Mowa Ciała.

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Tak ostatnio siedziałam na stronie internetowej i przglądałam różne rzeczy i natknęłam się na artykuł o ciele ludzkim i o tym,jakie sygnały wysłamy ludziom.
Pamietam,że gdzieś w gazecie już o tym czytałam i wiem,że nasze gesty pokazuja bardzo duzo drugiemu człowiekowi.

Jak napisano na stronie Onet możecie się przekonać,że ludzie rzeczywiście pokazują całe swoje wnętrze i emocje:
"Słowa stanowią zaledwie 25 proc. wszystkich informacji, które przekazujemy podczas rozmowy. Reszta to gesty, mimika, ton głosu. Mowa ciała ujawnia nasze uczucia, nastawienie do rozmówcy, a także cechy charakteru.
Zaplecenie rąk na piersiach, skrzyżowanie nóg, oparcie o podłogę palców cofniętej stopy zdradza tzw. postawę zamkniętą.
Postawą agresywną, zastraszającą jest natomiast zakładanie rąk na biodra niczym rewolwerowiec albo opieranie jednej ręki na biodrze, a uniesienie drugiej, tak jakby miała podpierać ścianę.
Ludzie tolerancyjni, pozytywnie nastawieni do innych przybierają w rozmowie tzw. postawę otwartą. Nogi nie są skrzyżowane, stopy stoją prosto, ciało jest zrelaksowane. Towarzyszą temu gesty ukazujące wnętrze dłoni - to symbol, że nie ma się nic do ukrycia.
Osoba zdenerwowana i niepewna siebie stale porusza rękami: bębni palcami po stole, bawi się pudełkiem zapałek, skubie niewidoczne nitki albo splata i rozplata dłonie. Rozłożone ręce pokazują bezradność, uniesione w górę są symbolem poddania się, a przyciśnięte do serca - wyznaniem szczerości i otwartości.
Gładzenie się po brodzie świadczy o ocenianiu sytuacji, zastanawianiu się, podejmowaniu decyzji."

A co wy o tym myslicie? :)
Proszę o swoje spostrzeżenia. :D
 

irpe1809

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Czytałam także artykuł na ten temat, ale osobiście nie zwracam na to uwagi. Tzn.nie obserwuję mowy ciała moich rozmówców. Kieruję się intuicją, która rzadko mnie zawodzi. I albo czuję, że to osoba, która mi odpowiada, albo wręcz przeciwnie ;) Jedyne co mnie denerwuje to jak mój rozmówca nie patrzy mi w oczy w czasie rozmowy, tylko "śmiga" oczami wokół mnie lub po ścianach. Pozdrawiam serdecznie :D
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Musze dorwać ten artykuł i wykóc go sobie na blaszke!! Prosze daj mi ten link!!
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miałam to na obsłudze klienta :)
Gesty, mimika..
Po tym poznajemy jak m.in. traktują nas inni.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Niech ktoś mi da ten link !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na blache wykoc musze!! na Pamieć!!!!

Błagam!!!!!!!!!!!!!
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Nns-dzieki za pomoc.
Deras-widze ze ci juz ktos pomogł.fajnie,bo mnie nie było i nie widziałam twojej rozpaczy.:p
Jak chcesz jescze to,co ja mialam,to moge znalezc,ale to troche skomplikowane.:)
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Dzieki nns i Ribanko Fajna sprawa z ta mowa ciała!!! ehh szkoda ze jest tego az tak duuuuzo...... Normalnie i tak bede wdzieczny za wiecej info na ten temat...ale skoro to bedzie skomplikowane to nie szukaj :p
 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
Predzej sie przyzwyczaje do meskich gestów niz kobiecych......
Naprawde sa straszne......szczegolnie jak sie w Tobie (tzn we mnie bujnie) musze byc od dźiś czujny bo mnie ona wykończy!! :( :(
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
To jesteś skazany na wieczne cierpienie.
Juz sama mysl Cie przygniata..
A kobieta?!
Nawet nie chce myśleć :p
 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
No właśnie ona robi tak a mowi co innego.....
To jest Horror!!
Powaznie!!
Ale wiem ze nie lubi gdy sie ja lekcewazy wiec szybko sie jej pozbęde...... :bag:
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Od teraz sadze ze mowa ciała człowieka jest wielką niewiadomą!
po przeczytaniu tych wszystkich stron doszedłem do wniosku ze czlowieka nie da sie rozszyfrować tylko po gestach mimice twary czy słowach, nalezy mieć to coś w sobie! Tym czymś jest cierpliwość i cheć poznawania nowych ludzi których dotąd nie znałeś.....sadzac ze po kilku dniach nonstopowej (tzn 6 h dziennie) rozmowy mozna zyskać do człowieka zaufanie, oczywiscie sa wyjątki takie jak szybsze zyskanie zaufania....lecz to czasem jest tragiczne w skutkach.....sadze ze lepiej poznawać człowieka przez całe zycie! Nie komentujcie tego co powiedziałem bo to jest moje osobiste zdanie.....oczywiście mozecie temu zaprzeczyć badź sie zgodzić ale nie komentowąć poszczególnych cześci mojej wypowiedzi! Dziekuje!
 
Do góry