Na kogo zagłosujecie w następnych wyborach i dlaczego?

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Iron Duke no w końcu jakiś w miarę konkretny post żebyś jeszcze nie wybielał PO kaczyzmem PISu jedni i drudzy są siebie warci
plus za słabość do TRÓJKI której ja też fanem wieloletnim jestem :eek:k:
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
IronDuke napisał:
Tuskowi ta sprawa tak szkodzi, że dopuszczam możliwość prowokacji ze strony PIS. W prokuraturze i w służbach jest mnóstwo ludzi tamtego środowiska, mogących z okazji skorzystać. Pamiętaj, ONI działali zgodnie z literą prawa! Nawet wkur.... premier niewiele może w tej sprawie zrobić.
Analogicznie można bronić każdej niepierwszej ekipy przed każdym systemowym zarzutem. Zgodnie z literą prawa mogłoby się dziać to samo także za PiS, ale nie działo się. Działo się zgoła co innego, zatem wygląda na to, że nie jest tak, iż każde prawo zostanie skonsumowane. Jeżeli możesz wypić kawę i sok z cytryny to nie jest wcale powiedziane, że wypijesz obydwa napoje. W szczególności jeżeli możesz iść w prawo jak i nikt nie powstrzyma Cię od obrania drogi przeciwnej - nie musisz pójść obydwiema. Polityka wymaga dokonywania wyborów.

IronDuke napisał:
A minister Jurgiel z rządu PIS, wysłał po dziennikarskiej prowokacji limuzynę rządową po Ojdyra Rydzyka!
I czego TO dowodzi?
W tej dyskusji dowodzi mniej więcej tego samego, co wykup mieszkań dla biednych(dopłaty z budżetu) przez biednych posłów PO.
Jeżeli zaś miałbym analizować samo wystąpienie cytowanego fragmentu, to może ono wskazywać, że wiele innych tematów interesuje Cię w nie mniejszym stopniu, niż temat dyskusji, w jej trakcie.

IronDuke napisał:
Przecież nie możesz nie rozumieć? Jedna partia, o marginalnym poparciu społecznym(w 2005 na PIS głosowało niecałe 12% dorosłych Polaków!), "ukradłą" nam, społeczeństwu, Media Publiczne!
Po raz pierwszy w historii III RP, w Radiokomitecie nie było nikogo z opozycji!
Media te, stały się pisowską szczekaczką! Uruchomiono na masową skalę czystki personalne, obejmujące każdego, kto nie podporządkowała się bezwarunkowo linii partyjnej!
I to była ta inwigilacja? Zapaść gospodarcza? Tak jak pisałem wcześniej - mamy taki mainstream, jaki mamy. Zresztą mógłbym odeprzeć, że obecnie władzę w mediach sprawuje PO i nie mamy praktycznie żadnego kanału pro-PiS, podczas gdy nawet za czasów mrocznego kaczyzmu ostało się takich kilka. To są takie "mniej istotne" rzeczy, ponieważ wszystkie partie dążą tu do tego samego. Zgodzę się jednak, że ważne jest zapewnienie różnorodnych mediów - jak się pewnie domyślasz "pisowskie' TVP podnosiło tę różnorodność, szczególnie że i samo nie było takie czarno-białe.

IronDuke napisał:
Ku....! Czym TO się różniło od PRL???
To bardzo słaby argument, starczy wspomnieć na poziom edukacji wyższej z późnego PRL i zestawić go z obecnym aby upadł mit, jakoby wszystko co dawniej było już czystym złem. Także wolność gospodarcza, ustawa Wilczka...

IronDuke napisał:
Ja mam z PIS-em prywatne rachunki. Sk..... przejęli "moje" radio - Program III PR, i zmienili je w "szczekaczkę". Radio, na którym się wychowywałem i słuchałem prawie 40 lat!
Trzeba było tak od razu. Myślę jednak, że wartość radia jest zupełnie nikła w zestawieniu z wartością poziomu życia w kraju.

