Munchkin!

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Munchkin – popularna niekolekcjonerska gra karciana stworzona przez Steve'a Jacksona, ilustrowana przez Johna Kovalica i wydana przez Steve Jackson Games. Jest gier RPG, w zestawie podstawowym i jego rozszerzeniach D&D, w późniejszych dodatkach większości popularnych systemów po kolei.

Rozgrywka w Munchkina w żartobliwy sposób symuluje bardzo uproszczoną sesję, w której liczy się jedynie zdobywanie poziomów, zabijanie potworów i zbieranie skarbów. Opiera się na koncepcji tytułowych „munchkinów” - graczy uczestniczących w sesji tylko po to, żeby „wygrać”. Podstawą gry jest wszechobecny komizm słowny, który sprawia, że nie jest możliwe bezpośrednie przetłumaczenie jej na inne języki poza oryginalnym angielskim. Mimo to wydano m.in. wersję niemiecką, włoską, węgierską i polską.

Gra powstała jako efekt uboczny książki „The Munchkin's Guide to Powergaming” („podręcznik powergamingu dla munchkinów”), która w roku 2000 zdobyła Origins Award. Sama karcianka również została nagrodzona – w roku 2002 przyznano jej Origins Awards for Best Traditional Card Game of 2001.

Po sukcesie podstawowej wersji gry wydano kilka innych jej odmian i dodatkowych zestawów kart. W języku Polskim gra dostępna jest wyłącznie w wersji podstawowej.

Źródło-Wikipedia.pl

Grał ktoś w tą grę ;P?Ja grałem :) Jest świetna!Warta polecenia,śmieszna i w ogóle super.Są tam parodie różnych stworów.Na przykład jest tam Wieśmin(wiedźmin) :D Wszystko jest humorystyczne i super!Jeżeli był taki temat to usunąć to ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Tą karciankę polecam gorąco każdemu maniakowi RPG-ów. Ostatnio w sylwestra graliśmy w nią chyba 2 godziny bez przystanku :p (Bites + Bites2 - wydanie parodiujące Świat Mroku). Ilustracje i opis kart często powala na ziemię. Grałem jeszcze w wydanie dotyczące systemów fantasy, a widziałem (JESZCZE nie grałem:p) w te, parodiujące chińskie filmy kung-fu i filmy szpiegowskie.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
zgadzam się w 100% :D
gierka jest niesamowita :D
i jak wciąga :D
jedyne o czym jesteś w stanie myśleć, to jakiego kolejnego potwora podłożyć koledze, kogo wepchnąć w pułapkę i z kim zawrzeć sojusz, żeby jak najlepiej na tym wyjść :D
mrau :D
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
I oczywiście mądrze stawiać karty,i pozbywać się ich.Moja technika gry:
Gdy mam kartę "Zbłąkany potwór" i jakiegoś silnego potwora,lub po prostu kartę "Kumpel" rzucam te karty(najczęściej tego "zbłąkanego potwora")żeby oni mogli go zabić a ja wyjść na kretyna.Wtedy próbuje podsunąć komuś klątwy i inne stworki tak ,że nie dada rady ich pokonać(ulepszenia) wtedy on prosi o pomoc i wystarcza im na pokonanie,wtedy dowalam kumpla i ich rozwalam ^^ Gdy zgarnę łup wiem ,że oni będą chcieli się zemścić więc uważam na ich ruchy.Gdy są tępi to proszę ich o pomoc i używam kartę "Pomocy?!" i zabieram przedmiocik :D
Munchkin to super gra i nikt tego nie podważy :D Pozdro
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Dobra, dobra, sorki, że odkopuje, ale mam ważną sprawę. Mam zamiar zakupić te gry. Nie wiem właśnie gdzie bardziej opłaca się kupić wersję podstawową, 1.5 i dwójkę. Moglibyście mi powiedzieć gdzie wyjdzie najtaniej?
Na razie znalazłem to na http://sklep.munchkin.pl/MUNCHKIN_Edycja_Polska-k1-0-3-default.html i http://zgrami.pl/index.php?prod_name=munchkin&search=ok&search=ok
Nie wiem gdzie wyjdzie taniej z wszystkkimi dodatkowymi kosztami. Proszę o pomoc!
 
Do góry