Na czym zależy Polakom?

emigracja

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Skoro na każdy temat to może coś politycznego.

Czy aktualnie żyjemy w wolnej Polsce? Czy jesteście zadowoleni ze swobód obywatelskich? Z wolności słowa?

Tak na to pytanie odpowiadają Polacy:

http://www.youtube.com/watch?v=JcmMVEiSkdc&feature=plcp
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wolność słowa jest niepełna (antykomor) , Największa jest w internecie.
Suwerenność Polski jest ograniczona przez UE i NATO. Możliwe, że jest to opłacalne ze qzględu na zapewnienie nam ochrony przed najazdem Hunów.
O prawach obywatelskich można mówić różnie.

Co musiałoby się stać, bysmy utracili wolność? Suwerenność utracimy po wklejeniu Polski do imperium Europa.
Co zrobić, by zapobiec utracie suwerenności? Zmontować blok PAŃSTW w centrum Europy skierowany obronnie przeciwko Rosji i przeciwko Niemcom.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Abym utracił wolność musiałbym mnie ktoś zamknąć, zniewolić, zakazać, ograniczyć, tymczasem nikt tego nie robi, ani w Polsce ni Bangkoku, ni na Seszelach, nawet w Ekwadorze ni w Meksyku - mało tego, tam człowiek czuje się bardziej wolny, niż w wielu innych cywilizowanych krajach, obwarowanych durnymi przepisami. Ja czuję się wolny i to bez znaczenia gdzie mieszkam, gdzie zarabiam czy tracę. A wolność państwa czy jego suwerenność - co to jest właściwie i do czego mi to ?
Zabawne ale tylko dwie panie z tego filmu myślą podobnie jak ja jedna powiedziała, że jest problem z wolnością wyboru stylu życia, a druga, że aby utracić wolność ktoś musiałby ją zamknąć w domu bez klamek - chyba jestem kobietą :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Polakom zależy na dobrej, nieźle płatnej pracy.
Starszym Polakom śni się emerytura, umożliwiajaca popdróże krajoznawcze i dostatek jedzenia oraz wyposażenia mieszkania, przy niezbyt wysokich cenach.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Abym utracił wolność musiałbym mnie ktoś zamknąć, zniewolić, zakazać, ograniczyć, tymczasem nikt tego nie robi, ani w Polsce ni Bangkoku, ni na Seszelach, nawet w Ekwadorze ni w Meksyku - mało tego, tam człowiek czuje się bardziej wolny, niż w wielu innych cywilizowanych krajach, obwarowanych durnymi przepisami. Ja czuję się wolny i to bez znaczenia gdzie mieszkam, gdzie zarabiam czy tracę. A wolność państwa czy jego suwerenność - co to jest właściwie i do czego mi to ?
Zabawne ale tylko dwie panie z tego filmu myślą podobnie jak ja jedna powiedziała, że jest problem z wolnością wyboru stylu życia, a druga, że aby utracić wolność ktoś musiałby ją zamknąć w domu bez klamek - chyba jestem kobietą :)
No dobra i uważasz, że każdy w Polsce jest w podobnej sytuacji? W ten sposób każdy kraj można nazwać wolnym. Wolni są nawet mieszkańcy Korei Płn. o ile nie mają akurat ochoty ponarzekać, bo wtedy trafią do obozu, ale jak są członkami władz partii, to pewnie nie mają ochoty. Więc Korea to wolny kraj, a ci co nie czują sie tam wolni są sobie sami winni.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Niemożliwe jest przekonanie do patriotyzmu kogoś, kto ma na uwadze wyłącznie korzyści osobiste.
Najkorzystniejsze dla sprzedawczyka (na przykład) byłoby wzięcie pieniędzy za głosowanie na innych sprzedawczyków i za ich popieranie, kiedy rządzą.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Niemożliwe jest przekonanie do patriotyzmu kogoś, kto ma na uwadze wyłącznie korzyści osobiste.
Najkorzystniejsze dla sprzedawczyka (na przykład) byłoby wzięcie pieniędzy za głosowanie na innych sprzedawczyków i za ich popieranie, kiedy rządzą.
Na dłuższą mete takie podejście jest nielogiczne. To podcinanie gałęzi na której się siedzi.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Racja! Nawet Tusk zastąpił zwrot "tu i teraz" na plany po roku 2020.
Ateiści nie chcą uwzglednić przyszłości, bo każdy z nich głosi, że dla niego ma znaczenie tylko jego własny koniec życia. A do tej pory może być koniunkturalistą i korzystać z darów każdego na globie, kto chce subwencjonować wiernego za żywota wazeliniarza.

