Muzyka lat osiemdziesiątych a obecna - dyskusja

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
kimbra napisał:
Zgadzam się, może tez dlatego nam się wydaje że ma magię ponieważ wiążę się z nią wiele wspomnień :).
Wspomnienia grają dużą rolę, to pewne, ale obiektywnie rzecz ujmując stare przeboje są bardziej rytmiczne, lepiej przemyślane od obecnych "hitów" i powodują że ma się ochotę tańczyć :)
 

mysiorek

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Mysle, ze zarowno w latach 80 jak i teraz powstawały dobre kawalki i tak zwana szmira. Choc prawda jest , ze teraz ta szmira przewaza. Kiedys tekst byl o czyms istotnym i teledysk ciekawy, a teraz ... w dobie programow telewizyjnych i tych wszystkich talent show liczy sie wyglad , skandal, a nie muzyka...
 

Koooba

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Pomorze
W latach 80, czasach komunizmu, nie jednego człeka, muzyka trzymała na duchu. Teraz rzadko dostrzeć dobrą piosenkę z przesłaniem. Muzykę z roku na rok, coś mocno ciągnie na dół.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Tak myślę teraz, że w sumie to podniecamy się dzisiaj wyglądem Lady Gagi, a kiedyś to gwiazdy wyglądały. Oglądam na Stars jakieś rockowe kapele, albo już taki bardziej jaskrawy przykład - Queenów i Frediego Mercurego w jego cudownym stylu. :) Tam byli wyluzowani ludzi. :)
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Queen miał sporo dystansu do Siebie :) Dużo odwagi, że wystąpił w teledysku przebirając się za kobietę. Dzisiaj by to nie przeszło :p Ja go uwielbiam i żałuję, że nie ma takich ludzi teraz, którzy nagrywają z pasji. A nie z potrzeb materialnych..
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Tak, mi też się wydaje, że jakoś kiedyś muzycy na więcej sobie pozwalali. Przecież Black Sabat czy Metallica byli mocno hardcorowi, a teraz ludziska się podniecają, bo taka Miley pokazuje stale język.
 

Barbarella

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Mrówa85 napisał:
Tak myślę teraz, że w sumie to podniecamy się dzisiaj wyglądem Lady Gagi, a kiedyś to gwiazdy wyglądały. Oglądam na Stars jakieś rockowe kapele, albo już taki bardziej jaskrawy przykład - Queenów i Frediego Mercurego w jego cudownym stylu. Tam byli wyluzowani ludzi.
No dokładnie, wtedy to dopiero była moda sceniczna. ;) Mnie zawsze bawi patrzenie na stare zespoły takie jak Guns 'N Roses, czy nawet bardziej Twisted Sister czy Motley Crue. :p W ogóle, glam metalowcy ubierali się bardzo... pstrokato. ;)
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Zależy. Black Sabath zawsze szli w mrok, a np. Twisted Sister wyglądali jak grupa czarownic. :D

Info, dla tych co znają stars,tv - prawdopodobnie w nowym roku będzie właśnie pasmo o latach 80'tych. :)
 

FrozenSky

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Lata 80-te. To co mogę o nich powiedzieć - pop stał na bardzo wysokim poziomie i żadne obecne gwiazdy nie są w stanie dorównac gwiazdom tamtego okresu. :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Może nie żadne, ale większość nie potrafi dorównać. To prawda, wtedy liczył się głos i dobra muzyka a dzisiaj niestety i jedno i drugie można sztucznie podrasować
 
Do góry