Nadmierne owłosienie

Iris1401

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
UK
Mam 20 lat i od dwóch lat stałego partnera, z którym mieszkam za granicą. Każda normalna para w stałym związku uprawia seks, jeśli nie regularnie to przynajmniej od czasu do czasu... U nas jednak życie seksualne zamarło. Głównym tego powodem jest mój wstyd, niemożliwe do pokonania odczucie, że moje ciało jest nie atrakcyjne i mało kobiece... Wiąże się to z nadmiernym owłosieniem, jakie występuje w okolicy bikini, na brzuchu, wokół sutków... Nie potrafię żyć z tym normalnie, przysparza mi to wstydu, zaniża samoocenę, czyni moje życie jakimś istnym horrorem. Nie mogę nawet sobie wyobrazić jak mogłabym się rozebrać przed partnerem, pozwolić mu dotykać swojego ciała bez obaw, że natknie się zaraz na kępkę sztywnych, czarnych włosków w miejscu, gdzie u normalnej kobiety powinno ich nie być. Poza tą obrzydliwością, która mnie dotknęła czuję, że brak mi fundamentalnych cech kobiecych, jak np. wydatny biust... Jestem zakompleksiona, zamknięta w sobie, odstręcza mnie własne ciało i problem ten zaczął wywierać na mnie monumentalny wpływ, gdyż z czasem zarost przybiera na ilości, gęstości i pigmencie włosków... :(
Wymyśliłam niedawno, że poddam się kuracji hormonalnej zawartej w tabletkach antykoncepcyjnych, tym samym zabezpieczając się przed ciążą, pozbywając się bolesnych miesiączek, niechcianych włosków i wyprysków przed każdym kolejnym okresem... Przy tym ,szczerze wyznam, mam nadzieję, że przytyję choć trochę i moje piersi (jeśli tak mogę je nazwać) przybiorą na masie...
Jednak gdy zaczynam czytać o tym wszystkim w necie to sama nie wiem, czy powiedzie się ten pomysł, bo pomijając wszystkie zalety stosowania antykoncepcji i zawartych w niej hormonów, ma ona też swoje złe strony. Poza tym, nie wiem jak skłonić ginekologa by przepisał mi środki z androgenami, które wyzwolą mnie od życiowego koszmaru- nadmiernego owłosienia... Czy macie jakieś pomysły na przekonujące argumenty? I co myślicie o tym rozwiązaniu? Brałam również pod uwagę wypalanie laserowe, ale to dość drogi interes jak na ilość miejsc, gdzie chciałabym to zastosować...
Proszę, pomóżcie... ;(
Ja już nie wiem co robić......
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Po prostu idź do tego lekarza a on sam na pewno zaproponuje Ci tabletki których potrzebujesz, nadmierne owłosienie jest wystarczającym argumentem.
Jeśli boisz się skutków ubocznych to chyba znaczy, że nie jest tak źle. Podobno tonący brzytwy się chwyta. Spróbuj z tabletkami, ale pamiętaj, że to trochę potrwa zanim zauważysz zmiany, więc nie poddawaj się przy pierwszym opakowaniu... To Twoja szansa na normalne życie, bo kompleksy na pewno Ci je utrudniają.
A biust to tylko biust. Jak aż tak boli Cię jego rozmiar to zbieraj na operację plastyczną.
I pogadaj o tym ze swoim facetem, razem raźniej. Wiem, że możesz się wstydzić, ale nikt nie domyśli się że masz problem póki o nim nie powiesz. W sumie możesz mu nawet swój temat pokazać tutaj, może tak będzie Ci łatwiej
 

lusiak93

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Zapewne cierpisz na hirsutyzm. Poradź się lekarza co w tym wypadku robisz, powinien Ci pomóc, więc nie martw się o to, jak go nakłonić do wypisania tych tabletek.
 

Iris1401

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
UK
dziękuję. w poniedziałek idę do lekarza... zdecydowałam się w końcu. Mam nadzieję, że będzie wyrozumiały i przepisze mi te tabletki, bo czytałam na innych forach, że niektórzy lekarze uważają takie owłosienie za normalne... Jeśli trzeba będzie to pojadę do kliniki na prywatną wizytę. Mam już dość. To rujnuje mi życie... W życiu nie byłam na pływalni... bo jak można się pokazać w stroju mając takie ciało...
Dzięki za porady, podbudowały mnie zwłaszcza te dwa komentarze. Co do pierwszego to niestety ale golenie takiego zarostu czy jakakolwiek depilacja w niczym nie pomagają, a wręcz pogarszają sprawę, bo włoski odrastają, ciemnieją i jest ich coraz więcej... i gdyby tego było mało to na dodatek skóra w niektórych miejscach jest tak wrażliwa, że robią się krostki wokół cebulek włosów i bolą...
Chcę się od tego uwolnić raz na zawsze, a golenie w tym nie pomoże.
 

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
hmmm... po depilacji z tego co wiem to chyba powinny włosy słabnąć. No ale tak czy inaczej wizyta u endokrynologa konieczna. Jeśli lekarz uważa to za coś normalnego, to chyba najlepszy znak, żeby zmienić lekarza. O ile się nie mylę, to kuracja hormonalna jest dość popularna w tego typu przypadkach. Można ew. się zastanowić jeszcze nad jakimiś środkami wspomagającymi, np. lekami w kremie do twarzy z eflornityną.
 
Do góry