Im uczucia wyższe wydają się zbędnym obciążeniem.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Może Polakom (większości Polaków) zależy na tym, by we własnym kraju być ważniejszymi od polskich obywateli obcego pochodzenia?
I może jeszcze na tym, by wszelkiego rodzaju zboczenia nie były wychwalane publicznie?
 

emigracja

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Niemożliwe jest przekonanie do patriotyzmu kogoś, kto ma na uwadze wyłącznie korzyści osobiste.
Najkorzystniejsze dla sprzedawczyka (na przykład) byłoby wzięcie pieniędzy za głosowanie na innych sprzedawczyków i za ich popieranie, kiedy rządzą.

http://www.youtube.com/watch?v=HYLiqtrnBj8 od 12:00 ciekawie w tym temacie
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ogladałem te rozmowy w TV TRWAM.
Wielu Polakom, nawet tym, co wolą się modlić w odosobnieniu, zależy, by mogli podobne audycje w TV TRWAM ogladać bez trudności, podobnie jak audycje w innych stacjach.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Abym utracił wolność musiałbym mnie ktoś zamknąć, zniewolić, zakazać, ograniczyć, tymczasem nikt tego nie robi, ani w Polsce ni Bangkoku, ni na Seszelach, nawet w Ekwadorze ni w Meksyku - mało tego, tam człowiek czuje się bardziej wolny, niż w wielu innych cywilizowanych krajach, obwarowanych durnymi przepisami. Ja czuję się wolny i to bez znaczenia gdzie mieszkam, gdzie zarabiam czy tracę. A wolność państwa czy jego suwerenność - co to jest właściwie i do czego mi to ?
Zabawne ale tylko dwie panie z tego filmu myślą podobnie jak ja jedna powiedziała, że jest problem z wolnością wyboru stylu życia, a druga, że aby utracić wolność ktoś musiałby ją zamknąć w domu bez klamek - chyba jestem kobietą :)

Akurat poza Seszelami w kazdym z wymienionych krajow odstrzeliwuje sie rocznie setki a nawet tysiace ludzi w zaleznosci od roku a zamknietych sa tysiace za dzialalnosc opozycyjna.

pozdrawiam,
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jednak w różnych krajach wolność zachowują poplecznicy rządów.
Nawet w PRL-u była demokracja. Nazwana socjalistyczną, co oznaczało, że równi są sobie wszyscy, popieraqjacy partię i rząd.
Nawet w Polsce starej była demokracja. Szlachecka, co oznaczało, że szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Demokracja miała jeszcze jedną cechę, zachowaną tylko w Polsce szlacheckiej. Była to j e d n o m y ś l n o ś ć. (liberum veto od tego się brało)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
vik to w Tajlandii rozstrzeliwują ? Przecież to nasza wyśniona Azja, do wzorców których powinniśmy dążyć ?

Taj jednomyślność to wynikała z poczucie równości, skoro jesteśmy wszyscy równi to głos każdego znaczy tyle samo, i wystarczyło przekupić bądź przestraszyć jednego i cały system się przewracał.
Wilku skoro oglądasz TV Trwam to chyba nie jest problem z oglądalnością, nie musisz tego robić jak w PRL z Wolną Europą, sam potwierdzasz ze jest dostęp do innych mediów w Polsce niż TVN czy GW. Szkoda że w PRL nie było innej opcji (na terenie kraju oczywiście)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Rada Bezpieczeństwa Narodowego zajęła się, na wniosek pana prezydenta śledztwem sampleńskim.
Przy sposobności pan prezydent rzekł:-
- Mam nadzieję, że pobrane ostatnio próbki rozwieją wątpliwości nawet najbardziej szalonych głów, które są skłonne ulegać spiskowym teoriom. Wszystkie te teorie są błędne i szkodliwe.

A po artykule Gmyza w Rzplitej Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie:- Prezydent jest przekonany, że kwestie związane z katastrofą powinny być wyjaśnione przez polską niezalezną prokuraturę, działającą bez żadnych nacisków.


Jest kłopot z ustaleniem czy pan prezydent wobec RBN nie sugeruje niezależnej prokuraturze kierunku jej niezależności?
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Nie wiem na czym zależy polakom, ale wiem na czym mi zależy. Mianowicie na tym żeby mieć pracę płatną na jakimś poziomie, tak żebym mógł kupić mieszkanie na kredyt (nawet na całe życie) ale żebym mógł również godnie przy tym żyć a nie wegetować. Żebym miał dostęp do służby zdrowia a nie musiał wszędzie chodzić prywatnie a w szpitalach musiał płacić za oglądanie tv. Oraz po całym życiu spędzonym w robocie mógł normalnie odpocząć na emeryturze jak większość zachodnioeuropejskich emerytów. Tego własnie bym chciał, czy to tak wiele ???
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Nie wiem na czym zależy polakom, ale wiem na czym mi zależy. Mianowicie na tym żeby mieć pracę płatną na jakimś poziomie, tak żebym mógł kupić mieszkanie na kredyt (nawet na całe życie) ale żebym mógł również godnie przy tym żyć a nie wegetować. Żebym miał dostęp do służby zdrowia a nie musiał wszędzie chodzić prywatnie a w szpitalach musiał płacić za oglądanie tv. Oraz po całym życiu spędzonym w robocie mógł normalnie odpocząć na emeryturze jak większość zachodnioeuropejskich emerytów. Tego własnie bym chciał, czy to tak wiele ???
Takie cuda to tylko w Erze :) albo za granicą.
 
Do góry