IronDuke napisał:
Nie twierdzę, że w polityce są sami święci. Ale, zależy mi na tym, by to nie służby specjalne wybierały w Polsce Parlament!
Ktoś fałszował wybory? Ten argument nie jest poparciem Twojego stanowiska.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Na PO. Dlaczego? Bo popieram ich politykę. Chociaż to, co Tusk zrobił ze stadionami, to już spore przegięcie.
 

Żywia

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
4
Na PO. Dlaczego? Bo popieram ich politykę.
:D
I oto mamy przykład, moi kochani, jakimi argumentami podpierają Polacy swoją decyzję, na kogo oddadzą swój głos. Jak ma w tym kraju być dobrze, jeśli ktoś popiera niewidzialną i niedotykalną POlitykę platfusów?

W takim razie ja głosuję na Jaremę Wiśniowieckiego. Niech zrobi tu porządek.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
No zgoda ale tak jest w demokracji i należy przywyknąć.
 

Żywia

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
4
No zgoda ale tak jest w demokracji i należy przywyknąć.
No nie wytrzymam :D A co, jeśli ja się nie godzę na demokrację? Chłopcy, bagnet na broń, ja pójdę na pierwszy ogień! Jeśli stado przykurzonych baranów idzie bezmyślnie za swoim pastuchem, nie można się bać iść pod prąd. To ciągle tylko stado baranów , pogodzonych z losem i "przywykłych do tego, jak jest w demokracji", nakarmionych przeżutą papką wszelkich manipulacji. Nie należy przywykać. Należy nie bać się walczyć o swoje i mieć odwagę. Tu siła rodzi się w jednostce, potem w grupie i w tłumie. To jest obowiązek wobec siebie i wobec ojczyzny.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Iron. Bzdury piszesz. Jakie tłuczenie młotkiem laptopa? Masz jakieś przesłanki, że tak było? Czy tak Ci ślina na język przyniosła? Z tego co wiem, to z uszkodzonego laptopa odtworzono wszystkie dane. Ta cała wielka afera polegała jedynie na tym, że minister uszkodził służbowego laptopa. Nie znaczy, to, że wykasowanie danych nie miało w Polsce miejsca. Minister Jakubowska zdaje się sformatowała swój służbowy dysk po odejściu ze stanowiska, ale było z tego więcej śmiechu, niż prawdziwej afery, bo bidulka nie wiedziała, że dla informatyków odtworzyć stan poprzedni to bułka z masłem.
Nie jest wielkim problem, że zatrudniono dziennikarza, po mailu z kancelarii, bo to w naszym kraju, (jak mamy wierzyć demokratycznym) to normalne i masz racje nie różni się wiele od PRLu, bo niby dlaczego ma się różnic? Zrobiono coś by zlikwidować PRL poza fasadą? Problem w tym, że dziennikarze na ten temat milczeli, a przecież wydaje się, że to świetna okazja przywalić konkurencyjnym mediom publicznym. Włączyłem TVN, myślałem, że będzie burza, wszak są oni specjalistami od afer. Kiedy posłowie PISu zepsuli meleksa, zapraszali do studia ekspertów w tej sprawie, zrobili pół godzinny reportaż prosto z Krety. A tu klops. Ani słówkiem.
