Monster

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Właśnie skończyłem oglądać i poczułem potrzebę założenia tematu o tym anime. Co sądzicie? Mnie osobiście bardzo się podobało - ładnie poprowadzona fabuła, mimo że wielowątkowa to nie było chaosu. Wartka akcja, fajny klimat, bardzo dobre przedstawienie ciekawych postaci. Od strony wizualnej też OK. Stałem się wielkim fanem bajek pisanych przez Franza Bonaparte (chociaż własnym dzieciom bym ich nie czytał...). Jedyne zastrzeżenie to takie, że chyba odrobinę za długie jak na anime nie mające być telewizyjnym tasiemcem - niby tylko 74 odcinki, ale mam wrażenie, że gdyby cała seria zamknęła się w 50 (bez wyrzucania niczego) to mogłaby zyskać. Czasem też ciężko było mi uwierzyć w tą szlachetność i nieskazitelność doktora Tenmy. Ale to już tak bardziej żeby się móc do czegokolwiek doczepić.

Znacie podobne anime? Nie siedzę w tym długo, ale mam ochotę na coś w stylu Monstera albo Death Note - jakiś thriller, genialny seryjny morderca, wiecie o co kaman ;)
 

ichigo

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
O witaj.
Monster to długie anime przeplatane nudnymi epizodami choć główny watek jest wciągający, jak się skończyło ? nie wiem, utknąłem gdzieś w połowę, mam nadzieję, że Tenma nie stracił później jaj.

Death note - Code Geas i nic bardziej podobnego nie znajdziesz, jest zapotrzebowanie ale nikt się nie poczuwa aby zekranizować kolejnego nastolatka, który ma misterny plan zagłady.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Code Geas próbowałem oglądać, ale nie lubię mechów.

Dziwne, że nikt się nie poczuwa - Death Note się raczej dobrze sprzedało.
 

Hendoslaw

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
112
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Gdynia
Nie ma już dobrych kryminałów. Monster mimo swoich 74 odcinków nie tracił na wartości, chociaż fakt pare odcinków można było pominąć, ale wpływały one na wielowątkowość histori i pokazywały jak zły bohater (zawsze zapominam imienia, którego i tak nie podali)rozwijał swoje zdolności. Wsumie to wole taki rozkład na części pierwsze niż domyślać się dlaczego jest tak i tak w 25 odcinkowej serii. Spiral ~ Suiri no Kizuna ~ - jeszcze daje rade.
 
Do góry