Monohydrat+dextro+serwatka

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
Postanowiłem rozpocząć suplementację, tak jak w temacie mam zamiar brać:

- monohydrat kreatyny http://www.allegro.pl/item606951557_vitalm...eatyna_100.html
- dextrozę http://www.allegro.pl/item604241533_olimp_...ce_3_smaki.html
- oraz białko serwatkowe http://www.allegro.pl/item609509298_ostrow..._najtaniej.html

I posiłek 3,5g kreatyny + normalne śniadanie
Posiłek potreningowy 3,5g kreatyny + 40g dextrozy + 40g białka + normalny posiłek potreningowy
Białkiem mam zamiar dodatkowo uzupełniać dietę w przypadku braków.

Czy to dobre połączenie i dobre produkty? Proszę o rady.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
W takim razie ok, tylko nie mieszaj białka z kreatyną, chyba, że mieszasz je z wodą a nie mlekiem.
 

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
W takim razie będę mieszał z wodą.

Jeszcze jedno pytanie. Kreatynę trzeba brać na czczo, więc rano mam najpierw wziąć porcję kreatyny, a za 5 minut mogę już zjeść śniadanie? I jak to wygląda po treningu? Ponieważ chciałem miksować kreatynę z białkiem i dekstrozą, i teraz już nie wiem czy tak można.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Krety nie trzeba brać na czczo, to mit, badania nie wykazały różnicy we wchłanialności monohydraty kreatyny czy jest on spożywany przed czy po posiłku.

Po treningu wymieszaj dextro z kreatyną a po ok 30min wal białko.
 

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
A jak wygląda sprawa ze śniadaniem rano, ponieważ po przebudzeniu mam jakieś 30min na wyjście z domu, a przyzwyczajony jestem do jedzenia przed szkołą płatków z mlekiem. Nawiązuje tutaj do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, gdzie pisałeś żeby nie mieszać kreatyny z mlekiem. Czy mogę wszamać porcję krety a za 5min zjeść płatki z mlekiem?
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Będzie ci niedobrze na 90% i kreta się nie wchłonie porządnie.
 

alanex

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z siłowni:))
mono vitalmaxa jest kiepski lepiej np z hitec'a, dextroza nie jest ci za bardzo potrzebne a białko z ostrowi to piasek czyli lipa najlepiej jak byś kupił 2rodzaje białka jeśli nie masz dobrej diety a mianowicie serwatkę czyli zwierzęce i kazeina czyli jajkowe jak ja to mówię-najlepsze przed snem ponieważ wolno się rozkłada.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Ostrowia to bardzo dobre białko, trzeba mieć sposób na rozpuszczalność, ale w stosunku cena i jakość bije na głowę inne drogie białka, które po prostu są lepiej oczyszczone i mają nawsadzane pełno dodatków a producent za logo dowala nie wiadomo jaką cenę.

Monohydrat to monohydrat, każdy działa tak samo, różnica jest w rozdrobnieniu jedynie, a mono witala ma najlepsze.
 

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
Po pierwszym cyklu, tj. 6 tygodni mogę spodziewać się już jakichś efektów?
 

alanex

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z siłowni:))
Polskie suple nigdy nie będą się równać z np amerykańskimi, nie żebym był zapatrzony ale taka jest prawda więc nie mów że vita ma dobre suple-jedynie co to białko ma w miarę.Na jakiej podstawie twierdzisz ze ostrowia ma dobre białko? przecież to zwykłe białko z mleczarni....
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Nie wiem czy wiesz ale to samo białko jest np w białkach olimpu, tylko oni dodadzą ładną etykietkę, parę aminokwasów dorzucą, poprawią rozpuszczalność i tyle.

Po pierwszym cyklu, tj. 6 tygodni mogę spodziewać się już jakichś efektów?

No raczej, jeśli takowych nie ma to kombinuj z dietą.
 

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
Odżywki jem dopiero od ośmiu dni więc jeszcze mam czas, ale na ławeczce wyciskam o 2kg więcej, choć wydaje mi się, że to na razie raczej kwestia samego treningu i może zwiększonej motywacji. Chyba, że suplementy tak szybko działają. ;p
 

alanex

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z siłowni:))
talpy nie jest takie samo, mikroskładniki są dodane w większej ilości np...wchłanianie jest poprawione przez jakieś tam składniki, a olimp to też kawał gów**.a jak już tak bardzo chce przyrostów za jak najmniejszą kwote to polecam odwiedziny pierwszej lepszej mleczarni i tam kupic białko...a przy wadze 67kg to uzyskanie odpowiedniej ilości białka z diety jest naprawde ŁATWE!!a jeśli się znasz to powinneś wiedzieć ze bez diety slepe branie suplematow<a już w szczególności jeśli chodzi o białko i węglowodany>to strata czasu:)a kcr powiedz mi jak wygląda twoja dieta?wiem że to nie ten dział-chociaż na upartego białko to składnik diety:))
 

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
Nie pisałem, że chcę zbudować masę niskim kosztem. Nie jestem, aż tak uzależniony od pieniędzy. Po prostu czytałem, że te suplementy są OK.

Diety nie planuje z wyprzedzeniem, ale jest głównie oparta na makaronie, brązowym ryżu, kurczaku, jajkach, twarogu i mleku.
 

alanex

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z siłowni:))
z wyprzedzeniem? a wiesz że od diety się wszystko zaczyna? ta wiem nie jesteśmy profesjonalistami ale dieta jako tako musi być.Jak rozłożyłeś sobie zapotrzebowanie na główne składniki<węglowodany,białko i tłuszcze-mała podpowiedź>?? jaki w ogóle masz staż? a jak wygląda twój plan treningowy?
napisze to jeszcze raz wiem że to zły dział ale jak chcesz coś osiągnąć w tym sporcie to musisz wszystko scalić.Ej kcr słuchaj ten twój brązowy ryż ile ci się gotuje?ja kupuje z kupca i 20-25min mu nie wystarcza czasu na to żeby był gotowy do zjedzenia...u ciebie też taki on chamowaty jest?
 

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
alalex czy ja pytałem się o pomoc przy układaniu diety? Z dietą nie mam żadnych problemów, bo nie się na tym znam, a chciałem jedynie zasięgnąć porady w sprawie suplementów, a tutaj nagle widzę, że próbujesz mi uświadomić, że mam złą dietę? Jeśli chodzi o plan treningowy to też niekoniecznie jest mi potrzebna pomoc.

ps. brązowy ryż powinno się gotować 30-35min.
 
Do góry