Muchołówka...

Misieeek

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2007
Posty
468
Punkty reakcji
0
Miasto
z Nienadzka
Zamierzam kupić i hodować tą mięsożerną roślinkę...

Wiecie jak to hodować... ?? Może ktoś taką posiada... ??
 

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Misieeek , duzo slonca duzo wody , tak abby przelac doniczke, wskazany torf, choc nie wiem, czy moze byc i bez tego. Moja mucholowka, niestety nie przezyla ( za malo nawodnienia) i nie mam pojecia, czy jednak potrzeba tego torfu...
 

ritka

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
oj właśnie przelać za bardzo nie można. wilgotno musi być ale nie utopić jej w tej doniczce :) mój chłopak miał i karmił ją kurczakiem. nie przeżyła :p
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
a moja lubi codzienne podlewanie (tylko po troszku i żeby cały czas woda w podstawce nie stała) lubi słoneczko więc stoi na parapecie. jeszcze karmię ją muchami (dopóki są :] ) przez zimę nie karmię jej wcale , ma jakieś 4 lata...
a i ziemie ma pomieszaną..... :D
 

drevni kocur

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mam w domu taką, ale narazie jest mała..
Roslina potrzebuje torfowej ziemi, dużo dużo słońca i przegotowanej odstanej wody, albo nawet destylowanej.
Nie wolno jej nawozić, od czasu do czasu nakarmić i sama reszte da sobie rade.

Mysle że warto kupić, droga nie jest a wygląda super :D
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    85,8 KB · Wyświetleń: 490

NaNa11

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2008
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
^^Leżajsk city^^
Moja to jest lewno żywa...
Jest na słońcu i ma wodę...
Co jej jest? Tylko 2 główki są zielona reszta niestety nie ;(
 

RSdoresta

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!!
Nie mam co pisać poprostu przeczytaj calego tego bloga i jak cezgos nei bedzesz wiedzial to wes napsiz w ksiedze gosci.

PS. innych tez zachcecam na bloga :)
 

aswert

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
bardzo ładna muchołówka drevni_kocur!
miałem kiedyś ale nie miałem jej gdzie hibernować i niestety na balkonie w zimie zmarzła i nie dało się jej odratować,

z muchołówką jest jedyny problem - właśnie hibernacja! W zimie 6-10 stopni z dostępem do światła słonecznego, w jakiejś piwniczce lub w spiżarni.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
bardzo ładna muchołówka drevni_kocur!
miałem kiedyś ale nie miałem jej gdzie hibernować i niestety na balkonie w zimie zmarzła i nie dało się jej odratować,

z muchołówką jest jedyny problem - właśnie hibernacja! W zimie 6-10 stopni z dostępem do światła słonecznego, w jakiejś piwniczce lub w spiżarni.
Czyli, że co w zimie musi mieć tak niską temp.? :mruga:
Ja chciałam sobie ją kupić, ale nie miałabym co z nią robić chyba, że na pole :D
Ale wtedy nie je? :p
 

aswert

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
czyli tyle, że w zimie musi mieć określoną temperature ok 10 st, stale nie mniej niż 5-6, jedynie wyjątkowo ok 0.
w czasie zimy roślinka wygląda jakby uschnęła

sama roślina jest bardzo fajna i ładnie się prezentuje, ładnie też pachnie, jak ktoś ma piwniczke to naprawde warto
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Ja bym polecił na początek jakąś rosiczkę np. D. alicae, D.capensis, D.spatulata. One nie przechodzą okresu spoczynku i mogą stać na parapecie cały rok. Dokarmiać nie trzeba.

Pamietajmy, że nazwa MIĘSOŻERNE to lekkie przekłamanie. Nie karmi się kurczakiem itp. :p
 

los pomidoros

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
1
Wreszcie, ktoś kto docenił urok mojej ukochanej roślinki :) Muchołówkę hodujesz tak jak pozostałe drapieżniki. Podlewaj wodą destylowaną, zraszaj roślinę, absolutnie jej nie nawoź. Jeżeli zauważysz że coś jest nie tak z kolorem wnętrza pułapek, to najprawdopodobniej ma za mało światła. Możesz tez podrzucać jej drobne owady, gdyż właśnie z nich czerpie składniki odżywcze. PAMIĘTAJ o zimowaniu jej: minimum 4 tygodnie w temperaturze pomiędzy 5 a 10 stopni, absolutnie nie więcej. Jeżeli przekroczysz 10 stopni roślina przerwie zimowanie i padnie. Jeżeli temp. spadnie poniżej zera to mniejszy problem, gdyż tylko zgubi liście a odzyska je na wiosnę. Podczas zimowania nie musisz jej zraszać ani często podlewać, nie mniej nie przesusz ziemi. To chyba wszystko co powinieneś wiedzieć. Pochwal się zdjęciami :)
 

Perła007

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
2 miesiące temu kupiłam muchołówkę, rośnie jak szalona, czy to normalne? Wygląda trochę na zdziczałą :)
 

Attachments

  • DSC05077.JPG
    DSC05077.JPG
    138,5 KB · Wyświetleń: 51

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Ponawiam odpowiedź. W naturze nie rośnie na parapecie. Kupując rośliny bierze się pod uwagę warunki jakimi dysponujemy. Muchołówka powinna stać od biedy na parapecie południowym, zaś najlepiej w pełnym słońcu.
 

tabot

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.Właśnie zamówiłem sobie muchołówkę na allegro (nasiona). I mam pytanie czy w tym okresie roku mogę je zasadzić i wyrosną czy czekac do wiosny??? Szczerze to bym wolał teraz.
 
Do góry