Co ciekawe. O ile zyskaliście masy tłumoków, to wielu myślących ludzi zachęciliście do PIS,. ale po co PO myślący ludzie? Od myślenia jest Tusk, ewentualnie kilku przydupasów.
Natomiast wiele ludzi krytycznie patrzących na PIS, się z nim solidaryzuje.
Ile osób słyszało o aferze konta spółki komandytowej, gdzie znikały pieniądze skarbu państwa. Ile ludzi wie o aferach, o których można czytać w internecie, o tym ile na prawdę kosztowały orliki?. A ile słyszało o aferze dorszowej, psie Sabie obgryzającym meble i wannie Wasermana? To są właśnie podwójne standardy. Od PISu wymagaliście standardów ostrzejszych niż szwajcarskie, a PO robi sobie co chce, tak jak robiło.
Co do tej serwilistycznej prokuratury, to jakoś dziwnym trafem, tępiła ona ciągle posłów PIS. Niekiedy za smieszne jakieś biurokratyczne pierdoły w stylu nie dopilnowanie formalności. Taki Macierewicz, właściwie większość czasu spędza jako oskarżony w sądzie lub na przesłuchaniach. A biedny doktor G, na którym wszyscy się litują, jego śledztwo najpierw niemożliwie przewlekano, a potem mimo opinii zagranicznego specjalisty, że przyczyniał się do śmierci, umorzono. Powód. Złe tłumaczenie opinii wybitnego zagranicznego specjalisty. Co prawda na wniosek rodzin ofiar, sąd kazał wznowić śledztwo i pewnie dalej będą przewlekać.
Więc o jakiej pisowskiej prokuraturze mówisz? Dobrze Ci się gada, ale próbuj trzymać się prawdy. Juz pisałeś kiedyś brednie o przejmowaniu rzepy przez PIS, po czym dałem Ci konkrety i zamilkłeś. Teraz dalej fantazjujesz o Białorusi i Kaczyzmie.
Jesteś beznadziejnym przypadkiem i pewnie już się nie otrząśniesz, ale niech serio pomyślą ci, którzy chcą by w Polsce coś się poprawiło. Powiedzmy że dochodzi do władzy jakiś Korwin i próbuje przepędzic złodziei co nie w smak złodziejom i tym co u nich w kieszeni. Co się dzieje... upuszcza i uszkadza telefon. TVN robi reportaże o tym, jak niszczy się mienie państwowe, wszak telefon nie wiadomo ale pewnie państwowy. P{otem reportaż o braku szacunku do mienia. Wywiad ze specjalistą od służb specjalnych co to mówi o SMSach które chciał pewnie ukryć i tak dalej. Nasępnie młodzi wykształceni Ironowie opowiadają już plotki o panującym Korwinizmie gorszym od stalinizmu i o tym jak Korwin torturuje ludzi w kazamatach. Korwin musi odejść, a złodzieje wracają. Ciężko to przewidzieć?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
jak tak patrze na sondę to SLD to pewnie Pawian ale ciekawi mnie te 6 głosów na PO i 6 na Palikota ... przyzna się ktoś publicznie do tych głosów ? :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Kto głosował na: PO
fire_next , mariuszpl88 wilk_szary , Reth_ , piksel-2 , Cyr4x
to głosował na: Ruch Poparcia Palikota
Gressil , szpak123 , Renowatorrr , SzklanaDama , D_K , tomcio2416

