Monitor sam się wygasza

kmac

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
mój monitor sam się wygasza, na początku zdarzało się to sporadycznie, wystarczało go jeszcze raz włączyć i było ok, a teraz gaśnie po góra minucie od włączenia. Kiedy komputer śpi, wtedy monitor działa, ale jak go obudzę od razu monitor gaśnie, dioda z zielonej robi się pomarańczowa i już po zabawie. pomocy!
 

kmac

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
dokładanie to CTX VL 700SL
Power:
~100-120 V 50/60 Hz 2.0 A
~200-240V 50/60 Hz 1.2 A

Duży i stary. nie wiem ile ma lat. A robi mi się tak od kilku mcy. nie wiem 2-3. na początku nawet nie zwracałam na to uwagi. po prostu się wyłączył, to go włączyłam i było ok. Później gasł coraz częściej, no a teraz gaśnie gdy mi się załaduje system i już nic nie można zrobić.
 

socjopata

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
110
Punkty reakcji
0
Jak jest stary to pewnie jakaś część już w nim padła, przez co prawdopodobnie mintor szybko się przegrzewa i awaryjnie wyłącza.

Kup nowy, to teraz wydatek rzędu 100-200 zł, a jakość jest nieporównywalnie lepsza w stosunku do takiego kilkuletniego CRT.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Skoro jest to stray monitor to pewnie zbyt wiele nie mozna zrobić a naprawa będzie Cie kosztowała od 100 do 300 zł.

Miałem coś podobnego ze starym TV tylko tam obraz nie chciał się włączyc albo włączał się po długim czasie... a poźniej potrafił się sam wyłączyć
 

kmac

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
z telewizorem robi mi się dokładnie to samo. sam się wyłącza i co najśmieszniejsze na tym "wyłączonym" mogę np. przełączyć, ściszyć itd. a kiedy w końcu się włączy, to efekty widać.

a monitor jest stary, ale komputer też. myślałam, ze to bardziej wina komputera właśnie.
 

socjopata

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
110
Punkty reakcji
0
Ewidentnie coś jest na stykach od kineskopu. Możesz próbować naprawić i na pewno nie wyniesie cię to więcej niż 50 zł łącznie, ale nie widzę w tym większego sensu, skoro niedługo zaczną się psuć kolejne elementy.
 

kmac

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
mówisz o tv? kiedyś już tak miałam i pochodził ze 2 lata, może trochę więcej. a tak to ma już prawie 13 lat i tylko to się w nim psuje póki co.
 
Do góry