Nadmierne Owlosienie -linia Bikini

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Witam :D
Czy depilujecie swoja linie bikini?Jeeli tak to czy po tym nie wyskakuja wam drobne czerwone krosteczki?
U mnie jest taki problem,ze po kazdej depilacji mam maluskie czerwone krosteczki a na drugi dzien juz mi wloski odrastajja i wstydze sie zalozyc normalnych majtek i wyjsc na plaze!!

kTOS MI COS PORADZI?!?!
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ja też mam ten problem :rumieniec:
Ja używam do tego celu kremu do depilacji. I krostek nie mam.
Wcześniej usuwałam włoski maszynką i wtedy pojawiały się krostki:/ Do tego miałam cholernie podrażnioną skórę.
 

SZYBECZKA85

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2006
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
ŁÓDŹ
tez posiadam ten problem <_<
uzywam maszynki na poczatku mialam tez te krostki ale teraz juz nie mam gole sie tak czesto ze chyba moja skora sie juz poprostu przyzwyczaila
chce sprobowac kremu do depilacji ale nie wiem czy poskutkuje <_<
 

fafiti

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
216
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Stalowa Wola
Krostki wyskakują gdyż włoski nie są wystarczająco zmięczone a skóra nawilżona. mi równiez na początku, jak zaczęłam golić okolice bikini, pojawiały się krostki, lecz kupiłam sobie krem do depilacji, który zmiękcza włoski i zamiast dołączonej szpatułki, włoski usuwam normalnie maszynką ;). ten krem również opóźnia odrastanie włosków ale poza tym gdy wloski są zmiękczone to łatwiej schodzą podczas golenia i to są dwa główne powody dzięki którym włoski zaczynają odrastać nieco później (mi po 3-4 dniach) i wtedy powtarzam zabieg ;).
 

Toffee

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta
fafiti a jakiego kremu uzywasz?! :D
Wiecie np na nogach wlosy mi sie wrastaja:/ i czaly czas mam takie czarne kropy ;(
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
ja w okolicach bikini uzyskuje lepsze efekty golarka niz kremem do depilacji. Krostki mam, ale troche mniej, ale swędzi jak cholera :/ słyszałam, ze dobra jest maść alantan (niestety skończyla mi sie kilka lat temu i nie zdążylam jej jescze zakupić... :p )
 

Maggot

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sandomierz
Są to bardzo wrażliwe miejsca :] nie ma więc co się dziwić , ze występują podrażnienia w postaci czerwonych kropek , czy też wyrastające włoski. Jets na to , jednak sposob :).
Po depilacji należy robić peeling w miejscach gdzie została ona wykonana(tzn. pod pachami , w okolicach bikini i na nogach) , może to być też zrobione zwykłą gąbką do kąpieli "tą szorstką stroną".
Nie powinno byc wtedy tych ropnych kropek. Bo one pojawiają się dlatego , że gdy włos zostanie usunięty razem z cebulką , nie ma jak "przedrzeć się" ,wyrosnąć przez tą starą skórę. Trzeba ją dlatego usunąć peelingiem :].

A co do samego tematu depilacja okolic bikini to podstawa :].
Musi być jakaś estetyka i higiena. Ja proponuję maszynkę do golenia+piankę , a na koniec jakiś nawilżający krem :). Bo sam krem do depilacji może podrażnić zbyt delikatną skórę i wg mnie niezbyt nadaje się do tego , żeby "tam" golić włosy. Depilator znów jest zbyt "brutalny" :]. Maszynki najlepiej się nadają i ew. plastry , np. Veet :].
 
D

Darunia15

Guest
Ja też mam taki problem,i chyba musze sie posłuchać waszych rad i spróbować kremu do depilacji :*
 

Elena

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Też mam taki sam problem. Niewiem jak wygląda ten krem do depilacji i niewiem gdzie go kupić. Narazie muszę golić je maszynką jednorazową. Ale często muszę powtarzać te same czynności. Ale za bardzo nie przejmuję się tym ;)
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
no wiec jesli chodzi o bikini to powinniscie urzywac kremu do depilacji bo po nim nie powinno sie nic robic
po maszynce zazwyczaj zostaja chrostki wiec nie polecam...

Maszynki najlepiej się nadają i ew. plastry , np. Veet :].
o nie...tylko nie plastry
to jest najgorsze co mogli stworzyc
jeszcze na nogi obleca ale do okolic bikini odradzam
podrazniaja one skore, wcale nie dzialaja tak dobrze jak je reklamuja, sa trudne do zmycia jesli wosk zostanie na ciele i moga powodowac since na delikatnej skorze....wiec nie radze urzywac
 

Cameron

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
w okolicach bikini nie mam aż tak nadmiernego owlosienia, zebym musiala je golic. ale kupilam sobie ostatnio bardziej wciete bikini, i niestety bede musiala zaczac sie golic w tych miejscach:/.
 

ema87

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2005
Posty
722
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Białystok
ja używam depilatora i jest ok :) ewentualnie proponuję woskiem np u kosmetyczki, taki interesik kosztuje 25 zł i starcza na długo :)
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Też mam taki sam problem. Niewiem jak wygląda ten krem do depilacji i niewiem gdzie go kupić. Narazie muszę golić je maszynką jednorazową. Ale często muszę powtarzać te same czynności. Ale za bardzo nie przejmuję się tym ;)
Taki krem do depilacji (cały zestaw) np. firmy Veet kosztuje 30 zł :eek:
Szaleństwo!
Znajduje sie w nim krem do depilacji (wcale nie specjalny taki jak stosuje sie na nogi) i krem z ceramidami na podrazniona skórę.
Ja tego kremu nie uzywam bo nie potrzebuję.
A z całym tym zestawem dałam sie nabrac mogłam wziąc najzwyklejszy krem do depilacji...
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja użyłam do bikini zwykłej maszynki do golenia Gilette i wcale nie miałam czerwonych krostek, no może 1 :p
A Wy depilujecie tylko na linii bikini czy wszystko?
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ja użyłam do bikini zwykłej maszynki do golenia Gilette i wcale nie miałam czerwonych krostek, no może 1 :p
A Wy depilujecie tylko na linii bikini czy wszystko?
Raczej tylko na lini bikini w reszte nie chce mi sie bawić.
Mam złe wspomnienia :bag:
 
Do góry