Motorower pojemność silnika

rafalmedion

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Zamierzam kupić motorower Simsona jak to jest z tym coś słyszałem że powyżej 50 cm to jest motor , a czy jest jakieś ograniczenie co do prędkości . A i jeżeli jest pojemność 50 cm to czy moge spokojnie go zarejestrować .
 
M

Marcin115188

Guest
Nie ma ograniczenia co do prędkości, tylko do pojemności. Motorower to pojazd z silnikiem 49 cm3, ale myślę że jeśli nawet będzie miał powyżej 49 cm3 to spokojnie go zarejestrujesz na motorower.
 

Snake119

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
2
Z tego co mi wiadomo to motorower powinien mieć pojemność do 50ccm, a jego prędkość nie powinna przekraczać 45km/h. Jednak nie wiem jak jest teraz bo trochę czasu minęło od czasu kiedy śmigałem na 50'tce.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Najlepiej jakbyś już kupił motor zarejestrowany jako motorower, ale po tuningu. Na aukcjach w necie takie dostaniesz. motorower to jest do 50cm3 i z ograniczeniem prędkości do 50, czy 45 km/h (jakoś tak). Nawet te małe skutery mają blokadę na prędkość i można je odblokować (wtedy wyciągają do 80km/h), ale trzeba mieć prawo jazdy żeby się takim wtedy poruszać :/
 

Radek1398

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ograniczenie jest do pojemności 50ccm, a nie do prędkości. Widziałeś kiedys crossa 50 albo simsona? No właśnie, one jada około 80km/h. Więc możesz go zarejestrowac.
 

Andrii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
664
Punkty reakcji
0
"Motorower jest to pojazd jednośladowy lub dwuśladowy, zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h."

dlatego wszystkie nowe skutery mają blokadę prędkości, a to że ktoś taką blokadę zdejmie to już inna sprawa.
 

xXxmistrzuxXx

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Przepisowo to jest tak:
Motorower do 49cm[sup]3[/sup] co do prędkości to zależy ile fabryka dała. Są takie przekręty poniewarz osobiście mam "motorower" Piagio Nrg jest to 80cm[sup]3[/sup] lecz w papierach mam 50cm[sup]3[/sup]
więc normalnie jest zarejestrowany na motorower lecz jadę nim ponad 100km/h:)
 

marbryl1

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
2
Przepisowo to jest tak:
Motorower do 49cm[sup]3[/sup] co do prędkości to zależy ile fabryka dała. Są takie przekręty poniewarz osobiście mam "motorower" Piagio Nrg jest to 80cm[sup]3[/sup] lecz w papierach mam 50cm[sup]3[/sup]
więc normalnie jest zarejestrowany na motorower lecz jadę nim ponad 100km/h:)

I popełniasz poważne wykroczenie, na tą prędkość musisz posiadać prawo jazdy kategorii A.Konsekwencje mogą być opłakane w razie poważnego wypadku.
 
Do góry