Mydło w kostce czy w płynie?

samanta23

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
71
Punkty reakcji
0
Jaką formę mydła preferujecie? Do mycia rąk i pod prysznic :))
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Czym się różni mydło w kostce od kostki myjącej? ^_^

Do mycia rąk to wolę mydło w kostce, a do kąpieli/pod prysznic również żele myjące :p
 

lolinka56

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja do mycia rąk i często też pod prysznic to cudo jakim jest kostka myjąca. Tym się różni od mydła, że oczyszcza a nie wysusza, chodzi o skład i ten Ph :D
Mydło w płynie mam - dla gości :D
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
ja używam do rak w płynie
a do kąpieli żel pod prysznic
 

cytrynkaaa88

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
do rąk w kostce.
do kąpieli w płynie.

mydła w kostce niestety bardzo wysuszają skórę, a czasem nawet po wytraciu się zostawiają dziwny zapach na skórze. z kolei uwielbiam mydła w płynie, bo wcale się ich tak dużo nie zużywa, a maja przyjemne zapachy. jednak mydło w płynie najlepiej używać z gąbką do mycia, bo inaczej faktycznie tak dobrze nei myją.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Mydło w płynie bardzo wysusza.
W kostce jest lepsze, tylko okazuje się, że najlepsze jest.. szare ;)

Nie poleca się bardzo 'wyrafinowanych' mydeł, bo zabijają zdecydowanie za dużo bakterii (przede wszystkim tych, które powinny być na skórze), co w efekcie prowadzi chociażby do alergii.
 

demi83

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
157
Punkty reakcji
0
Mydło w płynie bardzo wysusza.
W kostce jest lepsze, tylko okazuje się, że najlepsze jest.. szare ;)

Nie poleca się bardzo 'wyrafinowanych' mydeł, bo zabijają zdecydowanie za dużo bakterii (przede wszystkim tych, które powinny być na skórze), co w efekcie prowadzi chociażby do alergii.

zgadza sie, szare mydlo jest neutralne, np moja siostra uzywala go w pologu, bo jako jedyny kosmetyk jej nie podraznial.
ale ja szczerze mowiac nie jestem w stanie zniesc tego zapachu na codzien.

wiekszosc mydel ma zasadowe ph dlatego tak silnie wysusza, na dodatek zwykle pozostawia taki nieprzyjemny osad. ja sie stalam fanka kostki dove, rzadko przywiazuje sie do kosmetykow, ale akurat w tym wypadku trudno o lepsza alternatywe.
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
zgadza sie, szare mydlo jest neutralne, np moja siostra uzywala go w pologu, bo jako jedyny kosmetyk jej nie podraznial.
ale ja szczerze mowiac nie jestem w stanie zniesc tego zapachu na codzien.

wiekszosc mydel ma zasadowe ph dlatego tak silnie wysusza, na dodatek zwykle pozostawia taki nieprzyjemny osad. ja sie stalam fanka kostki dove, rzadko przywiazuje sie do kosmetykow, ale akurat w tym wypadku trudno o lepsza alternatywe.

To podobnie tak jak i ja, ostatnio już tylko dove i najlepiej fresh touch. A co do osadu to zobaczcie to:
http://www.youtube.com/watch?v=mexaIeGl798
Szok, no nie?

A o tym szarym mydle to też słyszałam, i o stosowaniu w połogu i na różne problemy skórne
 

demi83

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
157
Punkty reakcji
0
U mnie mydlo szare tez sie uzywa do usuwania uporczywych plam, bo nie niszczy tkaniny.

Heh niezle z tym filmikiem, zaraz przesle bratu, bo on nigdy nie chcial myc twarzy kosmetykami bo twierdzil, ze mu zostaje wlasnie taki osad. Nigdy mu nie wierzylam :)
 

madziaaaxd

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
1 173
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
:)
do rąk mydło w płynie i w kostce też ;]
do kąpieli / pod prysznic żele myjące o zaje******* zapachach :D
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
U mnie mydlo szare tez sie uzywa do usuwania uporczywych plam, bo nie niszczy tkaniny.

Heh niezle z tym filmikiem, zaraz przesle bratu, bo on nigdy nie chcial myc twarzy kosmetykami bo twierdzil, ze mu zostaje wlasnie taki osad. Nigdy mu nie wierzylam :)

To czym myje? Samą wodą? No ale sama woda to może i osadu nie zostawi, ale też i nie domyje skóry jak należy. Najlepiej to właśnie używać czegoś z neutralnym ph no i fajnie jak ma w składzie krem nawilżający, to się po umyciu skóra jak naciągnięty papier nie robi.
Ciekawa jestem jak to jest z takimi np. mydełkami dla dzieci, czy podobnie.
 
Do góry