zapachu potu) Lady speed stick. Wiadomo ze to nie zapobiega całkowitemu poceniu się ale u mnie trochę zmniejsza. chodzę praktycznie tylko w koszulkach na ramiączka, ale z krotkim rkawkiem tez się zdarzy.
Mysle ze musze wyprobowac Antidral, moze pomoze ;)
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
A mi sie wydawalo ze na wieczor tzn na noc nie powinno sie uzywac antyperspirantow bo cos tam zatyka i skora nie oddycha...
a ja slyszalam, ze zbyt czeste stosowanie antyperspirantow i przede wszystkim nie zmywanie ich na noc blokuje pory i moze nawet prowadzic do przykrych dolegliwosci.

a jezeli chodzi o walke z nadmiernym poceniem sie to rzeczywiscie najlepiej udac sie do lekarza.
a narazie mozna zmienic cos w swoich nawykach. np alkohol, kawa, papierosy i pikantne potrawy powodują rozgrzanie organizmu od środka; gruczoły potowe mobilizują się wtedy do bardziej wytężonej pracy. moze warto zrezygnować z używek i ostrych dań..

warto tez pozbyc sie zbednego owlosienia (wiem z wlasnego doswiadczenia :p ). Zalegający na włoskach pot stanowi świetną pożywkę dla bakterii.. stad nieprzyjemny zapach potu..

dodatkowo slyszalam jeszcze o tym, ze zimna woda powoduje skurczenie ujsc gruczolow potowych na jakis czas.. Jeśli wiec chlodniejsza woda obmyjemy nasze cialo jako zwieńczenie kąpieli lub ciepłego prysznica mozemy zmniejszyc aktywność gruczołów potowych..
 

gienia

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
18
A można kupić ten Etiaxil jakoś przez internet? Bo nie mogę go znaleźć w żadnej aptece, a chciałabym go wypróbować.
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
Gieniu , wystarczyło poszukać na Allegro ,tam jest wszystko ;) niżej wstawiam linka...

Etiaxil>Kliknij<

Chciałam wczoraj kupić Antridal ale niestety się skończył :p Ide jutro..
U mnie kosztuje ok.13,50 a Etiaxil 36,00 :)
 
Do góry