mulinowe bransoletki.

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
mój sposób na odstresowanie się, troche infantylne, czasochłonne, ale skuteczne. ^^
wbrew pozorom, mulina daje ogromne możliwości, przy odpowiednim nakładzie czasu i sporym doświadczeniu można stworzyć prawdziwe małe arcydzieła ;)
mysle, że wiele z nas miało styczność z ta formą tworzenia biżuterii we wczesnej podstawówce, umiejętności jednak zazwyczaj ograniczaja się do najłatwiejszych, podstawowych wzorów, czyli poziomych pasków i jodełki.
sama się na tym zatrzymałam, ale jakieś 2 lata temu, odkryłam kilka stron internetowych poświęconych tej formie wyrabiania bransoletek, zakochałam się w przepięknych skomplikowanych plecionkach i postanowiłam, że ja też się tak nauczę. no i dopiełam swego.
gdyby nie brak czasu, a czasem motywacji, na pewno miałabym juz wieeeelką kolekcję. niestety, ogranicza się ona na razie do jakichs 30 egzemplarzy z czego kilkanascie noszą koleżanki, kolezanki koleżanek i tak dalej. ^^

prosze, chwalimy się swoimi wyrobami, no już. ^^
może ktoś ma jakieś pytania ? nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie ale badź co bądź doświadczenie mam spore i moge podpowiedziec pare trików, wytłumaczyć, pomóc. ;)
 

Abstrakcja

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2007
Posty
576
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ehm,trudne to jest? ;>
Zawsze chciałam spróbować,bo muliny mam w domu pełno,ale nie wiedziałam nigdy na czym to polega ;]
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Abstrakcja - ja po przeczytaniu opisu na takiej jednej stronce, zrobiłam prostą bransoletkę ^_^ teraz robię troche trudniejsze. myślę że Ty też sobie poradzisz, bo to trudne nie jest :p powodzenia ;)
 

Sandrusia_91

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
2 499
Punkty reakcji
0
pamiętam jak w podstawówce na lekcjach techniki uczyliśmy się robić takie bransoletki, potem jeszcze przez jakiś czas się w to bawiłam, ale jakoś szybko mi się to znudziło.

Tigerek może pokażesz jakieś fotki z Twoimi wyrobami ;P
 

Sandrusia_91

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
2 499
Punkty reakcji
0
wow! no nieźle..ja nie jestem taka wtajemniczona..znam może ze 2, 3 podstawowe wzory i to już i tak nie pamiętam jak to się robiło :bag: :lol:
 

Kirma

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
292
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ooo, ja nawet nie wiedziałam, że tak można. No to już wiem i na pewno tę wiedze dobrze wykorzystam :D.
A co do bransoletek tigerka to są świetne ;)
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
przytocze tutoriala ze strony ensi, nie zrobie lepszego sama. ^^

a więc, oto schemat pojedynczego supełka:
Pokaż załącznik: 20849

Tutaj można zobaczyć filmik ;)

teraz można się już zabrać do bransoletki :D

Jeśli po raz pierwszy robisz bransoletkę z muliny, to zacznijmy od najprostszego wzoru: ukośnych pasów. Wykonanie wymaga znajomości tylko jednego rodzaju supełka i pozwala wyćwiczyć wiązanie kształtnych supełków tzn. zaciśniętych z jednakową siłą. Ma jednak jedną zasadniczą wadę - lubi się skręcać.


Przygotuj 7 różnokolorowych kawałków muliny (niekoniecznie, ilość jest dowolna, a siedem to taka 'średnia') o długości ok. 100-130cm (w zależności jaka długa ma być bransoletka). Zawiąż z jednej strony końce w duży supeł, całość przypnij agrafką do poduszki (spodni, fotela..) i do dzieła!


Na schemacie każdemu pełnemu supełkowi odpowiada jedno koło w odpowiednim kolorze. W tym wzorze każdy supełek, to supełek "w prawo"!!
Zaczynamy od supełka 1a. Jest to supełek wiązany pierwszą muliną od lewej strony - żółtą - na mulinie znajdującej się po jej prawej stronie - na zielonej. Po zrobieniu supełka żółta mulina jest skierowana w prawo. Kolejno robimy supełek 2a (żółtą muliną na błękitnej) i tak po kolei na każdej mulinie powstają żółte supełki (1a - 6a). W tym momencie jeden pełny rząd jest gotowy. Jak widać na rysunku kroki 1a - 6a odpowiadają krokom 1b - 6b, jedyną różnicą jest zmiana koloru. Następnie powtarzamy wszystko zmieniając kolory aż do uzyskania pożądanej długości.

ŻÓŁTY PASEK

1a (żółtą na zielonej)
Pokaż załącznik: 20851

2a (żółtą na błekitnej)
Pokaż załącznik: 20852

3a (żółtą na granatowej)
Pokaż załącznik: 20853

4a (żółtą na szarej)
Pokaż załącznik: 20854

5a (żółtą na zielonej)
Pokaż załącznik: 20855

6a (żółtą na pomarańczowej)
Pokaż załącznik: 20856

ZIELONY PASEK

1b (zieloną na błękitnej)
Pokaż załącznik: 20857

nastepnie postępujemy tak jak z żółtym paskiem, kolejno węzełki 2b, 3b, 4b, 5b aż do 6b na którym kończymy uzyskując kolejny (zielony)

Pokaż załącznik: 20858
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Kurcze, może się za to zabiorę :D Tigerek - zrób mi taką czarno-białą i wyślij. Jestem skłonna zapłacić xDD :p
Świetne te bransoletki ;)
 

Abstrakcja

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2007
Posty
576
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
To musi być koniecznie siedem innych kolorów?
Musi byc ich akurat siedem? :D
Można zrobić np.w 5 kolorach? Bo zamarzyła mi się taka w pięciu odcieniach różu :]
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Abstrakcja - dobierasz sobie takie kolory, jakie Ci pasują i ile chcesz ;)
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Ja też :D Właśnie sobie przypięłam mulinę. Ale pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie. :lol: Więc Tigerek - podtrzymuję prośbę xD
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Nie mam do tego cierpliwości, po 15 minutach rzucam to w kąt przeklinając ;p
Ale moja koleżanka śliczne robi :)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Kiedyś robiłam, ale zawsze kończyło się tym, że się denerwowałam bo coś nie wyszło, i koniec zabawy :p
Może znowu spróbuję ;)
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Mi się też skręca! <_< Spróbuję jeszcze te końce podpiąć i napiąć, może do coś da :lol:
 
Do góry