Na jaki zawod

Lukasinho933

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam koncze niedlugo 3gim i ide do zawodowki. Na jaki zawod najbardziej oplaca sie isc? Myslalem o cukierniku
 
M

MacaN

Guest
Opłaca się na inne zawody, pytanie, czy chcesz w nich pracować. Spytasz, jakie? Proszę bardzo:
  • elektryk
  • spawacz
  • drwal
  • rzeźnik
 
M

MacaN

Guest
No to elektryk ( po zawodówce to pacykarz, jak to mówił mój prowadzący na szkoleniu SEP :D ), albo rzeźnik.

Szczególnie doświadczeni rzeźnicy maja bardzo dobrze płatna pracę za granicą. W Polsce to chyba lepiej kuć dziury w ścianach i kłaść kable, a i jak do Europy wyjedziesz to poniżej dwójki z przodu nie zejdziesz. W sumie niezależnie od tego, czy tu, czy tam dwójka na rękę będzie :) ( co najmniej )
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Co Ty mu proponujesz, MacaNie? To trzeba serca nie mieć, żeby decydować się na taką pracę. :beczy:
Jeżeli chcesz iść na cukiernika, to idź. Nie widzę przeciwwskazań.
Inne zawody, które Ci polecam, to:
- elektryk
- kucharz
- fryzjer
- mechanik pojazdów samochodowych
- malarz-tapeciarz
 
M

MacaN

Guest
Rzeźnik dobrze płatna praca. Chciałem się załapać za granicą na wakacje, ale wymagają doświadczenia :(

Choć fakt, w ubojniach np. W Holandii stoi się po łydki we krwi. Trzeba mieć nerwy i węch ze stali.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Rzeźnik dobrze płatna praca. Chciałem się załapać za granicą na wakacje, ale wymagają doświadczenia
Oj, nie smutaj. Doświadczenie zawsze można zdobyć. :)
 
M

MacaN

Guest
Nie po to studiuję lotnictwo i kosmonautykę, żeby pracować regularnie na ubojni świń :D po prostu na wakacje będę pracował w innej branży.
 

wsite

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Elektryk i idź do technikum bo tylko lata stracisz chyba że interesuje Cię praca na budowie lub za psie pieniądze. I życie Cię nauczy, że ten po technikum będzie zarabiał więcej od Ciebie.
 
M

MacaN

Guest
W zawodówce nauczą go więcej niż w technikum, nie mówiąc o tym, ze nie tak łatwo jest zostać technikiem. Ukończenie szkoły to jedno, uzyskanie tytułu - drugie.
 

Lukasinho933

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Technikum nie wchodzi w grę.. Nie poradzilbym sobie. Moje plany to zagranica. Ojciec pracowal w Anglii Niemczech Austrii Irlandii, teraz pracuje w Norwegii za 8-10 tys zł. Sam w zawodowce byl. Mowi mi ze jakbym tylko jezyk znał, to roboty jest bardzo duzo. Jesli chodzi o cukiernika to z poczatku troche sobie porobie w tej cukierni a potem wyjazd :)
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Aby zostać dobrym fryzjerem trzeba mieć to coś. To nie tylko technika. Mój fryzjer przez sprawia, że przez 10 mninut jestem Panią tego Świata, Jestem jedyna najpiękniejsza. Nie jest ważna kolejka takich samych jak ja. Jeśli to masz w sobie zostań fryzjerem- Panem Kobiecych Dusz.
 
Do góry