Sonda jest jawna Albo. Nie musisz się głowic.

Ja się jeszcze zastanawiam. Pewnie Korwin, o ile nie będzie legitymizował Tuska, bo to dla mnie pierwszy problem RP jak na razie.
 

lesorres

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mnie zastanawia dlaczego w tej sondzie nie ma miejsca dla SDPL, a jest np dla JKM, który w sejmie ostatni raz spacerował jako poseł w '93 albo Ruch Palikota, który w takim kształcie w sejmie nie był w ogóle?
Mi najbliżej poglądowo jest do SDPLu i chcę głosować na ludzie z tej partii.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Rzeczywiście przydałoby się tą sondę poprawić. Zwłaszcza że jak pisałem wcześniej zamiast JKM powinno byc. UPR-WIP, powinno byc tez zwykłe UPR i oczywiście SDPL, albo przynajmniej możliwość zagłosowania na kogoś spoza wymienionych,
 
S

Sumik777

Guest
Na nikogo bo nie ma w polityce ludzi, którzy są w sejmie żeby zmienić kraj a nie nachapać się pieniędzy.

Kiedyś znajomy powiedział jedno mądre zdanie odnośnie polityki: "koryto się nie zmienia, tylko świnie się zmieniają".


Pozdrawiam.
 
P

patka89

Guest
Zamiast korwina powinno być Kongres nowej prawicy
Tutaj jest manifest nowej prawicy, zapraszam do obejrzenia:

http://www.youtube.com/watch?v=SkQH1jELNCY
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
ewelinagrzyb,

Na pewno nie oddam swojego głosu na Tuska i całą tą jego bandę PO. Będę głosowała na PiS.

Z czystej ciekawości zapytam, kto poza Jarosławem Kaczyńskim, w "całej tej bandzie PIS" budzi Twoją sympatię, bądź szacunek?

Sumik777,

Na nikogo bo nie ma w polityce ludzi, którzy są w sejmie żeby zmienić kraj a nie nachapać się pieniędzy.

Twój wybór, Twoja decyzja. Wiesz, że nie idąc na wybory "głosujesz" na radykałów i oszołomów?
Im niższa frekwencja, tym większy udział skrajnych ugrupowań.
Dlatego PIS robi co może, by zohydzić młodym demokrację i wybory!

Lobo2007,

Bzdury piszesz. Jakie tłuczenie młotkiem laptopa? Masz jakieś przesłanki, że tak było?

Mam, oglądałem "corpus delicti" w TV. Nie wyglądał jak po spadku z biurka, ale jak po bliskim kontakcie z młotem!
Lobo, to rzecz bez znaczenia na tle całej aktywności czołowego hunwejbina PIS-u. Za doprowadzenie do zapaści polskiej transplantologii, powinien chodzić w pokutnym worze! Zrobił to z niskich pobudek, dla paru procent wzrostu w słupkach poparcia. Nie zastanawiając się nad konsekwencjami.
Za demoralizację polskiej prokuratury! Poddawanej jak w komunie, łamaniu sumień. Albo robisz co każemy, albo, przenosimy Cię na odpowiedzialne stanowisko w Psiej Wólce.
Za demontaż państwa prawa, gdy chłystek bez żadnego doświadczenia w zawodzie, pomiatał profesorami! Gdy Minister Sprawiedliwości kwestionował wyroki i pouczał sędziów jak mają sądzić. A niepokornych "dyscyplinowano" lustracją.

Jesteś beznadziejnym przypadkiem i pewnie już się nie otrząśniesz

Jestem. Ponieważ miałem skromny udział w odzyskaniu wolności. I nie pozwolę, by mali ludzie marnej konduity, znów nam ją odebrali.
Nie rozumiesz jakie TO ważne, bo nie żyłeś w zniewolonym społeczeństwie.


Lobo,

żaden rząd nie jest i nie będzie idealny. Krytykuj, domagaj się zmian. Ale uważaj, by w reformatorskim zapale nie wpaść "z deszczu pod rynnę".
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Za demoralizację polskiej prokuratury! Poddawanej jak w komunie, łamaniu sumień. Albo robisz co każemy, albo, przenosimy Cię na odpowiedzialne stanowisko w Psiej Wólce.
Zabawne szczególnie przy informacjach ze na kilka dni przed wizyta Obamy odwołano prokuratora który zajmował sie wiezieniami CIA w Polsce. Prokurator był bardzo dociekliwy i chciał stawiać zarzuty politykom i urzędnikom i nagle usuneli faceta bez kompetnego powodu. Oczywiscie Komorowski zapewnił wszystkich ze to nie naciski polityczne, ale sam nie wiem co było tego przyczyną :)Pewnie do tego sie nie odniesiesz tak jak do afer w wykonaniu PO.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
po pis to to samo zajmują się problemami które sami stworzyli nie chcą nie umieją czy nie mogą inaczej, zajmie dziesięć lat zanim coś się zmieni, problem w tym że wtedy Polska zbankrutuje a my pracom będziemy od dawać długi, poco więc będzie utrzymywać państwo? ktoś je zwyczajnie zlikwiduje.
 
Do góry